999 rezultate për

standarde

Kosova ka kapacitetet për ushtri moderne sipas standardeve të NATO-s Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka deklaruar se Kosova i ka kapacitetet e mjaftueshme për të
Manjani në Greqi: Standarde të përbashkëta ligjore Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, po zhvillon një vizitë zyrtare në Greqi, ku është takuar me homologun Paraskevopoul
Ja si të keni një marrëdhënie të lumtur në çift Për të pasur një martesë të lumtur është e rëndëishme që të ndiqni disa këshilla kryesore. Receta për një martesë të lum
LSI: Reforma në drejtësi, për të garantuar standarde evropiane Për Luan Ramën, klasa politike duhet të dëshmojë përpara opinionit publik dhe opinionit ndërkombëtar që dinë të bëjmë zg
Nesër në mesditë vendoset për liberalizimin e vizave Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Mina Andreeva ka bërë me dije se nesër do të diskutojë gjendjen e fundit të Kosovës l
BE me rekomandime për zgjidhje, BDI me standarde të dyfishta Ambasadori i BE-së, Aivo Orav u ka sugjeruar liderëve nënshkrues të Marrëveshjes së Përzhinos, shtatë rekomandime për ri
One D Clubman modeli i ri nga Mini (FOTO LAJM) Mini prezanton modelin më të fundit të tij One D Clubman në Britani të Madhe. Mini është një model ekonomik me motor 1.5
Arbitrat me dy standarde në Itali ... Arbritrat e sfidës së mbrëmjes së djeshme Inter-Juve, nuk kanë pasur aspak një mbrëmje të mirë, pasi kanë bërë disa gabi
Ambasada gjermane: Nuk ka kushte për zgjedhje të standarteve europiane Ministria e Jashtme e Gjermanisë vlerëson se, në Maqedoni nuk ka kushte për mbajtje të zgjedhjeve të standardeve evropia
Gjosha: Shqipëria ka nevojë të rrisë standardet dhe të forcojë institucionet Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori pjesë sot në konferencën “Mbështetja e BE-së dhe qytetarët shqiptar
Standarde europiane apo standarde të Bashkimit Europian? Nga Lavdrim Lita - Publiku shqiptar bombardohet përditë në shumë drejtime nga media, politikanë dhe njerëz të ndryshëm
Edhe Gostivari me "Unitet" Partia politike “Uniteti” mbrëmë në qytetin e Gostivarit themeloi degën e saj për këtë komunë. Kuvendarët e Gostivarit n
Rama: Standardet e kriteret e BE-së janë katalizatori kryesor i reformave Pas kryeministrit të Spanjës, Marioano Rajoy, Presidentit të Italisë, Sergio Mattarela dhe Presidentit të Kinës, Xi Jinp
Pjanic, mbreti i goditjeve standarde në Europë fakti që dikur ka luajtur s bashku me Juninhon e ka ndihmuar shumë që ai të jetë më i miri në goditjet e dënimit, madje
Avramopulos: Liberalizimi i vizave, pas plotësimit të 8 standardeve Komisioneri për Çështje të Brendshme, Dimitris Avramopulos, ka bërë të ditur se Kosova ka arritur përparim të dukshëm dr
Rusia bllokon prodhimet turke: Nuk plotësojnë standardet tona (VIDEO) Menjëherë pas incidentit të avionit rus, Vladimir Putin paralajmëroi se, për Turqinë do të ketë pasoja serioze. Masat
Elita shqiptare, kjo themeluese e kombit, shtetit, gjuhës standarde dhe e kulturës kombëtare Nag Jakup Krasniqi - Të gjitha studimet historike e gjuhësore të shekullit XIX e XX, të shkencëtarëve të huaj (evropianë
Gjosha: Hapat drejt BE, vetëm duke përmbushur standardet e kërkuara Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, e mbylli vizitën e saj në Francë me disa takime me deputetë, senatorë dh
Dy në pranga për vjedhjen e ujit, abuzonin me qytetarët Drejtuesit e dy autoboteve janë vënë në pranga, pasi vidhnin ujin duke ia shitur qytetarëve e mos përmbushur standardet.
I vetmi komb, ajka e të cilit kritikon gjuhën standarde Ne sot kemi një luftë politike e ideologjike dhe krahinore e dialektore për ndryshimin e parimeve të gjuhës së njësuar l