999 rezultate për

struges

Vajza e Komandant Strugës me lot në sy reciton poezi për babain e saj Vajza e Deshmorit Te Kombit Nuri Mazari Komandant Struga Reciton Një Vjershë Në Akademinë kushtuar përvjetorit të vrasje
Uji në Strugë nuk është ende i sigurt për pirje Ditën e djeshme uji i ujësjellësit të Strugës u ndalua për pirje për shkak se ishte disa herë më i turbullt sesa kufiri
Resul Kaba zgjidhet kryetar i ri i këshillit komunal në Strugë Resul Kaba është kryetar i Këshillit komunal të Strugës. Në seancën e djeshme në Strugë është konstatuar Këshilli i S
Merko ulet në kolltukun e kryetarit të komunës në Strugë Kryetari i sapo zgjedhur i Strugës, Ramiz Merko i cili sot u ul në kolltukun e kryetarit të komunës, deklaroi se një nga
Ndizet sërish deponia e Strugës, kërkohet ndërhyrja e organeve kompetente Banorët e Strugës ditëve të fundit po përballen me një tym të dendur dhe erë të keqe që vjen nga deponia e cila vazhdon
Sela letër emigrantëve: Ju faleminderit të dashur vëllezër dhe motra, qofshi të bekuar Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka falenderuar të gjithë emigrantët për mbështetjen që i dhanë gjatë raundi
Vijon votimi i banorëve në Veleshtë të Strugës Votimi vijon edhe në Veleshtë të Strugës. Deri tani, votimi ka shkuar në mënyrë të rregullt. Nuk është raportuar asn
Sela: Të kontrollohet procesi zgjedhor, qytetarët të votojnë të lirshëm Kandidati për kryetar të Struges si dhe kryetari i Aleancës për Shqiptare para pak çastesh ka votuar në vendlindjen e ti
Sela dhe Kasami takim me qytetarët e Strugës Drejtuesit e koalicionit mes Aleancës për Shqiptart dhe të Lëvizjes Besa, Zijadin Sela dhe Bilall Kasami kanë qëndruar n
Zaev- Selës: Nacionalistët po marrin fund! Lideri i LSDM-së dhe kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka qëndruar sonte në Strugë për t’i dhënë mbështetje kandidat
Sela takohet banorët e Livadhisë Ziadin Sela ka qëndruar sonte në Livadhi të Strugës ku ka takuar banorët e kësaj ana në kërkim të votës për të menaxhuar
Mbyllet marrëveshja BDI dhe LSDM për Strugën, Zaev kërkon mbështetje për Ramiz Merkon Mbrëmë kanë përfunduar me sukses bisedimet për koalicionin mes BDI-së dhe LSDM-së për kreun e komunës së Strugës dhe nga
Në përkrahje të Selës, biznesmeni nga Struga i paguan udhëtimin votuesve të tij Kompania ISOMAT GMBH me seli në Zvicër në pronësi të një biznesmeni nga Velesha e Strugës ka bërë të ditur se do të mbul
Kombinimi që do të nxirrte fitues Selën në Strugë dhe Bejtën në Gostivar BDI dhe Aleanca për Shqiptarët janë në përballë njera-tjetrës në komunat e Gostivarit dhe Strugës ku duhet të garojnë ed
Sela flet pasi nuk e mori Strugën (VIDEO) “Aleanca për Shqiptarët” kryeson në Strugë, kështu deklaroi për Alsat kreu i kësaj partie dhe njëkohësisht kandidat për
Hapen kutitë e para në qytetin e Strugës, Sela bën surprizën edhe në lagjet e vështira Janë hapur kutitë e para të votimit në qytetin e Strugës ku kreu i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela është duke kryes
Ziadin Sela voton në Livadhi në vendlindjen e tij (VIDEO) Kandidati per kryetar te Struges si dhe kryetar i Lr-PDSh sot ka votuar ne vendlindjen e tij ne Livadhi te komunes se St
Aleanca për Shqiptarët nga Struga: “Plumbat” e 27 prillit do t’i përdorim më 15 tetor Sonte në orën 00:00 përfundon fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale në Maqedoni. Aleanca për Shqiptarët në krye me Ziad
Kandidatët në Strugë premtojnë rregullimin e pishinës së mbyllur Pas Komunës së Tetovës dhe asaj të Çairit, për t’u përballur në "Debat Pernime" radhën e kanë kandidatët e Strugës. V
Grabitet xhamia në Ladorishtë të Strugës Rreth 6,000 denarë janë vjedhur nga xhamia “Bashkimi” në fshatin Ladorishtë të Strugës. Siç njoftoi MPB-ja, ngjarja k