999 rezultate për

struges

Struganët japin 15 ditë afat për zgjidhjen e problemit me deponinë Struganët u japin afat prej 15 ditëve autoriteteve lokale dhe qendrore ta zgjidhin problemin me deponinë e qytetit, përk
Struganët sërish në protesta Qyteti i Strugës njihet si një nga perlat turistike të Maqedonisë. 1.5 kilometra larg liqenit ndodhet edhe makthi i s
Deponia e Strugës dhe VMRO-ja nga Skender Skenderi - Pse vallë deponia nuk digjej kohë më parë? Përderisa ishte në pushtetin qendoro VMRO (që nga v
Filloi të fiket zjarri në deponinë e Strugës Pas disa javëve ka filluar të fiket zjarri në deponinë e Strugës. Zjarri që me javë të tëra digjte deponininë në qyte
Kryeministri Zaev nis punën për shuarjen e deponisë në Strugë Kryeministri Zoran Zaev ka caktuar ministrin pa resor Ramiz Merko si koordinatorë për të oranizuar punët rreth shuarjes
Paralajmërohen protesta të reja në Strugë Edhe sot në qytetin e Strugës pritet të organizohen protesta të medha për shkak të depove të mëdha më mbeturina,të cilat
Talat Xhaferi viziton Selën në Livadhi të Strugës (VIDEO) Kryeparlamentari i Maqedonisë, Talat Xhaferi ka vizituar të martën kreun e LR-PDSH-së, Ziadin Sela në shtëpinë e tij në
Deputeti i Strugës tregon se si u sulmua Zijadin Sela Deputeti i Strugës, Syrja Rashiti në ‘’Struga TV’’ foli për ngjarjet e së enjtes në parlamentin e Maqedonisë duke u ndal
Sela do kandidojë sërish për komunën e Strugës Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, njiherësh edhe kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, ka deklaruar në Kuvendin e Maqedonisë
Qazimovski tërhiqet nga LR-PDSH e Strugës, bën përgjegjës Selën Abdullah Qazimovski, ushtrues detyre kryetar i komunës së Strugës ka vendosur që të japë dorëheqjen nga angazhimi i tij
VMRO e Strugës: Sa ishte Sela kryetar, maqedonasit u diskriminuan! Këshilli komunal i Strugës në mënyrë unanime ka votuar këshilltarin Mustafa Zabzuni si ushtrues të detyrës së Kryetarit
Struga e mahnitshme edhe në dëborë (FOTO LAJM) Reshjet e dëborës dhe temperaturat e ulta, duket se e kanë bllokuar deri diku lëvizjen e qytetarëve nëpër rrugët e Strug
Sela: Hyj në qeverinë e Zaevit, por me kushte Lideri i i Lëvizjes për Reforma – PDSH, Ziadin Sela, ka deklaruar se nuk do të futet në qeveri me Nikolla Gruevskin.
Kush vjen në Komunën e Strugës pasi Sela do ta merr detyrën si deputet? Lideri i LR-PDSH Ziadin Sela, i cili është tashmë në postin e kryetarit të Komunës së Strugës, do ta lërë këtë post pas
Ja kush është fajtor për humbjen e BDI-së në Veleshtë të Strugës Tahir Hani, funksioner i lartë i BDI-së nga Struga, ka thënë se fajtore për humbejn e BDI-së në zgjedhjet e parakohshme
Sot votoi 100 vjecarja nga Misllodezhda e Strugës Nurisha Demraliu-Mena nga Misllodezhda e Strugës, është 100 vjecarja që sot hodhi votën nga shtëpia në kuadër të zgjedhj
Sela në Strugë: Pronarët e Strugës janë shqiptarët Aleanca për Shqiptarët ka mbajtur mbrëmë një tubim në qytetin e Strugës, ku shtë pritur nga mijra simpatizantë. Lidë
BDI hap shtabin zgjedhor në Dollogozhdë të Strugës, i pranishëm edhe Xhaferi Në vazhdën e fushatës për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare të 11 dhjetorit, BDI po vazhdon me hapjen e shtabeve zgj
Edhe rajoni i Strugës rrezikon të përmbytet nga reshjet e shiut Banorët e fshatrave të Dologozhdës dhe Livadhisë frikësohen se reshjet e shiut mund të shkaktojnë përmbytje të këtij raj
Zaev: Do t’i kthejmë Strugës lavdinë që meriton Zoran Zaev, lider i opozitës maqedonase në Maqedoni, sot qëndroi për vizitë në Strugë, ku zhvilloi takime me anëtarësinë