E FUNDIT/ Tiranë auto-ambulanca përplas këmbësoren
999 rezultate për

spiune

Zbulohen 3 spiunë të UDB-së Anëtari i Komisionit për Verifikimin e fakteve Predrag Dimitrovski ka theksuar se është vërtetuar se dy persona së paku
Dëshmitari A: Hashim Thaçi urdhëroi vrasjen e spiunëve Dëshmitari A ka dhënë një deklaratë shokuese në gjyq në rastin e "Drenica 2", duke thënë se Hashim Thaçi ka urdhëruar Sy
Nazistët që u bënë spiunë të amerikanëve Është i njohur fakti se shumë nazistë pas Luftës së Dytë Botërore kanë punuar si agjentë për shërbimet e fshehta amerika
Konfirmohen edhe 24 spiunë Gjykata Administrative e Maqedonisë ka konfirmuar se 24 persona që ishin shpallur si spiunë janë konfirmuar edhe nga kjo
33 vjet burg për spiunët Zyrtarë të lartë të spiunazhit në Maqedoni kanë marrë sot dënime me burg lidhur me rastin "Spiun". Ata kanë dhënë inf
Edhe priftërinjtë mund të kenë qenë spiunë? Komisioni për Lustrim ka nisur të shohë edhe raste priftërinjsh dhe peshkopësh, të cilët mund të kenë bashkëpunuar me sh
Mbi 2 mijë spiunë serbë veprojnë në Kosovë Serbia ka në Kosovë rreth 2 mijë persona, të cilët spiunojnë dhe dërgojnë informacion në Beograd. Mes tyre ka edhe sh
Zbardhet ligji i ri, Qeveria “spiunë” në biznese dhe administratë Qeveria ka vendosur të krijojë një strukturë të re "spiunazhi" për administratën e saj dhe biznesin privat. Gazeta "Pano
Dosjet e "spiunëve" po vijnë nga Beogradi Informacionet e fundit flasin se nga kryqyteti i Serbisë, dikur qendra e ish-Jugosllavisë, Beogradi, do të vijnë 7 dosje
Zyrtarët e lartë aktual janë të rinj për të qenë spiunë Kryetari i Komisionit të Lustracionit, Tome Axhiev është shprehur se deri më tani me punën që është kryer në 5.5 vjet ja
Maqedonia do hape dosjet e "spiunëve" të saj në Beograd Komisioni për Politikën e Jashtme ka ratifkuar sot Marrëveshjen Maqedoni - Serbi, për shkëmbim dhe mbrojtje të ndërsjell
"Spiunët" para gjyqit: Jemi të pafajshëm Ka vazhduar procesi gjyqësor për rastin "Spiun". Avokatët e të akuzuarve do t’i shpalosin fjalët përmbyllëse me të
Avokatët kërkojnë lirimin e "spiunëve" Vazhdon procesi për rastin "spiun", ku ish-punonjës të sigurimit të shtetit, zyrtarë të lartë të shtetit, avokatë e gaze
A do të zbulohen spiunët e Maqedonisë? Kryetari i Komisionit për Verifikimin e fakteve, Tome Axhiev ka pohuar se në mandatin e ri pritet të zbulohen emrat e 30
Ja 50 spiunët më të famshëm shqiptarë Më poshtë janë emrat e spiunëve shqiptarë më të famshëm në histori. Ata kanë punuar për Sigurimin, për CIA-n, për KGB
"Spiunët" e Policisë, Lutaj: Ministri të njihet me emrat Diskutimet për projektligjin e qeverisë “Për shërbimin, për ankesat dhe çështjet e brendshme në Ministrinë e Brendshme”
Beqiri: Vrasja e Santos mund të jetë bërë dhe nga spiunë serbë Vrasja e Artan Santos padyshim mbetet një enigmë e madhe. Mënyra sesi ai është ekzekutuar, në mes të ditës dhe nga nj
Spiunët pushtojnë Kuvendin Ish-spiunët, ata që kanë punuar dikur për Shërbimin Informativ të Kosovës (SHIK), sot gjenden në lista partiake për tu b
Separatistët rusë arrestojnë "spiunët" e NATO-s Separatistët rusë akuzuan sot vëshguesit e OSBE-së se ishin spiunë të NATO-s dhe konfirmuan se nuk do t’i lironin vetëm
Trafikantët e drogës kanë spiunë në ushtri Shërbimi Informativ Ushtarak njofton se ushtarë profesionistë të cilët janë pjesë e rradhëve të ushtrisë shqiptare apo k