999 rezultate për

standarde

Rama: Jo më rrugë pa standarde (FOTO-LAJM) "Zhbllokimi i kantiereve të mbetura peng në zinxhirin e borxheve ka nisur. Rruga Tiranë - Elbasan eshte vetëm “guri i th
Panariti inspekton tregun te “Avni Rustemi” Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti mori pjesë sot në përurimin e tregtores së re të mishit në kryeqytet. Në një prono
Basha-Donohoe: Ruajtja e standardeve demokratike, thelbësore për integrimin Procesi i integrimit Europian të Shqipërisë, situata politike në vend, roli i rëndësishëm i opozitës në mbrojtje të stan
Hoteleria në Kosovë larg standardeve Përfaqësues të organizatave që merren me mbrojtjen e konsumatorit shprehen se shumë hotele e restorante në Kosovë nuk pë
Cliff: Rruga e Kosovës drejt BE-së me obligime të mëdha Problemet më të mëdha me të cilat ballafaqohet Kosova është sundimi i ligjit dhe problemet ekonomike të cilat po e vësht
Silikoni nën standarde dëmtoi shëndetin e 300 mijë femrave Asgje nuk është e sigurt në kirurgjine plastike. Jean-Claude Mas kreu i kompanisë franceze "PIP" që shpërndante material
OSBE/ODIR, ndihmë për rritjen e standardeve të zgjedhjeve Shefja e Misionit Vëzhgues të Zgjedhjeve të OSBE/ODIHR gjatë zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit, znj. Conny McCorma
Nikolla letër mësuesve: Larg lidhjeve politike e korruptive Ministrja e Arsimi dhe e Sportit, Lindita Nikolla përmes një letre të hapur drejtuar të gjithë mësuesve të vendit, u kë
Punimet në rrugë, Haxhinasto garanton shlyerjen e investimeve Investimet e realizuara në autostradën Tiranë-Elbasan do të shlyhen nga shteti. Kështu u shpreh sot Ministri i Transport
ABB, Bosch, Cisco dhe LG krijojnë platformë për "shtëpitë inteligjente" ABB, Bosch, Cisco dhe LG janë bashkuar për të krijuar një platformë softuerësh standarde, në të cilën mund të bazohen të
Tiranë, përfundon rikonstruksioni i çerdhes 47 Me një investim prej 22. 9 milionë lekësh, Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin total të çerdhes numër 47, d
Rama takon Kukan: Rekomandimi i KE, nxitje në rrugën e procesit të integrimit Kryeministri Edi Rama priti sot në takim, Delegacionin e Parlamentit Evropian për marrëdhëniet me Shqipërinë, Bosnje Her
Grabitësit e skrapit vjedhin sinjalistikën e autostradës Levan-Vlorë Hajdutët e skrapit nuk po kursejnë as autostradës Levan-Vlorë. Drejtuesit e mjeteve pervecse keqardhjes te shkaterrimit
Autostrada Tiranë- Elbasan, Haxhinasto garanton punime me standarde Ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Edmon Haxhinasto garantoi sot përfundimin e punimeve me standarde bashkëko
Deputeti Hyseni në punimet e Asamblesë të KE-së Në Strasburg të Francës zhvillon punimet Sesioni IV i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, në të cilin merr p
Gjyqësori, Muižnieks: Shqipëria larg standardeve të BE-së Komisioneri për të drejtat e njeriut në Këshillin e Europës Nils Muižnieks ka këshilluar Shqipërinë bëjë shumë për të ar
Sot, afati i dytë i provimit të maturës Rreth 11 mijë maturantë që nuk e kanë kaluar provimin shtetëror të maturës në afatin e parë të mbajtur në qershor i janë
Nëse janë zbatuar standardet, të shpallen zgjedhjet Zgjedhjet mund të organizohen sapo të bëhet pastrimi i regjistrit të votuesve dhe të implemtohen të gjitha rekomandimet
Berisha-Raunig: Shqipëria bëri zgjedhje me standarde Kryeministri Berisha priti sot në një takim kortezie ambasadorin e Austrisë në Shqipëri me rastin e mbarimit të detyrës,
Belle Air nuk respekton standardet e udhëtimit ajror Kompania ajrore Belle Air nuk po respekton standardet e udhëtimit ajror, duke ndryshuar orare, duke ndryshuar tarifa dhe