999 rezultate për

stadiumin

58-vjeçarja bën për vete gjithë stadiumin, "harrohet" ndeshja (FOTO LAJM) Carol Vorderman konsiderohet si një nga emrat e njohur në televizionin britanik. Ajo së fundmi u shfaq në ndeshjen Ëa
Ronaldo shënon golin e 699 në stadiumin ku bëri të parin (VIDEO) Portugalia fitoi me rezultatin 3-0 ndeshjen ndaj Luksemburgut. Nuk mund të mungonte në këtë takim dhe goli i Cristian
Frikë nga trazirat, Policia blindon stadiumin (VIDEO) Policia ka blinduar stadiumin "Şükrü Saraçoğlu", ku do të zhvillohet ndeshja mes Turqisë dhe Shqipërisë, teksa
Formacionet zyrtare: Kosovë-Gjibraltar, ndryshime të mëdha te "Dardanët" Përfaqësuesja e Kosovës do t'i zhvillojë dy ndeshje ndërkombëtare këtë muaj. Fillimisht sonte, "Dardanët" do ta zhvil
Atalanta rikthehet në shtëpi, të dielën luan në stadiumin e ri (VIDEO) Pas më tepër se 6 muajsh që i ka luajtur ndeshjet si pritëse në “Mapei Stadium” të Regio Emilias dhe “Tardini” të Parmës
ZYRTARE/ Në këto stadiume do të luhen tre finalet e ardhshme të Champions Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA, edhe zyrtarisht i ka caktuar stadiumet ku do të luhen ndeshjet finale të Li
Kënga e Bes Kallakut dëgjohet në stadiumin ku luan Muriqi (VIDEO) Fenerbahçe e Vedat Muriqit, u rikthye te fitorja në kampionat, teksa mposhti Ankaraguçunë me rezultatin 2-1, falë golit
Milani dhe Interi dorëzojnë projektin për stadiumin e ri Milani dhe Interi kanë ide shumë të qarta për çështjen e stadiumit. E vetmja zgjidhje e konsideruar nga të dyja klubet ë
Hazard flet pas debutimit: Ndjenjë e mrekullueshme, luajta në stadiumin ku kam ëndërruar Eden Hazard më në fund ka debutuar me Real Madridin në La Liga. Belgu u fut në fushë në pjesën e dytë në fitoren e Re
"Dardanët" tregojnë pse nuk u hap koreografia në stadiumin e Southamptonit Në mbrëmjen e djeshme në stadiumin e Southampton ishte planifikuar që të përhapej koreografia në stadium gjatë ndeshjes
Pse Anglia nuk po e pret Kosovën në Wembley Arsyeja pse Anglia luan ndaj Kosovës në stadiumin e Southamptonit dhe jo në Wembley Federata e Futbollit të Anglisë k
Meta dhe Haradinaj takohen në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Ndeshja e çmendur mes Kosovës dhe Çekisë në stadiumin Fadil Fokrri (që u fitua nga dardanët) ka bërë bashkë presidentë e
"Paqe" në pjesën e parë të Kosovë-Çeki: Dominojnë "Dardanët" Është mbyllur në barazim pjesa e parë e ndeshjes mes Kosovës dhe Çekisë që po luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” për kua
Në pranga 8 shtetas çekë, po planifikonin të ngjitnin flamurin "Kosova është Serbi" në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Policia e Kosovës ka ndaluar tetë shtetas të Çekisë të cilët kishin planifikuar që nesër gjatë ndeshjes futbollistike Ko
Barcelona hap stadiumin Johan Cruyff Barcelona hapi zyrtarisht stadiumin e ri "Johan Cruyff", ku do të zhvillohen ndeshjet e Barca B dhe ekipit të femrave.
UEFA nuk lincencon stadiumin me kullë, ku do të zhvillohet ndeshja me Islandën Duhet të presim edhe disa javë apo muaj për të parë një ndeshje në "Arena Kombëtare", i cili quhet ndryshe edhe si stadi
Shakohoxha viziton stadiumi e ri me Arditin dhe tregon të pathënat (FOTO LAJM) Komentatori i njohur Dritan Shakohoxha dhe moderatori Ardit Gjebrea vizituan sot për herë të parë stadiumin e ri që po n
Turqi-Shqipëri do të luhet në stadiumin e zjarrtë të Stambollit Rrugëtimi i Shqipërisë drejt Euro 2020, por me shumë mundësi edhe ai i Turqisë, do të përcaktohet më datë 11 tetor në St
FSHF nxjerr në shitje stadiumin, kush do ia vendos emrin "Arenës Kombëtare"? "Arena Kombëtare" është drejt fundit dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur punën për të gjetur sponsorin për stadi
Akuzat: Kompania turke e mori me dallavere stadiumin Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës (AAK), e ka akuzuar Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit të Kosovës (MKRS) për