999 rezultate për

studentet

Aksioni i studentëve në Tetovë, ja sa euro i dorëzohen Elvis Nacit Një grup studentësh nga Tetova kanë organizuar një aksion për mbledhjen e ndihmave për të prekurit e tërmetit në Shqipër
As amerikanët e as japonezët, këto janë nxënësit më trë zgjuar në botë Studimi tre-vjeçar i OECD i studentëve 15-vjeçar në të gjithë botën zbuloi se katër provincat kineze – Pekin, Shanghai,
Universiteti i Durrësit jep njoftimin e rëndësishëm për studentët dhe stafin Universiteti “Aleksandër Moisu” në Durrës njofton se ditën e sotme është njohur me me akt konstatimin e ekspertëve të In
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në Universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Studentët e Universitetit Bedër, pranë të prekurve nga tërmeti Kolegji Universitar Bedër ka vendosur që periudhën mes datave 2-6 dhjetor ta shpallë "Javën e Vullnetarizmit dhe Solidar
Tërmeti, Mynyr Koni njofton studentët se kur do të fillojë viti akdamemik Universiteti i Tiranës do të rinisë procesin normal të mësimnxënies më 6 dhjetor. Mynyr Koni në cilësinë e Rektorit
Shqipëria solidare, ndihma edhe nga studentët shqiptarë në Gjermani Studentët shqiptarë që studiojnë në Universitetet e Marburgut dhe Frankfurtit në Gjermani kanë mbedhur ndihma për të pre
Kanosën me thikë dhe grabitën 3 studentët në Durrës, policia jep detaje Plicia e Durrësit ka mundur të arrestojë një prej hajdutëve të cilët vodhën nën kërcënimin e thikës në banesën e tre stu
"Varre për të gjallit", pse Holanda e bën këtë për studentët (FOTO LAJM) Projekti i një Universiteti në Holandë, hap varre për studentët për të reflektuar mbi jetën dhe vdekjen. Një projekt
Studimi, braktisja e mediave sociale ju shpëton nga vetmia dhe depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Katastrofë! Si u mashtruan studentët në qytet studenti nga Veliaj e Rama (VIDEO) Pas rikonstruksionit të 11 godinave të Qytet Studentit dhe premtimeve të kryebashkiakut Erion Veliaj se studentët do të
Studentët e Filologjikut: “Lahuta e Malcis” është shkruar nga Ismail Kadare Pak ditë pas përfundimit të eventit më të rëndësishëm të Librit në Shqipëri, Panairit “Tirana 2019”, të rinjtë shqiptarë
Studentët rinisin fuqishëm protestat Protesta e studentëve pritet të rinisë fuqishëm. Me anë të njoftimi, mësohet se studentët do të rinisin protestat m
Plas keq sherri në Qytet Studenti, tensionohet situata mes policisë dhe studentëve (VIDEO) Një përleshje fizike ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në “Qytet Studenti” mes policisë dhe një grupi studentësh. S
"Kushte si Afrikë, tarifat si Amerikë": Policia përleshet me studentët te "Qytet Studenti" (VIDEO) Disa studentë janë përleshur me policinë vetëm pak minuta më parë në zonën e "Qyteti Studenti". Sipas një qytetari, poli
Robert Aliaj: Rama më thirri në takim, nuk pranova për një arsye të fortë “Unë nuk shkova sepse studentët nuk ishin gati për dialog, studentët nuk kishin strategji dhe nuk kishin asnjë lloj plan
Sherri te ekonomiku, çfarë po ndodh sot me studentët Dy ditë më parë tre studentë të fakultetit të ekonomikut përfunduan në spital pasi u përplasën me disa të panjohur duke
Plas sherri te Ekonomiku, 3 studentë përfundojnë në spital Tre studentë janë plagosur te Universiteti Ekonomik i Tiranës dhe janë dërguar në spital pas një sherri masiv që besohet
Shembet sërish tavani tek konvitet në QS, studentët dalin jashtë Pas lajmit të dhënë mëngjesin e sotmë se një godinë në Qytetin Studenti e rikonstruktuar 4 muaj më parë, një tjetër rast
PD Shkodër ngre alarmin: Ulje drastike e numrit të studentëve Ka nisur sot viti i ri akademik për të gjithë studentët në Shqipëri. PD Shkodër ngre shqetësimin se në auditoret e d