999 rezultate për

stabilitet

Dështojnë negociatat Rama-Basha, vazhdon destabiliteti politik Kanë rezultuar të pasuksesshme takimet e dyta në Pallatin e Kongreseve ku të pranishëm ishin kreu i PD-së, Lulzim Basha
Balla paralajmëron Bashën: Mos hidh shashka, po shkakton destabilitet Deputeti socialist Taulant Balla nga Librazhdi ka folur në lidhje me deklaratat e kryedemokratit Lulzim Basha për blloki
DASH, sanksione politikanëve që bllokojnë formimin e qeverisë Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) në lidhje me krizën në Maqedoni, thotë se çdokush që pengon proceset demokratike
MPJ i përgjiget Kotzas: Destabiliteti vjen dhe nga Greqia Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie, i është kundërpërgjigjur deklaratës së m
Ministri grek, i shqetësuar për stabilitetin e Maqedonisë Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias, ka deklaruar se ndihet i shqetësuar për lidhur me situatën dhe s
Theresa May-Vuçiçit: Normalizoni raportet me Kosovën Kryeministrja britanike Theresa May e cila ka uruar kryeministrin e Serbisë Aleksandar Vuçiçin për zgjedhjen e tij si pr
Partia Popullore Evropiane dënon retorikën nacionaliste të Gruevskit Partia Popullore Evropiane, ka përgatitur një draft-rezolutë për vendet e Ballkanit Perëndimor, mes të cilëve ndodhet ed
Acarohet Vuçiç: Prishtina dhe Bosnja po luajnë me stabilitetin e rajonit Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se është i gatshëm të sakrifikojë në çdo mënyrë politike për të ruajt
Bushati: Roli i SHBA në Ballkan, jetik për stabilitetin Është e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara të thellojnë angazhimin e tyre në Ballkan, në një rajon që përballet me kërc
Stoltenbrg: NATO se ka përdorur ende të gjithë potencialin kundër terrorizmit Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbrg ka bërë të ditur se organizata ende nuk e ka përdorur të gjithë pote
Ruçi i përgjigjet LSI-së: S’ka shtyrje zgjedhjesh, po kërkoni destabilitet Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi nga Fieri ku ka marrë pjesë në një aktivitet për shpërndarjen e legaliz
Ruçi: Shqipëria rrezikon të destabilizohet, PD provokon krizë politike Kreu i grupit parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi ka folur ditën e sotme nga Fieri lidhur me situatën politike në vend.
Reforma në Drejtësi, Berisha kërcënon me destabilitet? Ishte mjaft i fortë dhe e tone kërcënuese fjalimi i ish-kryeministrit Berisha pak më parë në çadrën e opozitës. Sipas ti
Republikani Roskam: Serbia po rrezikon stabilitetin e Kosovës "Kosova po përballet me shumë sfida të cilat po i shfrytëzon Serbia e cila e mbështetur nga Rusia, po rrezikon stabilite
Ivanov kërcënon me ushtrinë: Jemi gati! Pasi e cilësoi pranimin e platformës shqiptare si vepër penale, presidenti maqedonas Gjorgje Ivanov vijon me tonet kërcë
Mediet gjermane: Ivanov flijoi stabilitetin për të mbrojtur Gruevskin Mediet gjermane kanë shkruar sot për situatën e tensionuar në Maqedoni, duke thënë se edhe BE-ja është alarmuar nga kjo
Meta në Vlorë: LSI, shtylla kryesore e stabilitetit politik Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta zhcilloi një takim me strukturat e Lëvizjes Rinore për Integrim në qy
Bushati: Shqiptarët e Maqedonisë janë faktor përcaktues për stabilitet Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka thënë sot se shqiptarët në Maqedoni janë faktori përcaktu
“Mjafton një shkëndijë e vogël dhe Ballkani Perëndimor do të ndizej” Nëse nuk eksportojmë stabilitet, atëherë do të importojmë jo-stabilitet, kjo vlen si për Ballkanin, ashtu edhe për fqinj
Kreditë e këqija në nivelin 20%, rrezikohet stabiliteti financiar i vendit Agjencia vlerësuese Standard &Poors (S&P) ka konfirmuar sot vlerësimin e Republikës së Shqipërisë në ‘B+/B’, me pritshmë