999 rezultate për

standarde

Belle Air nuk respekton standardet e udhëtimit ajror Kompania ajrore Belle Air nuk po respekton standardet e udhëtimit ajror, duke ndryshuar orare, duke ndryshuar tarifa dhe
Kosova 80 vjet larg Evropës Evropianëve të rinj u duhen hiq më pak se 80 vjet për ta arritur standardin ekonomik që e kanë tani evropianët e vjetër.
KFOR-EULEX, po përdorin standarde të dyfishta Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati ka shprehur shqetësimin e fillimi i ndërtimit të dy objekteve për banim
Kimioterapia e vjetër më efikase për kancerin në mushkëri Në 90% e rasteve të trajtimit të kancerit në mushkëri kimioterapia standarde ka qenë efikase krahasuar me trajtimet e tj
Topalli: Shqipëria realizoi zgjedhje me standarde Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti në takim Misionin parazgjedhor të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të E
Korlacean: Rumania e do Maqedoninë në BE dhe NATO Ministri i Punëve të Jashtme i Rumanisë Titus Korlacean gjatë vizitës së tij në Maqedoni ka theksuar se Rumania do ta sh
Mehmeti: Dorëheqja pasojë e rezultatit zgjedhorë Deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ermira Mehemeti-Devaja ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit të Shqipër
Eshton- Fyle: Zgjedhjet të rregullta, ruani standardet deri në fund Kryediplomatja e Bashkimit Europian, Katerin Eshton dhe Komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fylekanë vlerësuar procesin zg
Takimi me delegacionin e PE, Berisha garanton zgjedhje me standarde Edhe pse në fillim të procesit zgjedhor janë shënuar disa incidente, kryeministri Berisha i rikofirmoi sot deputetëve të
Jankullovska lavdërohet me raportin e DASH Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska në konferencën e përbashkët për shtyp në MPB me ministrin e Punës d
Superjahti që komandohet përmes një iPadi (FOTO-LAJM) Ky superjaht që shikoni në foto kushton 15 milionë sterlina dhe është cilësiuar si jahti më i mahnitshëm në të gjithë bo
Edhe në 2014 s'ka liberalizim të vizave Heqja e regjimit të vizave nga Bashkimi Evropian duket se do të ndodhë disi larg, ndonëse është vendi i vetëm në Ballkan
Tiranë, rikonstruktohet çerdhja nr.30 Kryebashkiaku Lulzim Basha ishte i pranishëm sot, në përfundimin e punimeve për rikonstruksionin e çerdhes nr.30, në një
Rrugë me standarde europiane! (FOTO-LAJM) Këto rrugë janë disa nga rrugët e ndërtuara gjatë viteve të fundit në Shqipëri. Janë rrugë të asfaltuara bukur, madje ed
Takimi me presidentin gjerman, Nishani premton zgjedhje me standarde Gjatë vizitës së tij në Gjermani, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani është takuar me Presidentin e Republikës Federa
Kocijancic: Presim zgjedhje me standarde Maja Kocijancic, zëdhenesja e baroneshes Catherin Ashton i bën apel politikës shqiptare të bashkëpunojnë për të siguruar
Gjyqi për ish-komandantët e UÇK-së, EULEX me standarde të dyfishta PDIU e ka cilësuar si qasje me standarde të dyfishta vendimin e Prokurorisë së EULEX për masën e sigurisë ndaj 7 ish-ko
Këshilli i Gjuhës: Ndryshimet s’cenojnë shqipen standarde Pas mbledhjes me dyer të mbyllura dhe hamendësimeve mbi temat e diskutimit, Kryesia e Këshillit Ndërakademik për Gjuhën
Berisha u premton raporterëve të KiE-së zgjedhje me standarde Qeveria shqiptare është tërësisht e vendosur për të realizuar në Shqipëri zgjedhjet më të mira të realizuara gjatë dy de
Beqaj: Punëtorët e PTK-së të sigurt Të punësuarit në PTK të mos frikësohen për largim nga puna pasi janë privatizuar 75% të aksioneve të Telekomit dhe Vales