999 rezultate për

studentet

Zbardhet procedura e aplikimit dhe regjistrimit në universitet për studentët e rinj Përpara se maturantët t’u nënshtrohen provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka përcaktuar procedurën e ap
Protesta e opozitës, studentët “Demokratë Europianë”: Deshmitarë të dhunës së policisë ndaj qytetarëve Një ditë pas protestës së opozitës, rrjeti i studentëve “Demokratë Europianë” që mori pjesë në tubim, ka reaguar për d
Shkodër, studentët i hedhin bojë rektorit Adem Bekteshi (VIDEO) Një incident ka ndodhur mesditën e sotme në Shkodër, ku studentët e këtij universiteti, i kanë hedhur bojë rektorit Adem
Studentët shqiptarë, pjesëmarrës në konkursin më të madh ndërkombëtar të drejtësisë (FOTO LAJM) Një grup studentësh të programit të drejtësisë në Kolegjin Universitar Bedër përfaqësuan Shqipërinë në konkursin ndërkom
Basha: Kur të vij në pushtet studentët do të kenë 2200 dollarë bursë Kryetari i PD Lulzim Basha, gjatë një tryeze me pedagogë dhe përfaqësues të arsimit të lartë në vend ka bërë premtime pë
Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm më studentët shqiptar Një lajm i mirë vjen këtë mëngjes nga Ambasada Amerikane për të gjithë studentët që dëshirojnë që të aplikojnë për t’u b
Veliaj dhe Shahini prezantojnë kartën e studentit, çfarë përfitojnë dhe si të aplikojnë Bashkia e Tiranës është e para në rang vendi që ka gati Kartën e Studentit. Nga Ministria e Arsimit ku prezantoi modelin
Studenti i kërkon llokume ministres së Ramës për martesën, si reagon kryeministri (VIDEO) Besa Shahini u martua javën e shkuar me deputetin e Kosovës Dardan Molliqaj, pas një bashkëjetese, të cilën ata më parë
Jo vetëm në Shqipëri edhe në Britani mund të blihet një temë doktorature Studentët britanikë janë duke kopjuar dhe duke bërë hile duke paguar kompanitë mijëra funte për t’ia shkruar atyre temën
Rudina Hajdari përgjigjet për përjashtimin nga Partia Demokratike Do të përjashtohet apo jo Rudina Hajdari nga Partia Demokratike? Kjo pyetje është ngritur si në media ashtu edhe në rrje
Dështoi me të parën, Rama hap "simotrën" e transparenca. al Kur erdhi në pushtet, i gjendur nën presionin e atyre pak mediave që i bënin jehonë shkeljeve galopante me koncensionet
Nga kush ka frikë ministri Lleshaj? Shkon me 9 truproja tek studentët e Durrësit Ditën e sotme ministri i Mbrojtjes, Sandër Llleshaj ka zhvilluar një takim me studentët e Durrësit, por këta të fundit e
Na ke helmuar me gaz! Studentët e Durrësit surprizojnë Lleshajn Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pritur me protesta nga studentët e Universitetit "Aleksandër Moisiu" në Durrës
Më keq se burgu, njihuni me konviktin mjerues të studentëve në Shkup (FOTO LAJM) Konvikti i studentëve “Stiv Naumov” në Shkup është në gjendje të mjerueshme ku studentët ankohen për tualete të prishura
Për studentët nuk ka as abone! Vetëm 1 500 copë për 70 mijë studentë Debatet janë të shpeshta çdo fundmuaji mes studentëve dhe punonjësve të Drejtorisë së Konvikteve. Më pak se 1.500 a
"Rritet tarifa e masterit, studentët i nxjerrin fytyrën Edvinit" Ish-kryeministri Sali Berisha edhe ditën e sotme ka publikuar një denoncim ku thuhet se tarifa e masteri është rritur.
Edhe portali i studentëve "ngel" në klasë Kompjuterat që shërbenin për të aksesuar sistemin informativ qëndrojnë ende në hollin e fakulteteve, edhe pse jashtë fun
Studentët e Shkodrës protestë pas skandaleve seksuale të policisë Duke marrë shkasë nga ngjarja e fundit me policin të cilit iu publikuan videot e turpshme ku thuhet se ngacmonte seskuli
Fakulteti i Filologjisë publikon vendimin e rëndësishëm Fakulteti i Histori Filologjisë me anë të një njoftimi të bërë publik për mediat, njofton se periudha e mësimit për seme
Studentët e Juridikut kërkesë me 6 pika dekanit Studentët e drejtësisë që prej disa javësh po protestojnë, madje duke u ngujuar në mjediset e këtij Fakulteti, i janë dr