999 rezultate për

stadiumin

Stadiumi me shumë histori në futbollin shqiptar kthehet në kullotë bagëtish (FOTO LAJM) Ka afro një vit që te Besa është bërë projekti për stadiumin e qytetit, i cili vitet e fundit ngjan si një relike, madje
VËLLAZËRORJA/ Shqipëri - Kosovë, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Ditën e sotme në orën 16:00 në stadiumin "Elbasan Arena" do të zhvillohet vëllazërorja midis Shqipërisë dhe Kosovës.
"Topi kalon stadiumin", kjo goditje e Dani Alves bëhet virale (VIDEO) Dani Alves është një futbollist që shënoi një epokë dhe me siguri mund të konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë
Gjesti ndaj gjyqtares, merret vendimi për Agueron Sulmuesi i Man Cityt nuk do të ndëshkohet pas veprmiti bërë me gjyqtaren në takimin ndaj Arsenalit. Organi qeverisës
Dashuri për ekipin, Villarreali mbi 17 mijë abonine me stadiumin ende të mbyllur Futbolli shpesh ka prodhuar histori fantastike. Nga ato histori që tregojnë qartë se sa shumë janë të lidhur tifozët me
Lojtarë të infektuar me koronavirus te Sllovenia, anulohet miqësorja e Kombëtares U-21 Anulohet miqësorja e ekipit Kombëtar Shpresa me Slloveninë, që ishte planifikuar të zhvillohej ditën e enjte datë 8 teto
Juventus-Napoli e pavlefshme, bardhezinjtë braktisin stadiumin, ja kur merret vendimi final Juventus largohet nga stadiumi “Allianz Arena”. Pasi u prit sipas protokollit dhe rregullohet, bardhezinjtë janë kthy
NATIONS LEAGUE/ Këto janë ndeshjet e ditës së sotme (FOTO LAJM) Ditën e sotme do të zhvillohen disa ndeshje të rëndësishme në sezonin e dytë të Ligës së Kombeve. Pa dyshim që vëmend
Kualifikim dramatik në gysmëfinale të Champions, Ultrasit e PSG-së në delir (VIDEO) aris Saint Germain u kualifikua në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, pasi fitoi me përmbysje ndaj Atalantës (1-2). Dh
Gjici dhe Duka inspektojnë punimet në stadiumin e ri të Kukësit (VIDEO) Presidenti i nderit të Kukësit, Safet Gjici, ndoqi punimet në stadiumin e ri të verilindorëve së bashku me kreun e FSHF-
Presidenti i Milanit flet për stadiumin dhe trajnerin e ri Drejtuesit e Interit dhe Milanit janë shumë pranë arritjes së marrëveshjes me bashkinë e Milanos për të ndërtuar një sta
Plehra kudo, si e festuan titullin tifozët e Liverpoolit (VIDEO) Sot, Anfield është i papastër si kurrë më parë. Mbrëmë, me të përfunduar ndeshja Chelsea-Man City, që me fitoren e Bl
Në stadiumin legjendar gjerman do të luhet sërish futboll pas 15 vitesh Skuadra Türkgücü München, e themeluar nga emigrantët turq në 1975, do të luajë ndeshjet e tyre atje, pasi nga sezoni i r
Zidane tregon stadiumin ku do t'i luajë ndeshjet Reali këtë sezon Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane këmbëngul se skuadra e tij nuk do të pësojë asnjë ndikim negativ kur luan në s
Ministri turk tregon vendin ku do zhvillohet finalja e Champions Të shumta kanë qenë dyshimet ditët e fundit, për sa i përket finalet së Ligës së Kampionëve, e cila në fillim të sezonit
U mendua për vend neutral, vendoset se ku do të luhet derbi Everton-Liverpool Në derbin lokal, Everton-Liverpool, skuadra e Klopp mund ta fitoj titullin e parë të Premier Ligës pas 30 vjete. Pati
Demi: Presim ta fitojë Kukësi se ka thënë Safeti, sezonin tjetër e nisim në stadiumin tonë Presidenti i Partizanit, Gazment Demi, ishte i ftuar sot në një lidhje direkte në “E Diell” ku ka folur për rifillimin e
Hajdutët futen për të vjedhur në stadiumin e Napolit Në Itali po përgatiten për rifillimin e kampionatit, i cili është vendosur të fillojë më 20 qershor. Megjithatë diçka
Skuadra me stadiumin më të përfolur në Kosovë siguron Ligën e Parë (FOTO LAJM) Skuadrat e Ligës së Parë në sezonin 2020/2021 do të zhvillojnë nga një ndeshje në një nga stadiumet me pamjet më piktore
Ashtu si në Gjermani edhe Lazio po mendon ta mbushë stadiumin me tifozë Me shpresën se Serie A do kthehet të luaj nga mesi i qershorit, ekipe si Lazio po mendojnë disa strategji për të zëvendë