999 rezultate për

studentet

Por afrohen zgjedhjet, "Studentët për Trump" sek*i dhe të armatosur (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka një mbështetja mjaftë të madhe nga të rinjtë. Në një kohë ku zgjedhjet po afro
Shokon ish-kryeinfermierja: Studentët s’dinë si bëhet gjilpëra Infermierja Mimoza Kalaja me një përvojë mbi 35 vjecare në zanat tërheq vëmendjen e qeverisë dhe të ministrisë së shënde
Studentët përshkallzojnë protestën, marshim drejt Kuvendit Studentët janë rikthyer sërish ditën e sotme në protestë për të kërkuar miratimin e kërkesave që kanë. Sipas informa
Qindra studentët do të punësohen përkohësisht, a është lojë e Ramës për zgjedhjet lokale? Këshilli i Ministrave ka vendosur që të marrë 1335 punonjës me kontratë të përkohshme për vitin 2019. Mes 1335 emrav
Anulohet autostrada Thumanë-Kashar, fondi kalon për studentët Ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar ndërprerjen e PPP të aksit Kashar-Thumanë.
Ministrja e re e Arsimit për protestën e studentëve: Si u prit në Ministri Ministrja e re e Arsimit, Besa Shahini ka deklaruar në News24 se si u prit protesta e studentëve. “Ne ishim të shqetë
Rama nuk heq dorë, kërkon sërish “dialog” me studentët Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka prezantuar ditën e sotme "Paktin për Universitetin". Për këtë Rama shkruan në “T
"Mos prisni ditën që të bëhem me studentët kundër jush", Rama u hedh fajin pedagogëve Kryemistri Edi Rama gjatë mbledhjes me studentët e pedagogët për të ashtuqujaturin "Pakti për Univeristetitn" është rikt
"Nuk ka përgjysmim tarifash edhe sikur të rrini 30 vjet", Rama regjistrohet nga studentët (VIDEO) Ndërkohë që studentët vazhdojnë protestën e tyre, këtë herë duke bojkotuar mësimin, ata kanë regjistruar një telefonatë
"Digjet nga studentët ligji për arsimin e lartë" (VIDEO) Studentët, vijojnë prej disa ditësh të jenë të ngujuar në Univeristete e tyre, ku kanë deklaruar se nuk do të ndalen.
Bojkot e ngujim edhe nga studentët në rrethe Një pjesë e studentëve në disa fakultete të Tiranës kanë vendosur që të mos dorëzohen por të vazhdojnë protestën e tyre
Dekani kërcënon studentët: Mbylleni me kaq, se nuk dihet si shkojnë punët (VIDEO) Dekani i Fakulteti Juridik Artan Hoxha, ka shantazhuar studentët për të dalë nga ngujimi. Ai ka thirrur disa prej ty
Studentët në protestë, por Rama u tregon se ku të orientoheni për problemet Studentët vijojnë ngujimin në Univeristetet përkatëse duke mos u pojtuar me negociatat e Ramës dhe duke kërkuar plotësim
Rikonstruktohet godina Nr. 5 në Qytetin Studenti, kushte më komode për studentët Pas konvikteve të Inxhinierisë së Ndërtimit dhe Mjekësisë, ka nisur puna për rikonstruksionin e godinës numër 5 në konvi
Publikohet lista, këta janë studentët që përfitojnë tarifat falas dhe me gjysëm çmimi Ndërkohë që studentët vijojnë që të jenë të ngujuar nëpër auditore, Fakulteti i Drjetësisë ka publikuar listën me ermat
Pedagogët e Histori-Filologjisë mbështesin studentët: Dënojmë dhunën e policisë Pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë në Universitetin e Tiranës janë radhitur në krah të studentëve që pr
Ngujimi i studentëve vazhdon, protestës i bashkohet një tjetër fakultet Rezistenca e studentëve vijon akoma. Prej 5 ditësh ata janë ngujuar në fakultetet e Drejtësisë, Ekonomikut, Arkitektu
Të ngujuar brenda fakulteteve, studentët nuk dorëzohen Rezistenca e studentëve vijon akoma. Prej 5 ditësh ata janë ngujuar në fakultetet e Drejtësisë, Ekonomikut, Arkitekt
Përfundon mbledhja e studentëve në ngujim, merret vendimi Studentët e ngujuar në Fakultetin Ekonomik kanë vendosur që protesta të vazhdojë. “Do vazhdojmë bojkotin dhe ngujimin
Përshkallëzohet protesta, çfarë paralajmërojnë studentët e Mjekësisë (FOTO LAJM) Ndërsa studentë nga 3 fakultete, ai i Juridik, Ekonomik dhe i Inxhinierisë së Ndërtimit vijojnë ngujimin e tyre prej dis