999 rezultate për

standard

Maqedonasit ende larg standardeve të BE-së, as një pushim nuk e sigurojnë Sipas Eurostat, mbi 60 për qind e qytetarëve në Maqedoni nuk mund t’i sigurojnë vetes një pushim veror. Për të ofruar
Shtrëngohen kreditë, por apartamentet po shiten me çanta me lekë nga hashashi Nëse doni të merrni hua në një bankë do ta keni më të vështirë, pasi bankat do ju kërkojnë më shumë “llogari” për të ard
Batshuayi tregon ëndrrën e bërë realitet Michy Batshuayi la Chelsean në ditën e fundit të merkatos. Sulmuesi belg iu bashkua Borussia Dortmundit si huazim deri n
Sekuestrohet magazina ushqimore, kushtet higjeno-sanitare jashtë standardeve Gjatë një operacioni të zhvilluar nga AKU në Shkodër është sekuestruar një magazinë ushqimore, e cila përdorej për prodh
Mediat ndërkombëtare vazhdojnë t’i japin rëndësi takimit Thaçi- Vuçiç Mediat ndërkombëtare kanë vazhduar t’i japin bujë takimeve të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, me homologun e tij
Gjuriq: Ka propozime sekrete për dialogun Kosovë-Serbi Lidhur me marrëveshjen e detyrueshme ligjore me Prishtinën, drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogra
"Der Standard": Serbia ta harrojë ndarjen e Kosovës Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të cilësohet si historike, pasi do të lë pas të gjitha mosmarrëveshjet që ekzisto
Pamje të rralla nga një aksion i FSK-së për shpëtimin e pengjeve (VIDEO) Ky Batalion ka mbi 370 pjesëtarë të cilët janë të përgatitur sipas standardeve të NATO-s Reportazhi është nga kazerma
Emërohet kryeshefi i ri i SPB-së në Tetovë Amir Dalipi sot është emëruar si kryeshef i ri i SPB-së në Tetovë, pas shkarkimit të ish kryeshefit Nevair Shabanit, njo
Qeveria aplikon standarde të dyfishta në raport me vendimet e Antikorrupsionit Qeveria e Kosovës është duke aplikuar standarde të dyfishta, kur vepron në lidhje me vendimet e Agjencisë Kundër Korrups
"I kemi të gjitha përveç kur*ave", boss-i shqiptar çmend anglezët nga burgu (FOTO LAJM) Nuk është hera e parë që shqiptarët e burgosur në Britani zënë faqet e para të gazetave apo hapësira të mëdha në portale
Standarde të dyfishta të Prokurorisë në rastin Almir Aliut Rikualifikimi eventual i lëndës së rastit të Almirit, nga “vrasje” në “aksident komunikacioni me pasojë vdekje”, sipas a
"Der Standard" shkruan për ngjarjet e Kumanovës Media e majtë austriake “Der Standard” ka shkruar një artikull rreth ngjarjeve më të rëndësishme që kalon Maqedonia.
INTERVISTA/ Thaçi: Komisioni Evropian mendon vetëm për Serbinë në Ballkan Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se Komisioni Evropian është i padrejtë me Kosovën. Ai këtë deklaratë e ka
KOMENT/ Perëndimi, jo me dy standarde për Edvinin Nga Ferdinand Xhaferaj Cudia në lidhje me fatin e ish ministrit të brëndshëm Saimir Tahiri zgjati më shumë se tr
OSBE/ODIHR: Maqedonia organizoi zgjedhje sipas standardeve ndërkombëtare Pas zgjedhjeve të djeshme ku qytetarët e Maqedonisë votuan për kryetarët e komunave dhe këshillat komunale, vijnë edhe p
Nis rehabilitimi i tregut të fruta-perimeve në Njësinë Nr. 5, siguri dhe standarde moderne Banorët e Njësisë Nr. 5 pranë lulishtes “1 Maji” do të kenë shumë shpejt një treg fruta-perimesh me kushte moderne, i ci
INTERVISTA/ Media austriake i kujton të shkuarën komuniste të Gramoz Ruçit, Rama i quan broçkulla Gazeta austriake "Der Standard" ka zhvilluar një intervistë me Kryeministrin Rama, të cilin e kanë pyetur për proceset i
Facebook dhe Messenger arrijnë një marrëveshje Facebook dhe Messenger kanë arritur marrëveshje për të përdorur të njëjtat simbole. Dy gjigantët do të fillojnë se s
Universiteti i Tiranës pa standarde, në fund të listës së akreditimit Bordi i Akreditimit vendos sot për kushtet akredituese të Universiteteve private dhe publike në vend. Kushti i vendos