999 rezultate për

studentet

LIVE/ Studentët nisin sërish protestën, në Tiranë dhe në rrethe bllokohen rrugët Edhe pse ultimatumi i tyre për qeverinë skadoi dje, studentët nga e gjithë Shqipëria kanë nisur të mblidhen sërish për t
Studentët në Maqedoni me shpenzime marramendëse Shpenzimet mujore të studentëve në Maqedoni arrijnë shumën 21.410 denarë për studentët që studiojnë me participim dhe 22
Protesta e studentëve, çfarë do të ndodhë sot (FOTO LAJM) Dhe pse pati mendime të ndryshme rreth vendit ku do të pozicionohen, studentët duket se kanë rënë dakort të mblidhen të
Qytetarët "pushtojnë" emisionet e mëngjesit: Studentët thyen arrogancën e Ramës Qytetarët edhe ditën e sotme kanë vijuar të shprehin shqetësimet e tyre në emisionin e mëngjesit “Koha për t’u zgjuar”
Një show i dështuar, si e shkatërruan "teatrin" e Ramës studentët e vërtetë Takimi i Ramës me "studentët" sot në Top Show ishte padyshim një show, por i dështuar. Në rrjete sociale qarkulluan
Pjesë e FRESSH? Kush janë studentët në studio me Ramën Kryeministri Edi Rama ndodhet në Top Show ku pretendon se po zhvillon një debat me studentët. Por në fakt ata që kanë
Studentët që do të doja! nga Arnold Skenderaj - Student, fjala më e përhapur këto ditë në arealin hapësinor mbarë Shqiptar. Gjatë gjithë këty
Like dhe share me urdhër, Rama bën show me studentët e shantazhuar Ftesës së kryeministrit Edi Rama për të dialoguar në Top Shoë, studnetët iu përgjigjen nga Ministria e Arsimit me jo.
Studentët mbyllin protestën, paralajmërojnë përshkallëzim nesër Pas të paktën 10 orë në protestë, studentët kanë vendosur që ta mbyllin. Të lodhur, të pangrënë dhe mes të ftohtit ng
Lufta e mesazheve, dalin edhe nga PS taktikat për të ndikuar te studentët (FOTO LAJM) Edi Rama do të jetë sonte në emisionin e Alban Dudushit, por nuk dihet nëse përballë tij do të ketë studentë. Ajo që
Studentet tek kryeministria, Rama ruhet me dhjetra policë (FOTO LAJM) Tashmë një grup i studentëve ka mbërritur për të protestuar përballë kryeministrisë ndërsa të menjëhershme kanë qenë edh
Lulzim Basha: Të rinjtë janë sërish më këmbë, Zoti u shtoftë guximin Në ditën e themelimit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se në dhjetor të 1990 studentët shqiptarë vranë
Studentët kërcënojnë Ramën: I thirrëm kuksianët (FOTO LAJM) Jehona e protestës epike të banorëve të Kukësit në 31 mars vazhdon edhe sot e kësaj dite. Madje disa studentë kanë përdo
Studentët nisen drejt kryeministrisë Lëvizje të reja nga studentët që po protestojnë ditën e sotme me orë të tëra. Pas ndarjes në dy grupe tashmv duket se po
Kaos në Tiranë bllokohet Zogu i Zi (FOTO LAJM) Studentët janë ndarë në dy grupe aktualisht ku pjesa më e madhe gjenden ende para Ministrisë së Arsimit, ndërsa disa dhj
Delegatët e FRESSH-it tentojnë të përçajnë studentët: Çfarë po ndodh tek protesta Një grup i të rinjve të FRESSH-it kanë marrë në dorë mikrofonat tek protesta e studentëve duke tentuar që të shfryjnë fu
Mbaron afati, studentët përshkallëzojnë protestën: Çfarë po ndodh tek ministria (VIDEO) Ka përfunduar afati i plotësimit të kërkesave nga qeveria dhe duket se studentët kanë vendosur që të përshkallëzojnë pro
Po mbaron afati, kryeministria blindohet me policë (FOTO LAJM) Për pak minuta përfundon afati që studentët i kanë vendosur qeverisë për të plotësuar kërkesat e tyre ndërkohë që ata gj
Mediat amerikane: Studentët derdhen rrugëve kundër qeverisë Rama Protesta e studentëve në Tiranë ka marrë jehonë ndërkombëtare, e një prej tyre që raporton ngjarjen është edhe Washingto
DW i bën jehonë protestës së studentëve: Politika po korr atë që ka mbjellë Protestës së studentëve në Shqipëri për kushte më të mira në arsimi e lartë i janë bashkuar edhe bashkohen mijëra gjimna