E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

studenicanit

Mbyllet qendra e votimit në Studeniçan, kjo është arsyeja Vendvotimi 2344 në komunën e Studeniçanit mbetet i mbyllur. Ky vendvotim numëron 74 votues dhe ndodhet në fshatin Gaber.
Ndërron jetë kandidati i LSDM-së për Studeniçanin Sot ka ndërruar jetë Akija Mustafovski, kandidat i LSDM-së për kryetar të komunës së Studeniçanit. Lajmin e ka bërë t
Komuna e Studeniçanit miraton buxhetin per vitin 2018 Edhe këshilli Komunal në Komunën e Studeniçanit, ka miratuar buxhetin për vitin 2018. "Këshilli i Komunës së Studeniç
PDSH dhe BDI bëhen bashkë në Studeniçan Bashkimi Demokratik për Integrim ja ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike Shqiptare në komunën e Studeniç
Vazhdon i qetë procesi i votimit në Studeniçan (VIDEO) Në ora 7.00 të mëngjesit është hapur edhe vendvotimi në Studeniçan ku procesi rrjedh pa probleme dhe parregullsi. Ba
Sadiku: Lufta për Komunën e Studeniçanit do të jetë mes meje dhe kandidatit të BDI-së Azem Sadiku kryetari aktual i komunës së Studenicanit, dhe kandidat për mandatin e dytë nga rradhët e Partisë Demokratik
Nip e dajë në garë për të parin e Komunës së Studeniçanit Rexhep Memedi dhe Mexhit Imeri janë familjarë, konkretisht nip e dajë. Memedi i Lëvizjes Besa dhe Imeri i Aleancës për s
Mexhit Imeri kandidat nga Aleanca për Shqiptarët për komunën e Studeniçanit Sipas Agjencisë së Lajmeve Zhurnal mësohet se kandidat për komunën e Studeniçanit, nga radhët e Aleancës për Shqiptarët,
Mujo Vatiç pronar i firmës VATO "kryetar" i ardhshëm i Komunës së Studeniçanit Zhurnal mëson nga burime të këshilltarëve të opozitës në komunën e Studeniçanit se kryetar i ardhshëm i Studeniçanit do
Rinovohet rrjeti i ujësjellësit në Studeniçan (FOTO LAJM) Komuna e Studeniçanit në bashkëpunim me "Milieu Kontakt"-Maqedoni dhe me Shoqatën Qytetare "Karshiaka" me sukses ka real
Mesud Jakupi, shef shtabi i BDI-së në Studeniçan Mesud Jakupi është zgjedhur shef i shtabit zgjedhor të BDI-së në Komunën e Studeniçanit. Ai do të udhëheqë të gjitha akt
Për Studeniçanin kujtohet Gruevski, se ministrat shqiptarë... Ministrat shqiptarë e kanë harruar se Studeniçani është komunë me shumicë shqiptare dhe për këtë arsye nuk i kanë dhënë
Komuna Studeniçan pajis me mjete mësimore 470 nxënës (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Studeniçanit z.Azem Sadiki, të mërkurën mori pjesë në aksionin humanitar, i cili parasheh shpërnda
Shkolla e mesme në Studeniçan, komuna siguron tokën për ndërtim Me propozim të kryetarit të Komunës së Studeniçanit Azem Sadiki, Këshilli komunal të enjten ka sjell një vendim të rëndë
Komunat shqiptare kampione të lindshmërisë në Maqedoni Komunat shqiptare në Maqedoni kanë patur lindshmëri më të madhe gjatë vitit 2014. Kështu thonë të dhënat zyrtare të publ
SH.F. "Naim Frashëri" e Studeniçanit shënoi 70 vjetorin e themelimit Me program të begatshëm, mbajtur në Shkollën Fillore “Naim Frashëri”-Studeniçan, kjo shkoll ka shënuar 70 vjetorin e the
Përurohet rruga e asfaltuar në Studeniçan Si rezultat i punës një vjeçare në kuadër të programit “Forume në Bashkësi”, projekt ky i përbashkët i Komunës së Studen
Pastrohet shtrati i lumit Kërnjevë në Studeniçan Komuna e Studeniçanit ka angazhuar Firmën “Tes inzhinjering” për të pastruar shtratin e lumit Kërnjevë në fshatin Studen
Studeniçan, përmirësohet rrjeti ujësjellësit Komuna e Studeniçanit ka filluar sot punimet për vazhdimin e projektit të ujsjellësit për dy pjesët e epërme të këtij fs
Kryetari Sadiki uron arsimtarët dhe nxënësit Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2013/2014 kryetari i Komunës së Studeniçanit Azem Sadiki ka uruar të gjithë