999 rezultate për

studimit

Matematicientët zbulojnë favoritët e "Rusia 2018" Kur bëhet fjalë për probabilitet kush më mirë se matematicientët do ta bënte. Kërkuesit e Universitetit të Insbrukut
Lufta ndaj duhanit, një milion duhanpirës më pak në Francë Numri i duhanpirësve në Francë ka rënë ndjeshëm, sidomos së fundmi, për shkak të serisë së masave që autoritetet kanë ma
A tregon fytyra sa i pasur je? Një studim thotë po Një studim i ri i publikuar në Journal of Personality and Social Psychology të tregon se mund të dallosh një person nëse
Kanceri i prostatës mund të trajtohet me ilaçe të kancerit të gjirit Mijëra jetë njerëzish mund të shpëtohen pasi një studim i parë botëror zbuloi mënyra të reja për të trajtuar kancerin e
Kujdes! Uji që pini në shtëpi, i njëjtë si ai i tualetit Uji i ricikluar i tualetit shijon njësoj si uji në shishe. Ky është përfundimi i një studimi të Universitetit të Kalifor
Kosi, ushqimi numër 1 për personat me tension të lartë Nga një studim i bërë është zbuluar se të konsumohet të paktën dy herë në javë kos ul rrezikun për gratë që vuajnë me hi
Studimi/ Kujdes nga këto ushqime, rrisin rrezikun e kancerit Një studim i thelluar i shkenctarëve dhe nutricionistëve francezë ka mbërritur në përfundimin se ka një lidhje të drejtë
Kini kujdes nga ata që e pijnë kafen pa sheqer Kafja është shndërruar në një zakon të mëngjesit dhe në një shoqërues shumë të mirë gjatë gjithë ditës për shumë persona
AKA pas shkarkimit përpiqet të bëjë diçka Tre ditë para se kryeministri Ramush Haradinaj të kërkojë shkarkimin e Agjencisë së Kosovës për Akreditim, Këshilli Shte
Lancohet projekti i 100 bursave sociale të studimit (FOTO LAJM) Kolegji Universitar Bedër, në bashkëpunim me Fondacionin Arsimor “Hafiz Ali Korça” zhvilluan sot ceremoninë e lancimit t
Këto produkte ushqimore reduktojnë nivelin e ankthit Çrregullimet e ankthit mund të eliminohen me ndihmën e ushqimit në vend të ilaçeve të cilat kanë dhe efekte anësore.
Duhani shkurton jetën e grave me 10 vjet Përgjithësisht kur është fjala për shëndetin, gratë janë shumë më mirë se sa burrat. Para periudhës së menopauzës, rr
Studime në SHBA, ambasada zbulon fushat dhe kriteret e aplikimit Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pranon aplikimet për vitin akademik 2018-2019 për programin Fulbright për s
Studim/ 1 në 10 fëmijë në Shqipëri me aftësi të kufizuar Një në 10-të fëmijë në Shqipëri ose 10 përqind e totalit kanë të paktën një vështirësi të theksuar në zhvillim dhe funks
Rrini 3 ditë pa ngrënë bukë për të ‘ristartuar’ trupin Shkollat kryesore të nutricionistëve kanë kritikuar si të pashëndetshme dietat që këshillojnë ndalimin e ushqimit për or
287 maturantë janë ankimuar për të drejtën e studimit Ministrja e Arsimit është shprehur sot se zyrtarisht janë bërë vetëm 287 ankimime nga maturantët, për të drejtën e studi
Konsumimi i drithërave ul rrezikun e vdekjeve të hershme Rritja e konsumimit të drithërave, të tilla si grurë apo tërshërë mund të zvogëlojë rrezikun e vdekjes të hershme, sipas
Studim/ Vera e kuqe dhe kikirikët parandalojnë humbjen e kujtesës Sipas studimit më të fundit një përbërës i gjendur tek rrushi i kuq, vera e kuqe, kikirikët dhe te disa manaferra mund t
Pagesat e shkollimit për 12 universitetet publike, datat dhe afatet Zbardhen tarifat e shkollimit për të gjitha programet e studimit që ofrohen në 12 universitetet publike në vend. Apli
Studim/ Muzika melankolike përmirëson humorin Muzika e trishtuar qetëson shpirtin dhe ndjell ndjenjën e rehatisë dhe kënaqësinë. Ky është rezultati i publikuar së