999 rezultate për

stabilitet

Ballkani më shumë stabilitet, nëse Izraeli njeh Kosovën Njohja e Kosovës nga Izraeli do të kontribuonte në fuqizimin e paqes dhe stabilitetit në të gjithë rajonin e Ballkanit.
Besimi-Bumçi: Paqa dhe stabiliteti, vetëm me integrimin në BE Gjatë vizitës së sotme në Maqedoni ministri i Jashtëm i Shqipërsë, Aldo Bumçi është takuar edhe me zëvendëskryeministri
Marrëveshjes Kosovë- Serbi, faktor stabiliteti Kryetari i Partisë Socialiste zhvilloi dje një takim me Presidentin Republikës së Asutrisë Heinz Fischer. Në këtë takim
Ali Ahmeti: Marrëveshja Prishtinë-Beograd, paqe dhe stabilitet në Ballkan Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z.Ali Ahmeti përshëndet marrëveshjen e arritur ndërshtetërore në Bruksel mi
Jahjaga: Kosova shembull stabiliteti ekonomik Kosova është shembull stabiliteti dhe qëndrueshmërie financiare, kështu ka thënë presidentja e vendit Atifete Jahjaga gj
Nishani në Stamboll: Pavarësia e Kosovës, faktor stabiliteti në rajon Shqipëria mbetet një faktor gjeopolitik thelbësor për paqen dhe sigurinë në rajonin e Ballkanit dhe më gjerë. Kështu ësh
Topi: Destabiliteti politik, i dëmshëm për biznesin Kryetari i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi u shpreh sot se destabiliteti politik është i dëmshëm për biznesin dhe in
Fuere, duhet të fillojnë bisedimet për në BE Ish-ambasadori evropian në Maqedoni, Ervan Fuere thotë se mënyra e vetme për të mbajtur drejtimin e aspiratave për në BE
Meta: Vota për LSI-në, investim i sigurt për stabilitetin Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i shoqëruar nga deputeti i Qarkut Berat, Nasip Naço, ka zhvillua
Franca: Prishtina dhe Beogradi të arrijnë në një marrëveshje Franca është vendi që këmbëngul në sheshimin e ndërlikimeve mes Serbisë dhe Kosovës. Ajo insiston që marrëdhënia mes kët
Nishani-Luksiç: Kosova, faktor stabiliteti në rajon Hapësirat dhe mundësitë që ekzistojnë për forcimin e bashkëpunimit dypalësh, rajonal dhe integrimin europian të dy vende
Jacobson: Dialogu mund të sjelle stabilitet Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë si dhe marrëveshjet për bashkëpunim, janë të rëndësishme, jo vetëm se Kosova dhe Serbia
Takimi me Mediun, Cohen: Shqipëria rol kyç në stabilitetin e rajonit Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka pritur në ambjentet e kësaj force politike ambasadorin fuqiplotë të Izrae
Stabiliteti i Maqedonisë, faktor i rëndësishëm për stabilitetin rajonal Stabiliteti i Maqedonisë përbën një faktor të rëndësishëm për stabilitetin rajonal e më gjerë. Kështu është shprehur pre
Ivanov në Gjermani: Të kontribuojmë për stabilitetin e rajonit Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov u shpreh sot ne konferencen e Munihut se ky forum eshte më eminent p
Ki-Moon: Koha për të zgjidhur emrin "Është koha të zgjidhet kontesti i emrit. Palët të dialogojnë dhe të zgjidhin këtë problem". Kështu e ka nisur konferenc
Ahmeti: Nuk mund të presim në pafundësi zgjidhjen e emrit "Shqiptarët nuk mundet në pafundësi të presin zgjidhjen e çështjes së emrit. Stërzgjatja e zgjidhjes së këtij kontesti s
Albanofobia e rajonit po kërcënon paqen dhe stabilitetin Qeveria Shqiptare dënon aktin e largimin e përmendores së heronjve të kombit shqiptar në Luginën e Preshevës, që ranë pë
Zhvillimet në Preshevë, të rrezikshme për stabilitetin e rajonit Komandanti i KFOR-it gjeneral, Volker Halbauer gjatë një vitite në Skenderaj është shprehur se për veriun duhet një zgji
Pr/ligji për Akcizat, Berisha: Buxheti garanton stabilitet ekonomik Në Kuvendin e Shqiperise në seancën e sotme është diskutuar projektligji për Akcizat.Deputetja e PS-se, Mimi Kodheli ka