999 rezultate për

standard

KOMENT/ Lëshimi i Kokëdhimës, komplot nga PS apo standard i ri i Ramës? Deputeti socialist Koço Kokëdhima rrezikon seriozisht mandatin e tij në Gjykatën Kushtetuese nisur edhe nga precedenti i
One D Clubman modeli i ri nga Mini (FOTO LAJM) Mini prezanton modelin më të fundit të tij One D Clubman në Britani të Madhe. Mini është një model ekonomik me motor 1.5
Arbitrat me dy standarde në Itali ... Arbritrat e sfidës së mbrëmjes së djeshme Inter-Juve, nuk kanë pasur aspak një mbrëmje të mirë, pasi kanë bërë disa gabi
"Der Standard": Maqedonia, gjithmonë e më shumë drejt një vendi autoritar Maqedonia nuk do ketë zgjedhje në 24 prill, siç u parashikua nga qeveria VMRO-BDI, kjo për shkak të detyrimit ndërkombët
Ambasada gjermane: Nuk ka kushte për zgjedhje të standarteve europiane Ministria e Jashtme e Gjermanisë vlerëson se, në Maqedoni nuk ka kushte për mbajtje të zgjedhjeve të standardeve evropia
Gjosha: Shqipëria ka nevojë të rrisë standardet dhe të forcojë institucionet Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori pjesë sot në konferencën “Mbështetja e BE-së dhe qytetarët shqiptar
Zaev për "Der Standard": BDI e VMRO janë vëllezër binjakë, zgjedhjet në fillim të Ramazanit 85% e mediave kontrollohen nga pushteti, ndërsa në vendin me 1.6 milion banorë ka 180.000 administratorë, thekson kryeop
Standarde europiane apo standarde të Bashkimit Europian? Nga Lavdrim Lita - Publiku shqiptar bombardohet përditë në shumë drejtime nga media, politikanë dhe njerëz të ndryshëm
Edhe Gostivari me "Unitet" Partia politike “Uniteti” mbrëmë në qytetin e Gostivarit themeloi degën e saj për këtë komunë. Kuvendarët e Gostivarit n
Rama: EU standards and criteria are the main catalyst of reforms Invited to address the audience on the theme "Keep the dream of an Open Europe alive" in Bruegge, Belgium, Prime Ministe
Rama: Standardet e kriteret e BE-së janë katalizatori kryesor i reformave Pas kryeministrit të Spanjës, Marioano Rajoy, Presidentit të Italisë, Sergio Mattarela dhe Presidentit të Kinës, Xi Jinp
"Der Standard": Maqedonia pa një rrugëdalje nga kriza politike Maqedonia s’po gjen mundësinë e daljes nga kriza politike, pavarësisht se situata dukej e pjekur. Bisedat maratonike të
Der Standard: Ndërmjetësues i posaçëm per zgjidhjen e krizës në Kosovë Gazeta austriake "Der Standard" i ka kushtuar një shkrim aktualitetit në Kosovë, ku tregohet mundësia e ardhjes së një n
Edon Zhegrova çmend belgët me talentin e tij (VIDEO) Talenti kosovar Edon Zhegrova, i cili është zgjedh disa herë më i miri për gjeneratat e tij, po mahnit Belgjikën. 16-
Meta: A justice reform based on the highest standards Speaker of the Parliament, Ilir Meta in a letter sent to the President of the Venice Commission, expresses the instituti
Pjanic, mbreti i goditjeve standarde në Europë fakti që dikur ka luajtur s bashku me Juninhon e ka ndihmuar shumë që ai të jetë më i miri në goditjet e dënimit, madje
Avramopulos: Liberalizimi i vizave, pas plotësimit të 8 standardeve Komisioneri për Çështje të Brendshme, Dimitris Avramopulos, ka bërë të ditur se Kosova ka arritur përparim të dukshëm dr
Ja çfarë shkruan "Der Standard" për situatën në Kosovë Der Standard - Në Prishtinë çdo gjë është veshur me flamuj. Përveç flamurit shqiptar – shqiponjës së zezë me sfondin
Rusia bllokon prodhimet turke: Nuk plotësojnë standardet tona (VIDEO) Menjëherë pas incidentit të avionit rus, Vladimir Putin paralajmëroi se, për Turqinë do të ketë pasoja serioze. Masat
A ishte Facebook me standard të dyfishtë?! Pas masakrës së Parisit, rrjeti social Facebook ka ofruar mundësinë që fotoja e profilit të mund të shoqërohet me ngjyra