999 rezultate për

standarde

I vetmi komb, ajka e të cilit kritikon gjuhën standarde Ne sot kemi një luftë politike e ideologjike dhe krahinore e dialektore për ndryshimin e parimeve të gjuhës së njësuar l
UEFA me dy standarde, gati të dënojë City-n... Serbinë e fali UEFA ka nisur një hetim ndaj Manchester City-t pasi tifozët e klubit anglez fërshëllyen himnin e Champions League, përpa
Basha: Bashkëqeverisja me krimin dhunon standardet demokratike Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori sot pjesë në Samitin e Partive Popullore Europiane, ku u diskutua edh
Ministri Bajrami letër për udhëheqësit e Universitetit të Prishtinës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, u ka dërguar një letër/kërkesë përfaqësuesve udhëheqës të
A do të veprojë sërish UEFA me dy standarde? Nuk mjaftoi një goditje e portierit Akinfejev, që gjyqtari të ndërpriste ndeshjen Mali i Zi-Rusi. Ishte pak, dhuna ndaj
Basha: U cënuan standardet demokratike të zgjedhjeve Në mbledhjen e parë të Grupit Parlamentar pas zgjedhjeve për pushtetin vendor, Lulzim Basha është shprehur se zgjedhjet
Basha i shpreh shqetësimet e zgjedhjeve shefes së ODIHR Nga shitblerja e votave e deri tek kërcënimi i administratës publike kanë qënë shqetësimet e ngritura nga Basha, pas një
Sezoni turistik me standarde të reja (FOTO LAJM) Përmes fotove në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama bën me dije se ne plazh vazhdon puna për pastrimin dhe mirëm
Meta: Zgjedhjet vendore me standarde Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, priti sot Bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshi
Panariti siguron standarde europiane për cilësinë e miellit Gjatë një takimi të mbajtur me importuesit e grurit, Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, premtoi se do të punohet for
Stërvitja, Franca kërkon të na mund me goditje standarde (VIDEO) Franca zhvilloi nën masa të rrepta sigurie stërvitjen në “Qemal Stafa” në prag të ndeshjes së të shtunës me Shqipërinë.
Tahiri: Drejtësia nuk duhet të jetë me dy standarde Referuar akuzave të Edi Palokës, ministri Tahiri është paraqitur paraditen e sotme në Gjykatë, ndërsa në një deklaratë t
Kuçi- Boogert: Progres në arritjen e standarteve evropiane Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka pritur në takim përfaqësuesen nga Drejtoria e Përgjithshme për Zgjerim të Komisi
Basha-ODIHR-it: Shumica po shkel standardet zgjedhore Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi sot misionin paraprak faktmbledhës të ODIHR, ku u diskutua mbi situa
UEFA me standarde të dyfishta, zyrtarisht Rusisë i jepen 3 pikë UEFA e ka shpërblyer Rusinë me fitore zyrtare 3 me 0 ndaj Malit të Zi pas incidenteve që ndodhën në Podgoricë për kualif
UEFA me standarde të dyfishta, Rusisë i dhuron pikë, Shqipërisë jo (VIDEO) Gjyqtari i Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit për Sport (CAS) në Lozanë, Lucio Colantuoni, beson se ndeshja e ndërpre
Kosova ende larg përmbushjes së standardeve për konsumatorët Në ditën ndërkombëtare të Konsumatorit, kryeministri Isa Mustafa pranon se Kosova është ende larg përmbushjes së standar
Ruzhin: Për Maqedoninë emri nuk është problemi i vetëm Ish–ambasadori Nano Ruzhin për REL thotë se për Maqedoninë nuk është problem vetë çështja e emrit. Sipas Ruzhin, vendit
UEFA me dy standarde: Feyenoord-i i nënës, Shqipëria e njerkës UEFA me dy standarde: asnjë ndëshkim për Feeyenord, dënim maksimal për Shqipërinë për ndeshjen në Beograd me kuqezinjtë
Ahmeti: BDI nuk ka standarde të dyfishta Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, theksoi sot se BDI nuk ka standarde të dyfishta kur bëhet fjalë për çështje kaq të ndjesh