999 rezultate për

studentet

Pipero: Studentët me maskë kur të kthehen në auditor Mjeku infeksionit ka rekomanduar se maska duhet të mbahet në ambiente publike, por nuk është e nevojshme të mbahet në rr
Mësim në gusht, provimet në tetor: Besa Shahini tregon çfarë do bëhet me studentët e universiteteve Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka bërë me dije vendimin e marrë për mënyrën se si do të zhvillohet mësimi në universit
Mos na lini vetëm: Studentët kërkojnë prej Qeverisë përgjysmimin e tarifave si pasojë e COVID 19 (FOTO LAJM) Prej më shumë se një muaj, studentët janë detyruar të ndjekin msim online si pasojë e mbylljes së institucioneve me qëll
Lorik Cana mesazh për studentët e Kosovës Ikona e futbollit shqiptarë, Lorik Cana, i cili është edhe Anëtar i Këshillit Drejtues i Kolegjit AAB, përmes një video
Conte dhuron laptopë për studentët e mjekësisë në luftën kundër koronavirusit Antonio Conte u është bashkuar një numri të madh të sportistëve dhe trajnerëve për të luftuar kundër koronavirusit. T
Universiteti Metropolitan fillon me leksionet on-line për shkak të koronavirusit (VIDEO) Universitetit Metropolitan Tirana, i cili është universiteti i pare shqiptar që nisi leksionet online në këtë situatë, s
KORONAVIRUSI/ Nuk ka transport falas për nxënësit dhe studentët Maqedonia e Veriut ka pezulluar mësimin për dy javë me qëllim parandalimin nga koronavirusi. Pas këtij vendimi, nuk do t
I ndërprenë fjalën Ramës, kush janë dy studentët që u nxorrën jashtë dhe u shoqëruan në polici Një incident i ndodhi kryeministrit Edi Rama gjatë një takimi me studentët e mjekësisë. Dy të rinjtë që i ndërprenë
Rama acarohet nga studentët që i ndërpresin fjalën: Jepjani ilaçet atij! Një incident ka ndodhur gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e diplomimit të 1600 studentëve të Mjekës
Studentët e Kosovës me mendje të prerë: Do kontrollojmë çdo ligjvënës Në kohën kur në parlament votohej qeveria e re e Kosovës, Rinia e Partisë Demokratike të Kosovës mbajti një aksion simbo
U rikthyen me protesta, 3 pikat që kërkojnë studentët Studentët e Universitetit të Tiranës qe protestuan para Kampusit Universitar, duke kërkuar zbatimin e Paktit të Universi
Rikthehen protestat studentore, studentët bojkotojnë mësimin (VIDEO) Studentët janë rikthyer sërish me protesta në kryeqytet. Pas thirrjeve të organizatës Rezistenca Rinore për Revoltë stud
Zvarritja e marrëveshjes Kurti-Mustafa, studentët nisin protestat Zvarritja që Kurti dhe Mustafa po i bëjnë formimit të qeverisë së re të Kosovës, ka shkaktuar jo pak pakënaqësi në popul
Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamurin e SHBA-ve Qindra studentë iranianë u mblodhën për të protestuar, por një gjest i tyre ka marrë gjithë vëmendjen e mediave botërore
Këngëtarja shqiptare tregon si e ngacmojnë studentët: Zyshe do e pimë një kafe? E ftuar sot në “E diell” ishte këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun, Eliza Hoxha. Përpos këngëtare, E
ShMP "Jahja Kemal", tradicionalisht mbanë simulim të pritjes diplomatike Në Shkollën e Mesme Private "Jahja Kemal" në Strugë më 28 dhjetor, tradicionalisht u mbajt një simulim i pritjes diploma
"Njih tokën tënde, vizito Shqipërinë", nis fushata për turizmin Studentët e vitit të dytë master, në Kolegjin Universitar Bedër, çelën zyrtarisht fushatën e ndërmarrë prej tyre, për Sh
Aksioni i studentëve në Tetovë, ja sa euro i dorëzohen Elvis Nacit Një grup studentësh nga Tetova kanë organizuar një aksion për mbledhjen e ndihmave për të prekurit e tërmetit në Shqipër
As amerikanët e as japonezët, këto janë nxënësit më trë zgjuar në botë Studimi tre-vjeçar i OECD i studentëve 15-vjeçar në të gjithë botën zbuloi se katër provincat kineze – Pekin, Shanghai,
Universiteti i Durrësit jep njoftimin e rëndësishëm për studentët dhe stafin Universiteti “Aleksandër Moisu” në Durrës njofton se ditën e sotme është njohur me me akt konstatimin e ekspertëve të In