999 rezultate për

studentore

Protestë e fuqishme studentore kundër testit ekstern Me qindra studentë kanë protestuar në Shkup kundër masës së marrë në arsim, e cila parasheh përfshirjen e testit ekstern
Berisha apel studentëve: Protestoni për të ardhmen tuaj Pak minuta më parë, ish kryeministri Berisha i ka kërkuar studentëve që të dalin në protesta sa i takon rritjes së tarif
17 vjet nga Lëvizja Studentore kundër Serbisë Sot bëhen 17 vjet që kur u krijua "Lëvizja Studentore e vitit 1997", e drejtuar nga Bujar Dugolli, Muhamet Mavraj, Drito
Fondacioni Arsimor Shqiptar kurorëzon 1-vjetorin e Klubeve Studentore Fondacioni Arsimor Shqiptar ka zhvilluar ceremoninë e 1-vjetorit të Klubeve Studentore, duke arritur kështu kurorëzimin
Rrugëtimi i USSH-së për një dekadë, organizatës së parë mbarëkombëtare Studentët, si e ardhmja intelektuale e çdo shteti gjithmonë kanë pasur rolin kryesorë në proceset politike dhe shtetndër
Edhe sot dy marshe protestuese kundër skandaleve në UP Lëvizja Studentore “Studim Kritikë Veprim” njofton se edhe sot do të protestohet përmes marsheve protestuese të cilat do
Lëvizja studentore njofton marshim me 3 Shkurt levizja Studentore për Barazi Studim Kritikë Veprim përmes një komunikate derguar mediave njofton se të hënën me datën 3
SKV: Studentët s’përbëjnë rrezik, të largohet policia Studentët e Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina" po vazhdojnë edhe sot protesëtn e tyre para rektoratit, ku kër
“Festojmë lirinë”: PD, koncert festiv për 8 Dhjetorin 23 vjet më parë, një grup studentësh e pedagogësh të universiteteve të Tiranës u bënë nismëtarë të kthesës së madhe hist
Studentët nga Shkupi urojnë Berishën për Pavarësinë Ish-kryeministri Sali Berisha priti sot nje përfaqësi të studentëve të Universitetit shtetëror të Tetovës në Shkup dhe u
Ohër, shkollë ndëkombëtare për lider Duke filluar nga dita e sotme deri në 14 gusht 20 lider vendas dhe të huaj do të marrin pjesë në shkollëm e tretë ndërko
Qendra Studentore pajiset me kamera sigurie Në qendrën studentore në Universitetin e Prishtinës janë vendosur kamera për të rritur sigurinë e studentëve dhe përgjeg
Lëvizja Studentore: UP në shërbim të pushtetit "STUDIM KRITIKË VEPRIM" është lëvizja studentore për barazi ditën e sotme mbajti një koferencë për gjendjen e Universite
Nishani nderon Azem Hajdarin me Urdhrin e Flamurit Kombëtar Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nderoi sot udhëheqësin e Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90, Azem Hajdari (Pas
Studentet pa ngrohje, paralajmërojnë protesta Përfaqësues të organizatës “Paqja Studentore”, paralajmëruan të shtunën protesta nëse në fakultetet e Universitetit të P
Basha: Bëjmë realitet ëndrrën studentore të 45 të rinjve Rreth 45 të rinj të kryeqytetit, do të mund të ndjekin studimet e tyre në disa universitete private. Pavarësisht rezulta
Protestojnë para stacionit policor, arrestohen 14 studentë Policia e Kosovës ka arrestuar 14 studentë të Lëvizjes studentore Studim, Kritikë, Veprim, gjatë një aksioni simbolik pa
Siguria në shkolla, policia me plan masash Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor policia e kryeqytetit ka marrë një plan masash për forcimin e rendit dhe sigur
"Dardania" i kundërpërgjigjete Thaçit Lëvizja studentore "Dardania", e cila ka si synim mbrojtjen e të drejtave të studentëve dhe një sërë qëllimesh tjera ka
Studentët ndërpresin protestën Studentët e Lëvizjes studentore “Studim, Kritikë, Veprim” kanë ndërprerë protestën e tyre gjatë ditës së sotme pas njoft