999 rezultate për

studentet

Veliaj - studentëve: Mos dëgjoni lacat e PD-LSI Veliaj - studentëve: Mos dëgjoni lacat e PD-LSI, shfrytëzoni përkrahjen e Kryeministrit dhe dialogoni Kryetari i Bash
Çfarë mund të fshihet aty? Studentëve u kontrollohet edhe supa nga policia (VIDEO) Edhe ose jashtë bie një shi i dendur, studentët që janë në protestë prej 11 ditësh nuk kanë hequr dorë nga kauza e tyre,
"Ka pedagogë që janë të trembur", akademiku flet për korrupsionin në Univeristete Akademiku Artan Fuga teksa foli për studentët dhe protestën e tyre, ai u ndal njëherësh edhe tek pjesa e plagjiaturave
Studentët nuk ndalen, kërkojnë largimin e dekanit Dhori Kule Prej 11 ditësh, studentët nuk e kanë ndalur protestën e tyre, ku kërkojnë miratimin e 8 kërkesave të dorëzuara në Kryemi
Protesta nuk ndalet, Këshillat Studentorë japin njoftimin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Prej dy javësh studentët kanë bojkotuar mësimin dhe kanë dalë në protestsë për të kërkuar plotësimin e 8 pikave që ata i
"Çohuni nga kafja", studentët nuk i ndal shiu dhe i ftohti As shiu dhe as i ftohti nuk i largon studentërt ngtaq Kryeministria. Pavarësisht kushteve të motit, studentët kanë pa
“Ti nuk më meriton”, studentët i kthejnë përgjigjen me humor Ramës (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme Kryeministri ka publikuar një video që ka qarkulluar në rrjet ku në sfond dëgjohet kënda e Elita 5, "
Nuk i bindi dot as me të mirë e as me të keq, Rama tenton të "blejë" studentët Studentët nuk kanë ndërmend të tërhiqen. Për të 11-tën ditë ata ndodhen përballë Kryeministrisë dhe kërkojnë plotësim
Dita e 11-të e protestës, studentët nuk tunden nga kërkesat e tyre Protesta e studentëve do të vazhdojë edhe sot. Me thirrjen “mos u dorëzo sot sepse do pendohesh nesër” është bërë pub
Nuk i lejuan të sjellin dru për ngrohje, studentët përplasen me policinë Studentët vazhdojnë me intensitet protestën para kryeministrisë. Por mesa duket mes tyre dhe policisë në këtë ditë t
Studentët nuk tërhiqen, çfarë do të ndodhë nesër Protesta e studentëve do të vazhdojë edhe nesër. Me thirrjen “mos u dorëzo sot sepse do pendohesh nesër” është bërë p
Studentët shtangin rektorin: Boll tani, na u bërë si Rama me monologjet e tij (VIDEO) Protesta e studentëve ka sjellë një frymë ndërgjegjësimi dhe reagimi në universitete për të drejtat e studentëve dhe nev
"PO! Parlamenti mund të mblidhet nesër...", Balla u përgjigjet studentëve (FOTO LAJM) Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar për kërkesën e studentëve për të mbledhur
Studentët i lanë kohë deri në orën 16:00, Rama bën "profesorin" në Instagram (FOTO LAJM) Sot studentët i bënë thirrje, kryeministrit, Edi Rama që të mbledhë nesër në një seancë të jashtëzakonshme Kuvendit, ndë
Studentët ultimatum Ramës: "Dikush do mbajë përgjegjësi, afat deri në orën 16:00" Studentët që protestojnë para kryeministrisë për plotësimin e kërkesave të tyre, duket se janë shumë të vendosur për ta
Firmoset marrëveshja: Investim 80 milion euro për studentët Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ditën e sotme do të firmosi 3 marrëveshje të rëndësishme në sektor
Anglezja u sjell ushqime studentëve: Mos lejoni që t’ju ndajë politika (VIDEO) Protesta e studentëve sot ka hyrë në ditën e 11 të saj, por ende nuk është marrë asnjë vendim në lidhje me 8 pikat që at
Studentët e rretheve nisen në këmbë drejt Tiranës (VIDEO) Sot është dita e 11 e protestës së studentëve dhe ende nuk ëhstë plotësuar asnjëra nga 8 kërkesat e tyre. Edhe pse s
Asgjë nuk i ndal studentët nga protesta, nis marshimi para Kryeministrisë (VIDEO) Edhe këtë të premte studentët kanë dalë sërish në protestë, duke mos u tërhequr deri në plotësimin e kërkesave të tyre.
"Lidheni të çmendurin", deputeti shpërthen kundër Ramës Kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili, pas deklaratave të kryeministrit, Edi Rama mbrëmjen e djeshme në një