999 rezultate për

struges

Bejtja: Pati rrahje në BDI-në e Strugës Koordinatori i BDI-së për njësinë numër 5 zgjedhore, Nevzat Bejtja ka konfirmuar lajmin se në BDI-në e Strugës ka patur
Rrahje në BDI-në e Strugës? Procesi zgjedhor në KV numër 1 të BDI-së në qytetin e Strugës është ndërprerë nga simpatizantët e kësaj partie, të prani
Një 35-vjeçar gjendet i vdekur në burgun e Strugës Një 35-vjeçar është gjendur i vdekur në Strugë në Shtëpinë Ndëshkimore, për arsye që ende nuk dihen. I burgosuri ka q
Kërcasin grushtat në BDI-në e Strugës Një sherr ka ndodhur brenda BDI-së së Strugës, në mbledhjen e këshillit vendor të partisë në fshatin Zagraqan. Mësohe
Ziadin Sela padit për shpifje kryetarin e degës së PDSH-së Mendi Asanin Kryetari i komunës së Strugës, Ziadin Sela ka ngritur padi penale kundër kryetarit të degës së PDSH-së në këtë qytet, Me
Sela: Ja manipulimet e Menduh Thaçit Kryetari aktual i Strugës ka dhënë një intervistë, duke deklaruar manipulimet që ka bërë Menduh Thaçi. Duke folur për
Ja si festoi Ziadin Sela gjatë ndeshjes Serbi - Shqipëri Kryetari i komunës së Strugës, Ziadin Sela i veshur kuqezi ka festuar së bashku me qindra e mijëra qytetarë të Strugës.
Plagosen 10 fëmijë në një aksident në Strugë Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Veleshtë të Strugës. Si pasojë, 10 fëmijë kanë mbetur të plagosur rëndë, t
PDSH e Strugës akuzon rëndë Ziadin Selën Në PDSH-në e Strugës vazhdojnë përplasjet mes kreut të partisë së degës së vënë nga Menduh Thaçi, Mendi Asani dhe kryeta
VMRO kërkon të përfitojë Llabunishtin për të "marrë" Strugën Fitni Dalipi, koordinator i grupit të Këshilltarëve të BDI-së në Këshillin komunal ka dhënë alarmin se tashmë partitë ma
Gruevski pritet në Strugë me vargjet: Ti Shqipëri më jep nder Vizita e sotme e kryeministrit Gruevski në Strugë ka rezultuar me “surpriza” për të, nga ana e shqiptarëve në këtë qytet
Struga "pushtohet" nga turistët (FOTO LAJM) Gjatë kësaj fundjave, liqeni i Strugës ka thithur shumë turistë, vendas dhe të huaj. Numri i pushuesve ka tejkaluar ç
Vritet një tjetër shqiptar në Siri Një tjetër shqiptar besohet të jetë vrarë gjatë luftës në Siri. Behet fjale per një qytetar te etnisë shqiptare te M
Hiqet shqipja - Komuna Strugë bojkoton festivalin e poezisë Injorimi i gjuhës shqipe ka bërë që komuna e Strugës ta injorojë Festivalin tradicional të Poezisë që mbahet në këtë qyt
Aksion policor në Strugë, kapen 11 shtetase shqiptare 11 shtetase të Shqipërisë që punonin ilegalisht janë arrestuar gjatë një aksioni policor në Veleshtë dhe Radolisht të St
Aksident i rëndë në Strugë (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Veleshtë – Strugë, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur
Vrasje e dyfishtë në Strugë Një incident që ka ndodhur në një kafene në Vevçan të Strugës, iu ka marrë jetën 2 personave dhe ka plagosur dy të tjerë
Plazhet e Strugës mbushen me turistë Plazheve të Strugës, buzë liqenit të Ohrit iu janë shtuar shumë turistë këta ditë. Kjo, edhe për shkak të temperatura
PDSH e quan "kriminel" Ziadin Selën Dega e Partisë Demokratike në Strugë e ka quajtur deri në "kriminel" kryetarin e komunës, Zijadin Sela. “Ziadin Sela
Krismat në dasmë, 5 të plagosur në Strugë Në fshatin Xhepin të Strugës, hareja dhe gëzimi i dasmave është shndërruar në tragjedi. Një person i paidentifikuar k