999 rezultate për

standarde

Çmimi i bukës nuk do të rritet Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Z.Edmond Panariti ka vizituar një fabrikë në mielli
15 vjet nga themelimi i TMK-së Sot mbushen 15-vjet nga themelimi i Trupave të Mbrojtjes së Kosovës, TMK. Kjo njësi ushtarake u formua më 19 shtator
Pushime luksi, ja 26 holetet më të bukura në botë (FOTO-LAJM) Nëse shpenzon mesatarisht 500 euro për një natë për të qëndruar në një hotel luksoz, në të pritet që minimumi të kesh nj
MAShT organizoi pjesën e dytë të Provimit të Maturës Rreth 23 mijë maturantë iu nenshtruan këtë të shtunë pjesës së dytë të Provimit të Maturës Shtetërore 2014 - afati i gus
Pajaziti: Gruevski, nxitës i ndarjes etnike Njohësi i çështjeve politike në Maqedoni, Ali Pajaziti mendon se marrëdhëniet etnike në Maqedoni janë të acarruara dhe k
Kosova nuk përmbush standardet për eliminimin e trafikut të qenieve njerëzore Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar të premten raportin vjetor për trafikimin e qenieve njerëzore. Kosova bën
SHBA: Zgjedhje me standarde ndërkombëtare Ambasada amerikane në Kosovë ka përshëndetur të gjithë votuesit që shkuan në votime. Kjo ambasadë shprehet se "zëri i
PDK: Zgjedhje të standardeve evropiane Përfaqësuesi i PDK-së, Petrit Selimi u shpreh se procesi zgjedhor ka qenë i lirë, demokratik dhe mbi të gjitha u dha një
Jahjaga e Gualtieri presin zgjedhje me standarde Presidentja Atifete Jahjaga kërkoi sot që zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme në Kosovë duhet të ngrejnë standardin
Rritja e aksidenteve në punë, Ylli kërkon më shumë inspektime Dritan Ylli, kreu i Inspektoratit Shtetëror të Punës u shpreh sot nga Saranda se numri i lartë i aksidenteve në punë kër
Ministri Cani në konferencën mbi SME-të dhe raportet financiare në Vjenë Në Vjenë u zhvillua dje Konferenca Ministeriale organizuar nga Qëndra e Bankës Botërore për Reformën e Raportimit Financ
Ja 23 pikat e karburanteve të gjobitura për cilësinë jashtë standardeve (LISTA) Inspektoriati Qendror Teknik ka kapur me shkelje të standardeve në cilësinë e naftës dhe benzinës dhjetra karburante në
Thaçi: Posta ofron shërbime me standarde evropiane ​Posta e Kosovës ka inauguruar sot shërbimin financiar jo bankar, i cili do të mundësoj pagesën e një numri të mad
Meta-Petrovic: Respektim i standardeve evropiane për minoritetet Kreu i Kuvendit Ilir Meta u shpreh sot se aplikimi standardeve evropiane per te drejtat e pakicave ne cdo vend te rajoni
Ja pikat e karburanteve të gjobitura për cilësinë jashtë standardeve (LISTA) UPDATE - Pas kontrolleve të ushtruara në treg, Inspektoriati Qendror Teknik ka kapur me shkelje të standardeve në cilësi
Qytetarët e Maqedonisë shfaqin probleme me depresionin Qytetarët e Maqedonisë shfaqin probleme me depresionin. Është ky raporti i "termimi im" që është zhvilluar në kuadër të
FAK-u është në përputhshmëri me standardet e NATO-s Komisioni Parlamentar për mbikëqyrjen e FSK-së, kërkon që të mos negociohet me Serbinë për procesin e krijimit të Forcav
Ja ndryshimet në "Ruzhdi Bizhuta" (FOTO LAJM) Në stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” të Elbasanit, në radhë të pare duhet të investohet në sistemin e ndriçimit, që nuk është f
Investimet në rrugë, Klosi: Projektet e trashëguara pa standarde Partia Socialiste përmes deputetit Blendi Klosi njoftoi sot se në të gjitha kantieret e rrugëve në Shqipëri ka nisur sër
MASHT: Nafta në shkolla sipas standardeve, të hënën rifillon mësimi Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, pas inspektimit dhe ekspertizës që është bërë në disa shkolla në Prishti