999 rezultate për

stresit

Ja 10 mënyra efektive për të hequr mërzinë dhe stresin Në kohët e sotme thuajse të gjithë ndihen “nën presion” për shkak të punës, problemeve personale, shkollës etj. Stresi ë
Pini çaj për të reduktuar stresin Nëse ndiheni të stresuar në zyrë, një çaj i ëmbël ose kafe duket si alternativa më e mirë. Sipas shkencëtarëve, konsu
Një gotë me çaj të ëmbël, zgjidhje e mirë për të luftuar stresin Nëse ndiheni të stresuar në zyrë, një çaj i ëmbël ose kafe duket si alternativa më e mirë. Sipas shkencëtarëve, konsu
Të bindë dhe këtë i duhet Kloppit, pas stresit që po përjeton me Coutinhon Përpjekjet e Liverpulit për bindur Emre Can për një marrëveshje të re po dalin të pafrytshme dhe situata e gjermanit ka
Largoni stresin me këto 5 hapa Stresi është një gjendje nervore që kur arrin në një masë të pakontrollueshme shkakton shumë sëmundje dhe dëmton sistemi
Këto janë shenjat e heshtura të stresit, mos i injoroni! Dr. Megan Arroll, psikologe dhe autore e shumë librave, thotë se stresi prek në shumë mënyra si trurin ashtu edhe trupin
STUDIMI/ Mendimet pozitive ju largojnë stresin Nëse ndonjëherë nuk jeni ndjerë mirë apo keni qenë tejet të stresuar, me siguri se dikush i afërm ju ka thënë të mendoni
Jeni në stres? Filloni mendoni pozitivisht Nëse ndonjëherë nuk jeni ndjerë mirë apo keni qenë shumë të stresuar, me siguri dikush i afërm ju ka thënë të mendoni po
Bombaj: Prostitutë e "Stresit", ka video porno në Youtube, reagon Ajsi (FOTO LAJM) Leonard Bombaj foli mbrëmë për herë të parë për raportin mes tij dhe Ajsit, njerës prej vajzave të "Sirea Film", e cila
Ja ushqimet më të mira kundër stresit Pranë vetes gjithmonë duhet të keni fruta të thata, sidomos kur moti është i ftohtë, sepse përmbajnë substanca të rëndës
Kujdes! Keni punë stresuese, rrezikoheni nga këto 5 lloje kanceri Të punuarit në një profesion stresues për 15 vite rrit rrezikun për 5 lloje të ndryshme të kësaj sëmundjeje vdekjeprurës
Motra e Stresit sqaron "denoncimin" për Noizyn (FOTO LAJM) Pas zhurmës së madhe që u bë për Stresin e Noizyn, një reagim është përcjellë nga motra e Stresit. Ishte kjo e fundit e
Motra e Stresit: Pse nuk e shpallni në kërkim Noizy-n? (FOTO LAJM) Mostra e Stresit ka reaguar në rrjetet sociale për lajmin se vellai i tij është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit
Babai i "Stresit" shpjegon ngjarjen: Ja përse djali nuk dorëzohet në polici (FOTO & VIDEO) Problemet për Stresin duket se janë rikthyer sërish. Pas një video ku reperi shfaqet duke gjuajtur me armë, ai është shp
Policia publikon pamjet e kontrollit në shtëpinë e "Stresit", sekuestron "shot gun-in" (VIDEO) Policia e Tiranës njoftoi mëngjesin e sotëm se kishte shpallur në kërkim këngëtarin Arkimed Lushaj, "Stresi", pasi gjuaj
Kujdes! Këto 6 sëmundje shkaktohen nga stresi Stresi është një përgjigje fiziologjike normale ndaj ngjarjeve që na bëjnë të ndihemi të kërcënuar ose na prishin balanc
10 arsyet kryesore të stresit tek fëmijët Përveç arsyeve të përditshme si vonesa për në shkollë apo humbja e një lodre, ata preken edhe nga ngjarje më madhore, të
Studimi/ Facebook rrit nivelin e stresit “Mbyllja e Facebook çon në nivele më të larta të mirëqenies" kjo është tema më e fundit e studimit nga Universiteti i Ko
Ja cili është ndikimi i muzikës kundër stresit Roli i muzikës në kulturën mjekësore i ka nxitur kërkuesit të konsiderojnë për mënyra se si muzika mund të përmirësojë s
Kombinimet e erëzave kundër stresit Nëse bëni kombinimin e duhur të erzave, mund t’i jepni zgjidhje edhe mbilodhjes e për pasojë, stresit. Përzjeni këto