999 rezultate për

standarde

Propozime për nryshimin e shqipes standarde Profesorë të Këshillit Ndërakademik kanë sjellë propozimet e tyre për përsosjen dhe zhvillimin e përdorimit të shqipes s
Aflatoksina brenda standardeve, zhbllokohet mielli nga Kosova Pas kryerjes së analizës së aflatoksinës, e cila rezultoi brenda standardeve, dogana shqiptare ka zhbllokuar sot sasinë
Berisha në samitin e PPE, jep garanci për zgjedhje me standarde ndërkombëtare Reformat ekonomike të vendeve anëtare të Eurozones dhe rezultatet e tyre kanë qenë në qendër të diskutimeve të samitit t
Thaçi fajëson Brukselin për vonesat në liberalizimin e vizave Ngecjet për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën nuk janë teknike, janë kryekëput politike dhe se këto pengesa
Takimi me Fulen, Berisha premton zgjedhje konform standardeve Zgjedhjet e qershorit, zhvillimet në rajon dhe ntegrimi i Shqipërisë në BE kanë qenë cështjet kryesore të diskutuara gja
Dollapi akuza ndaj çekëve: Do të rikthejmë besimin tek qytetari Në daljen e parë para mediave pas marrjes se detyres, administratori i ri Kompanisë CEZ Shpërndarje, Sait Dollapi ka ak
BE nuk toleron më: Bëni zgjedhje me standarde europiane Kryetari i delegacionit të Parlamentit Europian për Europën Juglindore, Eduard Kukan në një intervistë për AS deklaroi
Festat e fundvitit, Policia e Shtetit me plan masash Policia e Shtetit ka përgatitur një paln masash për mbarëvatjen e festave të fundvitit. Në një deklaratë për mediat, zëd
Çrrënjosja e korrupsionit ndikon pozitivisht në imazhin ndërkombëtar të Kosovës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në takimin përmbyllës të Këshillit Kombëtar Kundër Korrupsionit kërkoi sot angazh
Refuzimi i statusit, AK: Sinjal për largimin e Berishës Refuzimi i statusit kandidat, për kreun e Aleancës uq e Zi është një mesazh i qartë për çdo shqiptar që kryeministri Sa
40 vjet të shqipes standarde, Krasniqi: Gjuha shqipe, gjuhë e gjallë Kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi, mori pjesë të permten në konferencën shkencore "Dyzet vjet të shqipes sta
Shqipëria nën monitorimin e SHBA: Kërkohen zgjedhje konform standardeve Në takimin me Drejtorin për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore, Kryetari i PS, Edi R
Akreditimi i ISUV, Ruli: Hap pozitiv për sigurinë ushqimore Një prej instituteve më të rëndësishme për sigurinë e konsumatorëve dhe kafshëve ka arritur që brenda një kohe të shkurt
Darka në Bruksel, Thaçi: Daçiç i dehur nga Shlivovica e humbjes së luftës Kryeministri Hashim Thaçi i ka cilësuar si jo etike deklaratat e kryeministrit serb në lidhje me darkën e shtruar nga Ba
Forumi BE-Ballkan Perëndimor, Kuçi kërkon standarde juridike Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi mori pjesë në sesionin e dytë të Forumit të ministrave të B
Kosova po përmbush standardet e trajtimit të pakicave Kryministri Thaçi zhvilloi të hënën një takim me kryetarët e Komunave të Kosovës, me përfaqësuesit e Këshillave Komunal
Rruga Lushnjë-Berat jashtë standardeve Kreu i LSI-së Ilir Meta, në një takim me strukturat e forcës politike që ai drejton në Berat, u shpreh sot se është e pa
Vetëm 7 kompani zbatojnë sistemin "hallall" Për 3 vjet, vetëm 7 kompani vendase kanë zbatuar standardet hallall në punën e tyre. Edhe pse qytetarët kërkojnë të blej
Sparkes vlerëson punën e AUV-së Zëvendës Shefi i EULEX-it, Andy Sparkes e ka vizituar sot Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë, ku është takuar me krye
Zhvillohet konferenca "Standarde të Etikës dhe Kodeve Parlamentare" Zhvillohet në Tiranë konferenca "Standarde të Etikës dhe Kodeve Parlamentare". Konferenca organizohet nga Kuvendi, preze