999 rezultate për

stabilitet

Genc Ruli braktis mbledhjen e grupit PD pas debatit me Bashën Analiza e bërë nga Partia Demokratike për rezultatet e zgjedhjeve të 21 qershorit, ka ngjallur debate sot në mbledhjen e
Veseli: Kosova vend i paqes dhe stabilitetit Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli takon Raportuesin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Ev
Berisha: Hetimi i CEZ, jetik për paqen dhe stabilitetin Sali Berisha ka zgjedhur që të analizojë kërkesën për një hetim ndërkombëtar për aferën e CEZ. Përmes një statusi në Fac
Meta takohet edhe me Tahirin Teksa kanë kaluar dy ditë pas letrës së kreut të Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho, Meta është takuar me Tahirin. Mi
Haziri: S'ka zgjedhje, koalicioni i "Elefantëve" ofron stabilitet Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, është shprehur se nuk ka asnjë arsye që Kosova të shkojë në zgjedhje të reja përsa k
FMN-ja e përkushtuar që Kosova të ketë stabilitet financiar Ministri i Financave Avdullah Hoti, takoi sot përfaqësuesin e ri të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovë, Ruud Vermeul
Daçiç: Hetimet për Kumanovën i drejtoj unë si kryetar i OSBE-së Në prag të vizitës së kryeministrit serb Aleksander Vuçiç në Tiranë, ministri i Jashtëm Ivica Daçiç, në një intervistë p
Bushati-Besimi: Integrimi në BE, paqe, stabilitet dhe zhvillim për dy shtetet Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për Çështjet Evropiane Fatmir Besimi po zhvillon një vizitë 1-ditore në Tiranë, ku do
MPJ: Bllokadat dhe kërcënimet nuk i shërbejnë stabilitetit në rajon Bllokadat, kërcënimet për bllokada dhe pretekstet nuk janë në frymën e vlerave evropiane dhe nuk kontribuojnë për stabil
OSBE: Stabiliteti në Maqedoni jetik për stabilitetin në Ballkan Një delegacion i OSBE-së ka vizituar Shkupin ku ka biseduar me zyrtarë të lartë të Maqedonisë, liderë politikë dhe përfa
"Foreign Affairs": Stabilitet i brishtë në Maqedoni e Kosovë "Foreign Affairs", përmes një shkrimi, tërheq vëmendjen për stabilitetin e brishtë në tre shtete të Ballkanit, Maqedoni,
Vuçiç për vizitën në Tiranë: E rëndësishme për stabilitetin rajonal Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç ka deklaruar sot se do të vizitojë Tiranën më datë 27 maj, duke thënë se vizita në kr
Sejko: Inflacioni dhe ruajtja e stabilitetit të çmimeve objektiv i BSH Objektivi i Bankës së Shqipërisë është mbajtja nën kontroll i inflacionit dhe ruajtja e stabilitetit të çmimeve. Guverna
Veseli-Ahmeti, e rëndësishme ruajtja e stabilitetit politik ndër-fqinjësor Gjatë takimit të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim në Ma
Stabiliteti në Maqedoni po "lëkundet" nga kriza politike Afera e përgjimeve mund ta përkeqësojë edhe më shumë gjendjen politike në vend, por edhe të nxitet ndonjë destabilizim i
Hahn takon Veselin: Promovojmë stabilitetin në Evropë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka takuar Johanes Hahn, Komisionar i Bashkimit Evropian për p
Thaçi: Kosova, burim stabiliteti në rajon Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, tha se për këto shtatë vjet pas shpalljes së Pavarë
Ish-komandanti i UÇK-së i kërkon Jabllanoviçit të dorëhiqet Ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, aktualisht deputet në Kuvendin e Kosovës, Aze Syla, ka komentuar rre
Protesta në Prishtinë, reagon Tirana zyrtare Ministria e Jashtme e Republikës së Shqipërisë ka reaguar lidhur me protestat e dhunshme që kanë përfshirë sot Prishtinë
Ja çfarë pritet të ndodhë në Evropë më 2015 Njësia Inteligjente Ekonomike pas një sërë analizash të hollësishme ka dalë në përfundimin se në vitin që jemi atë 2015