999 rezultate për

struges

Kryetari Sela nuk e zgjodhi problemin e ujit të pijshëm për struganët Komuna e Strugës është komunë që shtrihet në pjesën jug-perëndimore të Maqedonisë, e cila ka 65.396 banorë. Këtë komunë
PDSH ndërroi kandidatin në Strugë, Asani në vend të Vlashit Derisa ditë më parë, biznesmeni Pëllumb Vlashi u promovua kandidat i PDSH-së për kryetar të komunës së Strugës, ai nuk ë
Këto janë kandidatët e Besës për Këshillin e Strugës Lëvizja Besa kandidon me Lavdërim Elmazin në Komunën e Strugës. Këto janë kandidatët për këshill të Strugës nga Lëviz
Zyrtarizohet kandidati i PDSH-së për komunën e Strugës Kuvendi zgjedhor i degës së PDSH-së në Strugë caktoi kandidatin për kryetar komune dhe bartësin e listës. Në mbledhje
Ziadin Sela, zyrtarisht kandidat për kryetar të Komunës së Strugës Ziadin Sela, kreu i Aleancës për Shqiptarët ka shpallur zyrtarisht kandidaturën e tij për kryetar të komunës së Strugës.
Sela në garë sërish për Strugën? Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela pritet që të marrë pjesë garën për kreun e komunës së Strugës në zgjedh
Ende nuk ka zgjidhje për deponinë në Strugë Edhe këto ditë sasi të mëdha të mbeturinave grumbullohen në lokacionin ekzistues në deponinë në qytetin e Strugës, ndërs
Anashkalohet shqipja në "Mbrëmjet Strugane të Poezisë" Komuna e Strugës edhe këtë vit do t’i bojkotojë “Netët strugane të poezisë” që nisin sonte. Kryetari i komunës së Strugë
Policia e Ohrit dhe Strugës në aksion për kapjen e vrasësit të Bojkut Sekretariati i Punëve të Brendshme në Ohër dhe Policia e Strugës kanë ndërmarrë masa intensive për gjetjen e autorit të
E shkuara e "Lekut", si i shiste femrat për skllave biznesmeni i vrarë sot Dilaver Bojku, i njohur me nofkën Leku, personi që u vra pasditen e sotme në Strugë, është i lindur në vitin 1959 në Vel
Vrasja e Dilaver Bojkut, ja çfarë thonë nga SPB Ohër Sektori i Punëve të Brendshme në Ohër pas ngjarjes që ndodhi sot në qendër të Strugës në të cilin ngeli i vrarë biznesme
Hakmarrja? Shkak i vrasjes së Dilaver Bojkut (VIDEO) Sipas portalit maqedonas MKD.mk si shkak për vrasjen e Lekut mendohet të jetë hakmarrja. Bashkim Bojku 45 vjec dhe Er
Struga, perla që duhet vizituar (FOTO & VIDEO) Struga, qyteti piktoresk rreth bregut të Liqenit të Ohrit, gjithnjë e më shumë po bëhet destinacion i vizitorëve të shum
Sela zbulon kandidatin për Komunën e Strugës Deputeti i ”Aleancës për shqiptarët” dhe kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela thotë se do të rikandidojë edhe një herë për
VMRO-DPMNE: Qeveria lejoi që për dy muaj të helmohen qytetarët e Strugës Pasi qeveria e Maqedonisë në seancën e djeshme solli vendimin që urgjentisht të zgjidhet problemi me deponinë në Strugë,
Zjarri në deponinë e Strugës, arrestohen 4 persona të dyshuar Katër persona kanë përfunduar në pranga me dyshime për implikimin e tyre në zjarrëvënien në deponinë e Strugës. Lajmi
Deponia e Strugës, komuna e Debarcës shqyrton referendumin Këshilli i komunës së Debarcës sot nuk arriti të marrë vendim për shpalljen e referendumit për ndërtimin e një deponie r
Revoltohen struganët, mbushin komunën me mbeturina Qytetarët e Strugës kanë vendosur që në formë simbolike të detyrojnë pushtetin lokal ta marrë më seriozisht problemin me
Sela: Do të kandidoj përsëri për Strugën Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela në një intervistën për Struga TV la të kuptohet se nuk do të bëhet pjesë e qeverisë së
Ohër, 500 tërmete vetëm brenda 10 ditëve Disa qindra tërmete për vetëm disa ditë i lëkundën banorët e Ohrit dhe Strugës. Të martën sërish u dridh toka, në or