999 rezultate për

standard

Elita shqiptare, kjo themeluese e kombit, shtetit, gjuhës standarde dhe e kulturës kombëtare Nag Jakup Krasniqi - Të gjitha studimet historike e gjuhësore të shekullit XIX e XX, të shkencëtarëve të huaj (evropianë
Gjosha: Hapat drejt BE, vetëm duke përmbushur standardet e kërkuara Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, e mbylli vizitën e saj në Francë me disa takime me deputetë, senatorë dh
Dy në pranga për vjedhjen e ujit, abuzonin me qytetarët Drejtuesit e dy autoboteve janë vënë në pranga, pasi vidhnin ujin duke ia shitur qytetarëve e mos përmbushur standardet.
I vetmi komb, ajka e të cilit kritikon gjuhën standarde Ne sot kemi një luftë politike e ideologjike dhe krahinore e dialektore për ndryshimin e parimeve të gjuhës së njësuar l
UEFA me dy standarde, gati të dënojë City-n... Serbinë e fali UEFA ka nisur një hetim ndaj Manchester City-t pasi tifozët e klubit anglez fërshëllyen himnin e Champions League, përpa
Basha: Bashkëqeverisja me krimin dhunon standardet demokratike Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori sot pjesë në Samitin e Partive Popullore Europiane, ku u diskutua edh
Basha: The criminal government violates democratic standards Chairman of the Democratic Party, Lulzim Basha, took part today in the European People's Party Summit, where they discus
Ministri Bajrami letër për udhëheqësit e Universitetit të Prishtinës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, u ka dërguar një letër/kërkesë përfaqësuesve udhëheqës të
iPhone 7 telefoni më i hollë nga Apple (FOTO LAJM) Pas prezantimit të modelit iPhone 6S dhe 6S Plus, Apple ka nisur menjëheë punën për krijimin e telefonit të ri, i cili p
SKANDAL/ Paguan trajnerin për të hyrë në formacion Presidenti i ri i klubit belg të Standard Liezhit, Bruno Venanzi ka dhënë detaje të habitshme para mediave vendase duke
Dibra pa ujë të pijshëm, NPK "Standard": 60% nuk e paguajnë Pjesa qendrore e qytetit të Dibrës po përballet me mungesën e ujit të pijshëm dhe se banorët theksojnë se për rreth 9 or
A do të veprojë sërish UEFA me dy standarde? Nuk mjaftoi një goditje e portierit Akinfejev, që gjyqtari të ndërpriste ndeshjen Mali i Zi-Rusi. Ishte pak, dhuna ndaj
Basha comments elections: Democratic standards were violated In the first meeting of the Parliamentary Group after the local elections, Lulzim Basha said that the elections failed t
Basha: U cënuan standardet demokratike të zgjedhjeve Në mbledhjen e parë të Grupit Parlamentar pas zgjedhjeve për pushtetin vendor, Lulzim Basha është shprehur se zgjedhjet
Basha i shpreh shqetësimet e zgjedhjeve shefes së ODIHR Nga shitblerja e votave e deri tek kërcënimi i administratës publike kanë qënë shqetësimet e ngritura nga Basha, pas një
Der Standard: Valuta atraktive euro, në Kosovë Kosova dhe Mali i Zi nuk janë pjesë e eurozonës. Megjithatë atje që nga viti 2002 paguhet me euro. Kështu e fillon artik
Sezoni turistik me standarde të reja (FOTO LAJM) Përmes fotove në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama bën me dije se ne plazh vazhdon puna për pastrimin dhe mirëm
Meta: Zgjedhjet vendore me standarde Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, priti sot Bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshi
Panariti siguron standarde europiane për cilësinë e miellit Gjatë një takimi të mbajtur me importuesit e grurit, Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, premtoi se do të punohet for
Thaçi për gazetën Austriake: Kosova do ta themelojë Gjykatën Speciale Zëvendëskryeministri i parë, Hashim Thaçi, dhe ministri i Jashtëm i Kosovës ka thënë për gazetën austriake Der Standard