999 rezultate për

standarde

Ivanov ankohet nga Stambolli për standardet e dyfishta të BE-së Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, po merr pjesë në sesionin e 20-të presidencial të Forumit euroaziatik ekonomik q
Ivanovi "shan" vendin e tij në Azerbajxhan: Maqedonia ka standarde të dyfishta Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Azerbajxhan, ka vazhduar sërish me kritika
Acarohen marrëshëniet, Turqia akuzon Gjermaninë për standarde të dyfishta "Gjermania 'duhet të mësojë si të sillet' nëse dëshiron të ketë raporte të qëndrueshme me Turqinë", ka thënë sot ministr
E PLOTË/ Meta i "shkel" syrin Berishës: Duhen standarde maksimale për zgjedhjet! Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta në një intervistë më gazetarët ka sqaruar se për çfarë bisedoi dje me Edi Ramën në darkën
Meta i "shkel syrin" Berishës: Çdo protestë për standarde, e mirëpritur Nga Kryesia e Kuvendit, gjatë një konference për shtyp me kryetarin e parlamentit të Kosovës Kadri Veseli, kryeparlament
"Godet" Nard Ndoka: Shtetit po i vjen era m... Kryetari i PDK, njëkohësisht deputeti Nard Ndoka duke komentuar protestën e sotme të opozitës, thotë se kryeministri Ram
Najçevska: Ivanov po vepron me standarde të dyfishta Presideni i Maqedonisë Gjeorge Ivanov, po vepron me standarde të dyfishta, ka thënë pedagogja Mirjana Najçevska, duke mo
Ndoka: Votimi elektronik, "bibla" e zgjedhjeve Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, deputeti Nard Ndoka e ka cilësuar votimin elektronik si "bibla" e zgjedhj
Meta: Kemi nevojë për standarde në politikë, e sidomos të enjten në Kuvend Nën kujdesin e kryetarit, Ilir Meta, Kuvendi i Shqipërisë organizoi një pritje me përfaqësuesit e medias në Shqipëri, me
Tregu i gjësë së gjallë në Baldushk me standarde, garanton sigurinë ushqimore Bashkia e Tiranës ka marrë të gjitha masat për garantimin e sigurisë ushqimore për festat e fundvitit, si dhe për mbajtj
Aleanca për shqiptarët: KSHZ dhe ASHAAV me standarde të dyfishta Aleanca për shqiptarët ka akuzuar Komisionin Shtetëror Zgjedhor dhe Agjencinë për Shërbime Audio dhe Audio-vizuele se po
Fabrika e duhanit në Shkodër/ Panariti: Në treg do të ketë standarde strikte "Rikthehemi në një traditë madhështore, në një nivel akoma më të madh, më të avancuar, më modern, duke krijuar dhe kons
Panariti: Sistemi hidrik ka nevojë për menaxhim sipas standardeve të kohës Një muaj pas nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit me Republikën Popullore të Kinës, në fushën e menaxhimit të in
Xhixho: Siguria ushqimore sipas standardeve të BE, detyrim ndaj qytetarëve Zv. Ministrja e Integrimit Europian, Erisa Xhixho, mori pjesë në vizitën monitoruese/inspektuese në Zyrën Rajonale të Au
Thaçi dhe Rama drekojnë në Prizren, ja çfarë do të flasin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë seminarit të 93-të Rose Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në Prishtin
Pas Beogradit, Edi Rama për drekë në Prizren Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se askush nuk ka ndonjë aspiratë për ndryshimin e kufijve me Shqipërinë, për
Totozani: Shpallja e minimumit jetik garanton standarde dinjitoze për të varfërit Avokati i Popullit, Igli Totozani, në Ditën Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë shpreh shqetësimin se shumë familje s
Meta për varrezat greke: Kemi standarde ndërkombëtare Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ndodhet për një vizitë zyrtare në Greqi. Gjatë kësaj vizite, Meta ka zhvilluar takime të
Kryqi në Butel/ Ekspertët: Kushtetuesja, me standarde të dyfishta Vendimi i djeshëm i Gjykatës Kushtetuese për të mos e vlerësuar kushtetutshmërinë e kryqit në Butel, është komentuar në
Maqedoni/ Integrimi në BE dëmton prodhuesit e vegjël Një shitës i thjesht i cili vjen në tregun e gjelbër në Shkup shpreh shqetësimin e tij në lidhje më të ardhmen e tregun