999 rezultate për

stabilitet

Ali Ahmeti: Çështja kombëtare ka hyrë në binarët e vet Në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme parlamentare të 27 prillit, Bashkimi Demokr
Pakistani i përkushtuar për forcimin e marrëdhënieve me Kosovën ​Presidenti i Pakistanit, Mamnoon Hussain, gjatë takimit me Ministrin e Jashtëm të Kosovës Enver Hoxhaj në Islamab
Ahmeti kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, kë përfunduar vizitën e tij zyrtare në Norvegji. Ahmeti
Shqipëria, rolin konstruktiv për paqen dhe stabilitetin rajonal Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot një delegacion të grupit këshillues të Këshillit të Bashkimit Evropian,
Meta-Papoulias: Shqipëria në BE, kontribut për stabilitetin në rajon Kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Presidentin e Republikës Greke z. Karolos Papoulias me të cilin
Basha: Stabiliteti dhe integrimi në rrezik Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha premtoi sot përshkallëzim të betejës kundër paligjshmërisë në Kuvend dhe kudo ku
Basha në PPE: Mbështesni statusin kandidat të Shqipërisë Kryetari i opozitës Lulzim Basha mori pjesë në samitin e Partisë Popullore Europiane. Në nisje të samitit, kryetari në d
Timermans: Pa Serbinë në BE, nuk ka stabilitet në Ballkan Në një intervistë për agjencitë serbe të lajmeve Fonet dhe Beta, ministri i Jashtëm i Holandës, Frans Timermans, deklaro
Spindelegger: Të nisin sa më shpejt negociatat me Maqedoninë Austria do të angazhohet që Maqedonia të fillojë sa më shpejt negociatat për t'u anëtarësuar në BE. Deklarata është bërë
Kuçi: Të bashkëpunojnë për paqe, stabilitet dhe siguri Vrasja e doganierit ka për qëllim dëmtimin e ligjit dhe të rendit, por institucionet tona dhe ato ndërkombëtare nuk spra
Daçiq: Çmenduri të tilla ekstremiste cënojnë paqen e stabilitetin Sulmi i pjesëtarëve të EULEX-it në veri të Kosovës paraqet një akt ekstremist, jo patriotik dhe i sjell dëm Serbisë në p
Papunësi dhe varfëri në Maqedoni Edhe pse sot shënohet 22 vjetori i pavarësisë së Maqedonisë, në këto 22 vite mund të themi se papunësia ka qenë prezente
Hoxhaj: Njohja nga Izraeli, në shërbim të stabilitetit në rajon Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot një takim me një delegacion të lar
Ndarja etnike frenon integrimin e Maqedonisë Problemet e brendshme ndëretnike në Maqedoni, Kosovës dhe në Bosnjë e Hercegovinë janë pengesë e madhe për këto vende në
Wilton: Presim raportin e misionit për zgjedhjet, procesi të mbyllet me stabilitet Kreu në detyrë së prezencës së OSBE-së, Robert Wilton ka zhvilluar sot një takim njohës me Avokatin e Popullit. Në një k
Nishani-Mantelli: Shqipëria rol aktiv në stabilitetin e Ballkanit Evropa nuk mund të forcojë rolin e saj politik dhe ushtarak pa përfshirjen e Ballkanit, ku Shqipëria po luan një rol akt
Berisha: Shqipëria me stabilitet ekonomik Kryeministri Berisha vlerësoi sot rritjen e ekonomisë shqiptare. Duke iu referuar Komisionit Europian Berisha theksoi se
Asnjë Kushtetutë nuk është e ngurtë! Debati për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit është zhvilluar edhe ditën e sotme, ku është shtruar si dilemë nga zv/k
Ban Ki-mun: Maqedonia, faktor stabiliteti në rajon Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-mun në fjalën e tij në shënimin e 20 vjetorit të anëtarësimit të Maqedonisë në
Kosova promotor i fqinjësisë së mirë, paqes e stabilitetit Kryeministri i Malajzisë DatoSri Mahid Najib bin Tun Abdual Razak ka pritur sot presidenten e Kosovës Atifete Jahjagën,