999 rezultate për

struges

Struga, qyteti me piktura të gjalla (FOTO LAJM) Vetëm 14 kilometra larg pikës kufitare të Qafë-Thanës, në jugperëndim të Maqedonisë, shtrihet Struga, një qytet me piktu
Vrasja e Argëtim Asanit nuk do të gjykohet në Strugë, ja arsyeja Një gjykatë tjetër dhe jo ajo e Strugës do të merret me çështjen e vrasjes së Argëtim Asanit, zv/drejtorit të Drejtorisë
"ODW Elektrik" synon të hapë 1,000 vende të reja pune Kompania gjermane e industrisë automobilistike "ODW Elektrik" për dy javë do të fillojë me ndërtimin e fabrikës në zonën
Ziadin Sela pret kampionin strugan (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës Strugë, Ziadin Sela, është takuar me kampionin me origjinë nga Oktisi i Strugës në Thai-Boks, Beni O
14 plumba u shkrepën mbi trupin e Argëtim Asanit 14 plumba pistolete u shkrepën dje në trupin e zv/drejtorit të Drejtorisë së të Ardhurave Publike, Argëtim Asani. Vra
Dy vrasje në dy ditë / Çfarë po ndodh me BDI-në? Dy ditë më parë ishte Xhemail Rexhepi, i njohur si Komandant Shqiponja, ndërsa sot Artan Musliu, biznesmen dhe funskiona
Struga ndërton bulevardin e ri me pllaka nga Berati (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Strugës, Ziadin Sela, së bashku me Myftiun e Strugës Salim Sulejmani si dhe qytetarëve të shumtë,
"Mesazhi i qeverisë: Shqiptarë e maqedonas ju hëngshin mizat!" Komuna e Strugës sot ka reaguar kundër diskriminimit të saj nga Qeveria e koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI, pasi që ajo nu
Reagon Komuna: RTVM vazhdon të tallet me qytetarët e Strugës Pas publikimit të djeshëm në Televizionin publik të Maqedonisë, RMTV, "Pishina e shkatërruar në Strugë, pikë e zezë në k
Dhunohet Sekretari i Komunës Strugë Komuna e Strugës akuzon pushtetin e VMRO-DPMNE dhe BDI-së se po pengon punën e këtij institucioni. Sipas saj, "misionin
Sela: Vendimi i Gjykatës, skandaloz dhe tendencioz Kryetari i Komunës Strugë, Ziadin Sela, e cilëson si tendencioz dhe skandaloz vendimin e Gjykatës së Strugës, e cila par
Gjendet një trup i pajetë në Strugë, dyshohet të jetë Uran Kupa Një trup i pajetë është gjetur ditën e djeshme rreth orës 17:00 në fshatin Draslajcë të Strugës. Nga policia e Ohrit kan
25 ditë nga zhdukja e Uran Kupës, ende asnjë gjurmë Kanë kaluar 25 ditë dhe asnjë gjurmë për zhdukjen e Uran Kupës nga Veleshta e Strugës, që ishte zhdukur që nga 6 shkurti
Hazbi Lika shtrin ndikimin në BDI-në e Strugës Pavarësisht që nga eksponentët e BDI u la të kuptohet se Kuvendi zgjedhor i BDI-së në Strugë pas shumë prolongimeve do t
Ministri Shabani dhuron vetëm libra në maqedonisht Ministria e Pushtetit Lokal i dhuron rreth 500 libra Komunës së Strugës, përgjithësisht të karakterit zhvillimor lokal v
Ahmeti do vendosë për kreun e BDI në Strugë Spekulimet lidhur me kuvendin e degës së BDI-së në Strugë, nuk kanë të ndalur. Deri më tani disa herë me radhë në media
Garë e 'ashpër' në BDI-në e Strugës Zëvendës ministri i mbrojtjes Arben Labenishti përmes rrjetit social Facebook ka komentuar zhvillimet e fundit në degën
Zhduket Uran Kupa, truproja i Ziadin Selës Më datë 6 Shkurt të këtij viti në rrethana akoma të pasqaruara është zhdukur pa asnjë gjurmë, Uran Kupa, i punësuar në
Qytetarët e Strugës nuk marrin ndihmën sociale Prej muajit janar shumë qytetarë në Strugë nuk kanë marrë ndihmën sociale. Kjo mendohet se ka ndodhur pasi kanë pasur rr
Bora bllokon disa fshatra të Strugës, evakuohen banorët Bora e madhe që ka rënë ka bllokuar disa fshatra të Strugës dhe kjo ka bërë që Ministria e Brendshme të evakuojë banorët