999 rezultate për

spiune

Llalla: Thaçi dhe Ahmeti nuk janë spiunë të Francës dhe UDB-së Pas deklaratës se ish kryeinspektorit të UDB-së Bozhidar Spasic se, Ali Ahmeti ka qenë "jugosllav" i mirë dhe për këtë a
Gjenerali serb: Ja pse e vranë Adem Jasharin dhe familjen e tij (VIDEO) Gjatë një interviste në emisionin “Vo Centar” të televizionit Alsat-M, ish gjenerali serb, Stevan Gjuroviq, tregoi se sa
Qeveria shqiptare me projektligj për "spiunët" në institucione dhe kompani Nëse punoni në një institucion publik me 80 të punësuar apo në një kompani private me 100 punonjës, atëherë duhet të ruh
Topi flet për spiunë të agjenturave të huaja në PD Ish-Presidenti Bamir Topi ka dhënë një intervistë në gazetën e partisë së tij duke thumbuar Partinë Demokratike në lidhj
"Ministra shqiptarë kanë takuar Arkanin në Dibër, UDB kishte spiunët e saj në Shqipëri" Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, në një intervistë për gazetën "Shqiptarja.com", është shprehur s
Spiunët në krye të detyrës për kuponin tatimor (VIDEO) Tashmë është kthyer në një parodi të vërtetë çështja e kuponit tatimor, ndërsa dikush, për ta zbuluar këtë realitet të h
SHËNIM/ Pastrim nga spiunët apo "gjueti shtrigash" në Universitetin e Tiranës? Universiteti i Tiranës do të vihet në ballë të një verifikimi të figurës së të gjithë pedagogëve që japin mësim në audit
Spiunë në media, ja si bashkëpunonte Sigurimi me gazetarët Nga libri “Mëkatarët”, që i kushtohet labirintit të dosjeve të Sigurimit të Shtetit, nga ku është shkëputur pjesa “Gjuet
Ja kush janë 12 spiunët më të famshëm të KGB-së Në histori, shumë prej spiunëve më të mëdhenj botërorë kanë qenë agjentë të infiltruar për llogari të Rusisë. Një rast i
Debat “spiunësh” mes Presidencës dhe Parlamentit Ka mjaftuar një deklaratë e këshilltarit të Presidentit Nishani, Gjeneral Piro Ahmetaj në Komisionin e Sigurisë së një p
Alarmohet Mesila Doda:Spiunët me status të veçantë në PD Deputetja Mesila Doda, mjaft e rebeluar është shprehur se spiunët kanë një status të veçantë në PD, ndërsa gëzojnë mbro
“Në shtetet e ish-Jugosllavisë udhëheqin spiunë të UDB-së” Shumë prej njerëzve që qëndrojnë në pozita të larta drejtuese në shtetet e ish-Jugosllavisë kanë qenë funksionarë dhe ba
PSEUDONIMET/ Kush janë zyrtarët spiunë që u larguan pas zbulimit të dosjeve? Viron Bezhani është djali i Nazif Bezhanit, i cili ka qenë kryetar i Komisionit të Verifikimit të Zyrtarëve të Lartë për
Shqiptarët të tretët për spiunim në ish-Jugosllavi Shqiptarët rënditen të tretët si spiunë dhe bashkëpunëtorë të shërbimit sekret jugosllav, UDB, gjatë periudhës së komuni
Zbulohen 300 spiunë Procesi i lustrimit në Maqedoni zbuloi 300 spiunë dhe bashkëpunëtorë të shërbimeve sekrete në të kaluarën. Ky proces
Ja si dukeshin dikur liderët e shteteve më të fuqishme të botës (FOTO LAJM) Liderët e shteteve tmë të fuqishme sot në botë vijnë në disa fotografi tejet interesante. Ata, përpara se të ngjitesh
ISIS ekzekuton 9 persona të dyshuar si spiunë (VIDEO) Xhihadistët e ISIS kanë ekzekutuar 9 persona dhe më pas kanë publikuar videon me skena të përgjakshme. Para ekzekutimit,
Kush janë ‘spiunët’, ‘tradhtarët’ e ‘patriotët’ Në rrjetet sociale janë shtuar akuzat dhe fyerjet e ndryshme midis militantëve të partive politike shqiptare në Maqedoni
Në 4 muaj Komisioni për lustrim shpall 150 spiunë Komisioni për verifikimin e fakteve brenda 4 muajve ka kontrolluar 220 dosje në Arkivin shtetëror të Maqedonisë, në peri
Bateria e telefonit, përgjuesi më i mirë për spiunët Telefonave inteligjentë vijnë me një çip GPS, duke u dhënë mundësi spiunëve që të na gjurmojnë. Tashmë është dhe një mën