999 rezultate për

stabilitet

Ahmeti: Anëtarësimi në NATO i jep stabilitet Maqedonisë Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka theksuar se anëtarësimi i Maqedonisë në NATO do ti jepte stabilitet shtetit. Nga Dibr
A mund ta trondisë Maqedoninë bomba e Zaevit? "Bomba" e paralajmëruar nga Zoran Zaevi i LSDM-së së shpejti pritet të bëhet publike. Por, kjo "bombë" a do të ndikoj
Vuçiç: Serbia, faktor stabiliteti në rajon Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka thënë delegacionit gjerman se Serbia është një shtet, që ofrton stabilitet
Maqedonia në ngërç destabilizon Ballkanin? Ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastain Kurt vlerëson se nëse Maqedonia nuk hyn në negociata për anëtarësim në BE për s
Ahmeti flet me ambasadorin grek çështjen e emrit Ali Ahmeti ka realizuar sot një takim me ambasadorin grek në vend, Haris Lalakos. Të dy bashkëbiseduesit kanë folur l
Shoqata e Bankave: Stabiliteti i bankave tregtare në vend nuk janë cënuar Shoqata Shqiptare e Bankave përmes një deklarate për mediat siguroi sot publikun dhe të gjithë depozituesit dhe klientët
Besimi: Marrëveshja e Ohrit, prioriteti ynë Zëvendëskryeministri Fatmir Besimi është shprehur se qeveria po punon për implementimin e plotë të Marrëveshjes së Ohrit
Gashiç: Ushtria e Kosovës, rrezik për sigurinë e Serbisë Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Bratislav Gashiç është shprehur se rreziku më i madh për Serbinë mbetet Kosova dhe më s
Kodheli- Gorenc: Shqipëria, faktor stabiliteti në rajon Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli priti në një takim zyrtar komandantin e Forcës Ajrore të Aleancës, gjeneral Frank Go
Gjyqësori i padrejtë çon në destabilizim të vendit Politika në Maqedoni nxit urrejtjet etnike dhe fetare. Edhe pushteti gjyqësor po ashtu, është i ndikuar nga prejardhj
Haradinaj uron Shqipërinë Edhe i nominuari i opozitës për kryeministër, Ramush Haradinaj ka uruar Shqipërinë për marrjen e statusit kandidat të BE
Merkel kundër ndryshimit të Paktit të Stabilitetit Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se nuk e sheh të nevojshëm modifikimin e Paktit Evropian të Stabilitetit
Dera e BE-së mbetet e hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor Komisioneri për Zgjerim, Stefan Fule u shpreh sot se procesi i zgjerimit të Bashkimit Evropian është një histori sukses
Ahmeti: Është koha që ndërkombëtarët të zgjidhin çështjen e emrit Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka pritur sot në selinë e partisë ambasadoren e Francës në Maqedoni, Lorens Oer, si dhe Re
Ahmeti: Stabiliteti i Maqedonisë varet nga ndërkombëtarët Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti vazhdon të angazhohet për zgjidhjen e kontenstit të emrit me Maqedoninë dhe anëtarësimin e M
BSH deklarate për stabilitetin financiar Gjatë 6 mujorit të dytë të vitit 2013, gjendja dhe ecuria e sektorit bankar dhe e sistemit financiar u paraqit e qëndrue
Çitaku: Evropa është për ne rruga e paqes dhe stabilitetit Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku ka marrë pjesë sot në një konferencë për mediat në zyrën e BE-së në Kosovë
Integrimi i plotë i Ballkanit në BE, garanci për stabilitetin e rajonit Marrëdhëniet mes Italiasë dhe Shqipërisë dhe avancimi i bashkëpunimit ekonomik kanë qenë në fokus të diskutimeve që kry
Përse Berisha shantazhon me destabilitet U bënë disa ditë që Sali Berisha herë me gojën e tij dhe herë me gojën e zë
Ali Ahmeti: Çështja kombëtare ka hyrë në binarët e vet Në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e parakohshme të përgjithshme parlamentare të 27 prillit, Bashkimi Demokr