999 rezultate për

statusi

Kushëriri mori azil në Francë, reagon djali i Azem Hajdarit (FOTO LAJM) I afërmi i Azem Hajdarit, të vrarë 20 vjet më parë në një atentat në Tiranë, mori azil politik sëfundmi në Francë me arg
Jul Deda irritohet me Bashën: Pse i nxjerr njerëzit në rrugë dhe pastaj i tërheq? Janë të shumta reagimet ndaj kreut të demokratëve Lulzim Basha pasi ndërpreu protestën e opozitës duke tërhequr protetue
PDK nuk e tradhëton Thaçin, e mbështet për dialogun Për Kosovën këtë vit duhet të jetë prioritet liberalizimi i vizave e më pas institucionet do të duhej të angazhohen për
Statusi i ushtarëve të UÇK-së në Maqedoni ende i pazgjidhur (FOTO-LAJM) Shkup, 1 nëntor - Morën armët për të fituar të drejtat njerëzore e kombëtare që u takojnë. Disa u vranë të tjerë mbeten
Inter i jep lamtumirën Icardit? Statusi zikaltërve flet qartë (FOTO LAJM) Pa Champions nuk ka spektakël dhe pa Champions nuk ka as Icard. Argjentinasi e pati bërë të qartë më parë se ai nuk d
Afrohet data për shpalljen e rezultateve të Llotarisë Amerikane, si do të dalin fituesit Muaji Maj është i veçantë për qindra-mijëra qytetarë shqiptarë që kanë aplikuar për Llotarinë Amerikane pasi dalin përgj
Këta janë emrat e të akuzuarve për shitje të statusit të veteranit dhe seks me pagesë Sigurohet aktakuza e ngritur të mërkurën nga një prokuror i EULEX-it për vepra të ndryshme penale, përfshirë mashtrimin
Osmani do ta prezantojë statusin e implementimit të Planit 3-6-9 Zëvendëskryeministri i Çështjeve Evropiane Bujar Osmani sot do ta prezantojë statusin e implementimit të Planit 3-6-9. P
Intelektualët, memorandum për statusin e shqiptarëve Një grup intelektualësh shqiptar kanë hartuar një memorandum me disa kërkesa që sipas tyre kanë për qëllim përmirësimin
Rexhep Selimi u del në mbrojtje veteranëve Ish-komandanti i UÇK-së, tani deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi u ka dalë në krah ish-luftëtarëve që sot pr
"Mjaft e mbajti Kosova Shqipërinë me lojtarë" Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, përmes faqes së tij në Facebook ka reaguar pasi Edon Zhegrova zgjodhi Kosovën. Bat
Arbana Xharra e quan Erdoganin "Millosheviç": Po shfaros kurdët Gazetarja Arbana Xharra përmes një statusi në Facebook e ka krahasuar presidentin turk Erdogan me Millosheviçin. Sip
Sefaj angazhohet për zgjidhjen e statusit juridik të zjarrfikësve Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Flamur Sefaj, zhvilloi një takim pune me përfaqësues nga Sindikata e Zjarrfikësve
Për tri javë kanë aplikuar 60 persona për statusin e viktimës së dhunës seksuale Në Komisionin për verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë lutës kanë aplikuar 60 persona, gjatë tri javëve
Do të zbatohet statusi i punëtorëve të viteve ’90-ta "Është detyrë e jona t’i aftësojmë fëmijët tanë dhe statusin e punëtorëve të viteve të ’90-ta e kemi obligim në mos tjet
Bujar Osmani sot prezenton statusin e implementimit të Planit 3-6-9 Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot do të mbajë konferencë për shtyp ku do të preznetojë status
Kjo është zgjidhja e statusit të Kosovës për diplomatin serb Rezoluta e 1244 e Këshillit të Sigurimit të KB-së nga 10 qershori i vitit 1999 është vendimi përfundimtar për statusin e
Eneda Tarifa nuk qenka ndarë? Statusi i saj i hutoi të gjithë Eneda Tarifa është bërë së fundmi pjesë e shumë mediave rozë, për shkak të ndarjes pas 18 vitesh nga bashkëshorti. Pi
Turpëruese, deputeti i Haradinajt fyen rëndë Edi Ramën Deputeti nga radhët e partisë së Ramush Haradinajt, i AAK-së, Muharrem Nitaj me anë të një statusi para një ore i ka rea
Biznesmeni mesazh autorit që i dogji makinën: Shpërblim po tregove urdhëruesit Biznesmeni Eduard Alikaj, i ka dërguar një mesazh publik autorit që i doji makinën një natë më parë. Përmes një statu