999 rezultate për

stresit

Shenjat në lëkurë që tregojnë se jeni të stresuar Stresi nuk ndikon vetëm në gjëndjen emocionale të njeriut, përkundrazi ai lë shenja të dukshme dhe në pamjen tonë të jas
Studim/ Femrat e bukura ndikojnë keq në shëndetin e meshkujve Universiteti i Valencias, ka zhvilluar një studim ku rezulton që një femër tërheqëse në vetëm 5 minuta një mashkulli mu
Qëndroni larg stresit duke konsumuar një kafe ose një çaj në ditë Sipas disa shkencëtarëve, konsumimi i sheqerit mund të çoj në limitimin e hormonit kortizol, i cili çlirohet në trup kur
“Godet” Berisha, vendos Tahirin në foton e Stresit me hashash (FOTO LAJM) Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka publikuar një fotomontazh në “Facebook” të ministrit Tahiri që shfaqet në nj
Humb jetën Jetnis Dollapi, mik i Stresit Jetnis Dollapi ka humbur jetën sot pas një aksidenti fatal me motor. Aksidenti ka ndodhur tek ish-Klubi “Partizani”, në
Stresit nuk i pëlqen veprimi i Thaçit, ja çfarë mesazhi i dërgon As reperi i njohur Stresi, nuk ka qenë i kënaqur me gjestin e fundit që ka bërë presidenti i Kosovës, Thaçi, duke nderua
Si të eleminoni stresin Stresi është një fenomen ndikues në jetën e secilit. Ditët e ngarkuara me punë, ndikojnë që ju të jeni të stresuar. Por,
Çfarë duhet të bëni kur jeni të stresuar Stresi është një fenomen shqetësues që e ndeshim në situata të ndryshme. Në mes të afateve të punës, faturat, detyrimet
Si të eleminojmë stresin Stresi është një problem që vjen si pasojë e lodhjes së përditshme, ngarkesës emocionale apo dhe shqetësimeve të tjera t
Fjalët prekëse të Stresit pas aksidentit të vëllait Çaste mjaft të vështira po kalon Stresi pas aksidentit të vëllait të tij. Dhimbjen që po përjeton nuk ka mundur dot ta m
Depresioni si pasojë e stresit në punë Një studimi, një e gjashta e rasteve me depresion është pasojë e stresit në vendin e punës, ndërsa femrat përjetojnë më
Pasojat e stresit te fëmijët Stresi në moshat e vogla është ndikon në keqësimin afatgjatë të shëndetit dhe vdekje të hershme, ka paralajmëruar një gr
Pjepri lufton stresin Pjepri është i pasur me një enzimë e cila ndihmon në luftën kundër stresit. Sipas shkencëtarëve francezë bëhet fjalë për
Efektet e stresit në organizëm Mendimet negative te vazhdueshme, gjithmonë janë një problematikë për organizmin. NW bazë të studimeve të ndryshme është
Ja si e heqin stresin rusët (VIDEO) Për heqjen e stresit duket se rusët kanë një mënyrë ndryshe nga të tjerët. Ato nuk veprojnë siç bëjnë shumë qytetarë
Përfunduan pushimet, po tani? Ja këshillat e sociologes Një sfidë me veten mbetet rikthimi në punë pas pushimeve, e ku për ironi të fatit, shpesh na duhen disa pushime pas push
Prokuroria: 6 muaj burg Stresit Në lidhje me akuzat e mosbindjes ndaj urdhrit të policisë dhe për drejtimin e makinës pa patentë, Prokuroria ka kërkuar
Studim/ Stresi në punë rrit rrezikun e sulmit në tru Sipas një studimi të realizuar nga shkencëtarët suedezë nga universiteti Jonkoping, rezulton se personat që i ekspozohen
Pjepri një mbrojtës i mirë ndaj stresit Pjepri është një ndër frutat e shumtë të stinës, që ka një rol të rëndësishëm në luftën kundër stresit. Ai ka përmbajtje
Pasojat e stresit në pamjen e jashtme Stresi është një proces që ka një ndikim të dukshëm në shëndetin tonë. Për të luftuar ndaj tij ju duhet të përpiqeni që