999 rezultate për

standard

Basha-Donohoe: Ruajtja e standardeve demokratike, thelbësore për integrimin Procesi i integrimit Europian të Shqipërisë, situata politike në vend, roli i rëndësishëm i opozitës në mbrojtje të stan
Të mësojmë shkrim e këndim online 1. Shumëllojshmëria e shkrimeve Shkrimi që përbën një nga shpikjet më të m
Hoteleria në Kosovë larg standardeve Përfaqësues të organizatave që merren me mbrojtjen e konsumatorit shprehen se shumë hotele e restorante në Kosovë nuk pë
Cliff: Rruga e Kosovës drejt BE-së me obligime të mëdha Problemet më të mëdha me të cilat ballafaqohet Kosova është sundimi i ligjit dhe problemet ekonomike të cilat po e vësht
Silikoni nën standarde dëmtoi shëndetin e 300 mijë femrave Asgje nuk është e sigurt në kirurgjine plastike. Jean-Claude Mas kreu i kompanisë franceze "PIP" që shpërndante material
Mbledhja e Këshillit të Gjuhës: Ja ndryshimet në standard Këshilli Ndërakademik në mbledhjen e radhës të zhvilluar para pak ditësh në Prishtinë doli me disa përfundime për të afr
Raporti i "Standard & Poors", alarm për ekonominë shqiptare Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e cilësoi sot një lajm të keq raportin e Standard & Poors ku Shqipëria humb
“Standard and Poor’s” zhvlerëson borxhin e Shqipërisë Gjiganti i njohur ndërkombëtar i financave, “Standard and Poor’s” ka zhvlerësuar borxhin e qeverisë shqiptare nga B plus
Politika, sheshi dhe… përsheshi Ngjarjet që ndodhën javën e fundit, ku mijëra njerëz dolën në shesh për të
OSBE/ODIR, ndihmë për rritjen e standardeve të zgjedhjeve Shefja e Misionit Vëzhgues të Zgjedhjeve të OSBE/ODIHR gjatë zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit, znj. Conny McCorma
Nikolla letër mësuesve: Larg lidhjeve politike e korruptive Ministrja e Arsimi dhe e Sportit, Lindita Nikolla përmes një letre të hapur drejtuar të gjithë mësuesve të vendit, u kë
Punimet në rrugë, Haxhinasto garanton shlyerjen e investimeve Investimet e realizuara në autostradën Tiranë-Elbasan do të shlyhen nga shteti. Kështu u shpreh sot Ministri i Transport
ABB, Bosch, Cisco dhe LG krijojnë platformë për "shtëpitë inteligjente" ABB, Bosch, Cisco dhe LG janë bashkuar për të krijuar një platformë softuerësh standarde, në të cilën mund të bazohen të
Der Standard: Zgjedhjet e 3 nëntorit, rëndësi historike Këto janë zgjedhjet e para të organizuara nga Qeveria e Prishtinës në Veriun e Kosovës, të banuar me serbë. Ky është një
Tiranë, përfundon rikonstruksioni i çerdhes 47 Me një investim prej 22. 9 milionë lekësh, Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin total të çerdhes numër 47, d
Rama takon Kukan: Rekomandimi i KE, nxitje në rrugën e procesit të integrimit Kryeministri Edi Rama priti sot në takim, Delegacionin e Parlamentit Evropian për marrëdhëniet me Shqipërinë, Bosnje Her
Grabitësit e skrapit vjedhin sinjalistikën e autostradës Levan-Vlorë Hajdutët e skrapit nuk po kursejnë as autostradës Levan-Vlorë. Drejtuesit e mjeteve pervecse keqardhjes te shkaterrimit
Autostrada Tiranë- Elbasan, Haxhinasto garanton punime me standarde Ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Edmon Haxhinasto garantoi sot përfundimin e punimeve me standarde bashkëko
Reforma e notave në arsim – urgjente Ka pothuajse vite që në mjediset tona publike, sidomos në media, aktorë të ndryshëm të
Reforma e notave në arsim – urgjente Ka pothuajse vite që në mjediset tona publike, sidomos në media, aktorë të ndryshëm të