999 rezultate për

struges

Temperaturat e larta në Maqedoni, mbushen plazhet e Ohrit dhe Strugës Moti i nxehtë dhe temperaturat e larta i mbushën plazhet në Ohër dhe Strugë. Turistët dhe qytetarët freskim kërkojnë në
Përveç Strugës, Blerim Reka fitoi kudo ku mbizotërojnë shqiptarët Zgjedhjet Presidenciale në Maqedoninë e Veriut ishin befasusese, sidomos për opozitën shqiptare e cila avansoi thuajse n
Prokuroria jep ngjarjen, si u vra 23 vjeçari në Strugë Prokurori publik kompetent i Prokurorisë së Strugës bashkë me ekipin e ekspertizës së Ministrisë së Punëve të Brendshme
Detajet, vritet një i ri nga Struga Një 23 vjeçar nga fshati Poum i Strugës dje në orët e pasdites është qëlluar për vdekje më armë zjarri. Sipas informa
Vritet me armë zjarri një 23-vjeçar në Strugë Një 23 vjeçar nga fshati Poum I Strugës sot në orët e pasdites është qëlluar më armë zjarri, shkruan, Albeu.com Sipa
Në spitalin e Strugës nuk mund të kryhen operacione Një situatë jo e zakonshme është aktualisht në spitalin e Strugës, shkruan Albeu.com Kjo për shkak se pjesa operative
Strugës edhe Ohrit i hiqen kompetencat për plazhet Pas njoftimeve nga shteti përkatësisht Ministria e Trasportit dhe Lidhjeve nga muaji i ardhshëm do të marë kompetenca të
Operacion i madh policor, arrestohen disa shpërndarës droge Operacioni i gjerë policor i nisur tre ditë më parë nga uniformat blu ka shënuar një nga goditjet më të forta në rajonin
Komuna e Strugës përplaset me qeverinë për plazhet Në vend që të hidhet faji mes pushtetit lokal dhe atij qendror, qytetarët kërkojnë që të bëhet kontroll më i madh i breg
Strugë, koalicioni midis LSDM-së dhe BDI-së në fije të perit LSDM-ja dhe Aleanca për Shqiptarët thonë se nuk do të mbështesin projekte që do të çonin në një kaos ndërtimor në bregun
Zjarr në Strugë, lëndohen dy persona Policia e Strugës njofton se në zjarrin që shpërtheu dje në qytetin e Strugës në shtëpinë e një 69 vjeçari dy gra kanë m
Rrëshqitja e dheut, bllokon fshatrat e Strugës Rrëshqitja e madhe e dheut në rrugën ndërmjet fshatrave Vishni dhe Belicë e Epërme është pasojë e prerjes masive dhe të
Ski në rrugët e qytetit të Strugës (VIDEO) Disa të rinj nga Struga kanë kthyer në pista skijimi rrugët e qytetit të cilat janë mbuluar nga reshjet e dendura të dëb
Këshilli i Komunës së Strugës e zyrtarizoi gjuhën shqipe Me shumicë votash dhe me parimin e badinterit, shumica e këshilltarëve në Strugë miratuan statutin e ri të Komunës, në t
Deponia në Strugë vazhdon të mbetët problem për qytetarët Asnjë lëvizje në drejtim të zgjidhjes së problemit me deponinë në Strugë, përkundër premtimeve për zgjidhjen e shpejtë t
Lidhin fshatrat me Strugën, rrugët në gjendje të mjerueshme (FOTO LAJM) Banorët e disa fshatrave të Strugës të ish Komunës së Dollogozhdit si dhe lokalitete e tjera të Malësisë së Strugës anko
Ziadin Sela e la Komunën e Strugës me 7.5 milion euro borxh Sipas Kryetarit të Komunës së Strugës Ramiz Merko, administrata e kaluar nën udheheqjen e Ziadin Selës e la komunën me b
Vazhdon problemi i deponisë së egër në Strugë Ky vit për banorët e Strugës do të kalojë në pritje të realizimit të premtimeve nga autoritetet qendrore dhe lokale për
A do të zyrtarizohet gjuha shqipe në komunën e Strugës? Statuti i ri i komunës së Strugës i cili në formën e draft- propozimit ishte vendosur për votim në seancën e fundit të k
Aleanca për Shqiptarët, akuza për revanshizëm politik në Strugë Dhjetëra të punësuar në Komunën e Strugës, shumica prej tyre të punësuar gjatë kohës së Zijadin Selës si kryetar komune,