999 rezultate për

studentet

Të ngujuar brenda fakulteteve, studentët nuk dorëzohen Rezistenca e studentëve vijon akoma. Prej 5 ditësh ata janë ngujuar në fakultetet e Drejtësisë, Ekonomikut, Arkitekt
Përfundon mbledhja e studentëve në ngujim, merret vendimi Studentët e ngujuar në Fakultetin Ekonomik kanë vendosur që protesta të vazhdojë. “Do vazhdojmë bojkotin dhe ngujimin
Përshkallëzohet protesta, çfarë paralajmërojnë studentët e Mjekësisë (FOTO LAJM) Ndërsa studentë nga 3 fakultete, ai i Juridik, Ekonomik dhe i Inxhinierisë së Ndërtimit vijojnë ngujimin e tyre prej dis
"Çfarë do të ndodhë nga nesër", Rama "injoron" studentët në protestë Prej disa ditësh, qindra studentë janë ngujuar në Universitetet përkatëse duke sfiduar urinë dhe të ftohtin vetëm që ti
Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit i thurin këngë me Iso Ramës (VIDEO) Studentët prej tri ditësh janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre dhe nuk do ta ndalin protestën deri sa të ju plotësohen k
Të ngujuar prej tre ditësh, çfarë kanë vendosur studentët për në vazhdim Shumë prej studentëve edhe pse ka patur tentativa për ti shpërndarë me anë të policisë, kanë vendosur që edhe sonte të v
I dhunuan dhe i thyen celularët, çfarë ndodhi gjatë natës tek Inxhinieria (VIDEO) Pamje të rënda kanë ardhur nga studentët e fakultetit të Inxhinierisë së ndërtimit, urbanistikës dhe arkitekturës të ci
Akademik Artan Fuga: Mos na detyroni të bëjmë grevë pedagogësh Akademiku Artan Fuga në një postim në facebook shkruan se mjediset universitare nuk janë arena operacionesh policiore, a
Pamje të rënda në fakultetin e Inxhinierisë, studentëve iu thyhen celularët (VIDEO) Pamje të rënda vijnë nga studentët e fakultetit të Inxhinierisë së ndërtimit, urbanistikës dhe arkitekturës të cilët tas
Pa ushqim dhe pa ngrohëse, policia përplaset me studentët Studentët e fakulteteve të ndryshme në Tiranë janë aktualisht të ngujuar në godinat e universiteteve. Megjithatë ro
"Ik, ik ik", studentët përzënë deputetin e PD-së (VIDEO) Përplasjes së studentëve të Ekonomikut me policinë e Shtetit, solli reagime të forta në opinionin publik e politik.
Xhandarët e Lleshit dhe policia private e Safet Gjicit rrahin studentët e UT (FOTO & VIDEO) Ka qenë e paprecedent ajo që ndodhi gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në fakultetin e Drejtësisë dhe atë te Ekon
Policia dhunë mbi studentët e Ekonomikut: Më kapi prej fyti (FOTO & VIDEO) Dhjetra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit. Ka pa
10 arsye, pse ambasadorët nuk e mbështetën protestën studentore? nga Kreshnik Spahiu A ju kujtohet që ambasadorët marrin pjesë edhe në paradat e homoseksualve në bulevard? Po pse ata
Studentët përplasen me rojet e shkollës, ndërhyn policia (VIDEO) Është tensionuar ndjeshëm situata para pak minutash në Univesitetin Politeknik të Tiranës, ku ka ndërhyrë dhe policia. E
Njihuni me fierakun që nga ngelës në Shqipëri u bë shkencëtar në Gjermani Intervistë me Henri Haxhirajn, 26 vjeçar nga Fieri, i cili, siç thotë, ka qenë “ngelës” në Shqipëri, ndërsa sot punon si
Bojkot i pazakontë te Filologjiku, studentët nxjerr karriget dhe tavolinat jashtë (FOTO LAJM) Studentet edhe pse te pakte në numër, po vijojnë të protestojnë për plotësimin e 8 ërkesave të tyre. Disa pamje nga
Studentët i çojnë dhjetra sms Ramës, biseda për t'mos u humbur (FOTO LAJM) Dhjetra studentë i kanë dërguar mbrëmjen e djeshme mesazhe në ëhatsapp kryeministrit Edi Rama. Shumë prej tyre i kërkoni
Studentët i bëjnë surprizën e hidhur ministrit "fringo" të Ramës (FOTO LAJM) Bledi Ccuçi është pritur me protesta nga studentët në vizitën e tij të parë si ministër. Ai shkoi në Universitetin Bu
Rama: Njoftimi është shpifje, asnjë student të mos paguajë më shumë se 50% Kryeministri Edi Rama e quan dezinformim shkresën që qarkulloi paraditen e sotme në rrjetet sociale se studentët janë të