999 rezultate për

studimit

Kura më efikase ndaj depresionit, kujdesi ndaj vetes Sipas studimeve, të rinjtë preken shumë shpejt nga depresioni, herë si pasojë e moshës së nxituar, e here nga situata të
Ja pse duhet të konsumojmë ushqime djegëse Sipas një studimi të realizuar në një nga Shkolla e Shëndetit Publik në Harvard thuhej se njerëzit që hanin ushqime djeg
E pabesueshme, shkencëtarët thonë se trashemi nga ajri Studimet e fundit, lidhur me shëndetin dhe mënyrën sesi ne shtojmë kilogramë tregojnë se ajri ndikon në trashjen e turpi
Fëmijët pëlqejnë të japin më shumë se sa të marrin Fëmijët më të vegjël janë krijesa të pafajshme saqë në fillimet e tyre më shumë ju përlqen që të dhurojnë ndonjë nga ëmb
Studim/Pse ushqimet pikante na zgjasin jetën Në një studim të realizuar nga Shkolla e Shëndetit Publik në Harvard thuhej se njerëzit që hanin ushqime pikante pothuaj
Kakao ngadalëson plakjen Kakao është një produkt konsumimi i së cilës ndikon në ngadalësimin e plakjes, të paktën kur është fjala për kujtesën,
Studim/ Kakao përmirëson kujtesën! Kakao ndikon në ngadalësimin e plakjen dhe t’ju bëjë më të rinj, të paktën kur është fjala për kujtesën, thotë një studi
Studim/ Si ndikon zemërimi në shëndetin tuaj Sipas të dhënave të një studimi të publikuar nga universiteti Iowa ku kanë qenë pjesë 1,307 njerëz për një periudhë koho
Ja pse duhet të konsumoni oriz Sipas studimit të fundit, reszulton se konsumimi i tepërt i orizit do ju vijë në ndihmë për të pasur një gjumë sa më të
Konsumimi i arrave rrit jetëgjatësinë Studime të ndryshme kanë treguar se benefitet e konsumimit të arrave në shëndetin kardiovaskular dhe jetëgjatësinë e ind
Takat e larta armiku kryesor i muskujve të këmbëve Veshja e zakonshme mund të plotësohet më së miri me përdorimin e takave të larta, por duhet të dimë dhe pasojat që shfaq
Gjërat që duhet të bëni para gjumit Nga një studim i realizuar nw Universitetin Northumbira, del nw pwrfundim se një terapi një-orëshe mund të jetë ajo çfar
Studim/ Depresioni shkaktar i sëmundjeve të mëlçisë Sipas një studimi 10 vjeçar të kryer nga Universiteti i Edinburgh, rezulton se niveli i lartë i ankthit rrit rrezikun e
Lëng portokalli për një kujtesë të shëndetshme Lëngu i portokallit ka një ndikim të veçantë në shëndetin e kujtesës suaj. Përmbajtja e tij duket se është e rëndësishme
Ecja ju zgjat jetën E ecura ka një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tonë, ajo ndihmon për të pasur një jetëgjatësi. Sipas një studimi shke
Studim/ Ambicia armiku kryesor i zemrës Ambicia është një cilësi e cila ka një ndikim negativ në shëndetin tonë. Shpësh ajo është cilësuar si një ndjesi e cila
Studentët e mjeksisë protestë për uljen e tarifës së studimit Studentë nga mjekësia dhe infermieria kanë protestuar mbrëmjen e së mërkurës në ambientet e Fakultetit të Shkencave Tekn
Ja pse po emigrojnë shqiptarët Një studim i fundit i realizuar nga Instituti për Studime Politike dhe Juridike në Kosovë ka nxjerrë disa arsye se përse
Maqedonia ka zbuluar një minierë ari Enti gjeologjik i Maqedonisë ka konfirmuar vlerësimet e mëhershme për rezervat e minierës së arit e të bakrit në komunën
Qumështi shton rrezikun për sëmundjet e zemrës Ndonëse ende nuk ka dalë me një rezultat të dokumentuar, një studim suedez i realizuar së fundmi ka nxjerrë përfundimin