999 rezultate për

standard

Meta i "shkel syrin" Berishës: Çdo protestë për standarde, e mirëpritur Nga Kryesia e Kuvendit, gjatë një konference për shtyp me kryetarin e parlamentit të Kosovës Kadri Veseli, kryeparlament
"Godet" Nard Ndoka: Shtetit po i vjen era m... Kryetari i PDK, njëkohësisht deputeti Nard Ndoka duke komentuar protestën e sotme të opozitës, thotë se kryeministri Ram
Veliaj:Pjesëmarrja e qytetarëve në vendimmarrje, standard në Bashkinë e Tiranës Bashkia e Tiranës, Këshilli i Evropës dhe Ambasada Zviceriane nënshkruan sot Memorandumin e Mirëkuptimit për mbështetje
Raporti i “Standard and Poor’s”, Ahmetaj: Sinjal inkurajues për ekoniminë e vendit Ministri i Financave, Arben Ahmetajnëpërmjet një statusi në Facebook ka komentuar raportin e agjensisë “Standard and Poo
Najçevska: Ivanov po vepron me standarde të dyfishta Presideni i Maqedonisë Gjeorge Ivanov, po vepron me standarde të dyfishta, ka thënë pedagogja Mirjana Najçevska, duke mo
Anulohet koncesioni për kolaudimin e automjeteve frigoriferike Qeveria ka anulluar një vendim të vitit 2012, për kolaudimin e automjeteve frigoriferike njohur si “Kontrolli i Brendsh
Ndoka: Votimi elektronik, "bibla" e zgjedhjeve Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, deputeti Nard Ndoka e ka cilësuar votimin elektronik si "bibla" e zgjedhj
Duma: Vetëvrasja e të riut në burg është standardi i Ramës Partia Demokratike reagoi pak minuta më parë në lidhje me vetëvrasjen e 22-vjeçarit në Burgun e Rrogozhinës, i cili isht
DRAFTI/ Makinat e prodhuara para vitit 2000, 6 muaj afat për pronarët Qeveria ka përmbyllur tashmë punën për hartimin e një drafti, i cili parashikon nxjerrjen nga qarkullimi të makinave të
DRAFTI/ Nëse makina juaj është prodhuar para këtij viti rrezikoni të mos e përdorni më në Shqipëri Të gjitha makinat e prodhura para vitit 2000 do të dalin nga qarkullimi nëse nuk marrin masa për të ulur sasinë e gazrav
Meta: Kemi nevojë për standarde në politikë, e sidomos të enjten në Kuvend Nën kujdesin e kryetarit, Ilir Meta, Kuvendi i Shqipërisë organizoi një pritje me përfaqësuesit e medias në Shqipëri, me
Tregu i gjësë së gjallë në Baldushk me standarde, garanton sigurinë ushqimore Bashkia e Tiranës ka marrë të gjitha masat për garantimin e sigurisë ushqimore për festat e fundvitit, si dhe për mbajtj
Aleanca për shqiptarët: KSHZ dhe ASHAAV me standarde të dyfishta Aleanca për shqiptarët ka akuzuar Komisionin Shtetëror Zgjedhor dhe Agjencinë për Shërbime Audio dhe Audio-vizuele se po
Fabrika e duhanit në Shkodër/ Panariti: Në treg do të ketë standarde strikte "Rikthehemi në një traditë madhështore, në një nivel akoma më të madh, më të avancuar, më modern, duke krijuar dhe kons
Standardi i shqipes, Rrokaj: Berisha të përmirësojë gjuhën në Kuvend Deklarata e ish-kryeministrit Sali Berisha për ndryshimin standardit të shqipes ka sjellë reagime të ndryshme nga figur
Panariti: Sistemi hidrik ka nevojë për menaxhim sipas standardeve të kohës Një muaj pas nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit me Republikën Popullore të Kinës, në fushën e menaxhimit të in
Xhixho: Siguria ushqimore sipas standardeve të BE, detyrim ndaj qytetarëve Zv. Ministrja e Integrimit Europian, Erisa Xhixho, mori pjesë në vizitën monitoruese/inspektuese në Zyrën Rajonale të Au
Thaçi dhe Rama drekojnë në Prizren, ja çfarë do të flasin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë seminarit të 93-të Rose Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në Prishtin
Pas Beogradit, Edi Rama për drekë në Prizren Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se askush nuk ka ndonjë aspiratë për ndryshimin e kufijve me Shqipërinë, për
Totozani: Shpallja e minimumit jetik garanton standarde dinjitoze për të varfërit Avokati i Popullit, Igli Totozani, në Ditën Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë shpreh shqetësimin se shumë familje s