999 rezultate për

spiune

Spiunët serbë marrin në pyetje policat e Kosovës Pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë probleme gjatë kalimit të tyre në Serbi, nëpërmjet pikës kufitare “Dheu i Bardhë”.
Përfundoi ultimatumi, 23 spiunët rus largohen duke qarë nga Londra (FOTO LAJM) Sot ishte dita e fundit kur 23 diplomatë rus duhej të largoheshin nga ishulli pasi ishin akuzuar nga Britania e Madhe pë
Hapet konkursi për spiunë në Inteligjencën e Kosovës Agjencia Kosovare për Inteligjencë –AKI ka hapur një konkurs të ri. 1. Menaxheriale/Udhëheqëse Kandidatët duhet të k
Dekonspirimi i operacionit, Xhafaj nis zyrtarisht hetimin për “spiunët” e policisë Dy ditë më parë aksioni i policisë për të vënë në pranga 3 drejtues të policisë në Vlorë, dështoi pasi ato nuk u gjetën
U paralajmërua nga Rama, Xhafaj nis hetimin për “spiunët” e policisë Dy ditë më parë aksioni i policisë për të vënë në pranga 3 drejtues të policisë në Vlorë, dështoi pasi ato nuk u gjetën
Misteret e "kryespiunëve" të Shqipërisë Si një mallkim që duket sikur vjen nga koha e Sigurimit të Shtetit, SHISH (më herët SHIK), është një institucion, krerët
Demokrati i Lushnjes plas "bombën": Kush janë 15 spiunët në Kuvend Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi ka plasur një tjetër "bombë" në lidhje me deputetët në Kuvendin e Shqipër
Flasin super spiunet seksi të MOSSAD-it: Çfarë nuk dini rreth nesh Kur shumica e njerëzve mendojnë spiunë ndërkombëtarë, ata ndoshta imagjinojnë figura hiper-mashkullore të tilla si James
50 spiunët më të famshëm shqiptarë Spiunet shqiptare qe kane punuar per Sigurimin, por edhe ata qe kane punuar per CIA-n dhe KGB-ne. Agjente shqiptare
Policia vendos radarët spiunë, tmerri i shoferëve problematikë Prej disa ditësh policia rrugore ka vënë në përdorim disa radarë të fshehtë, të cilët fotografojnë shkeljet e rregullave
Zbulohen "spiunët" në listat e kandidatëve për deputetë Autoriteti per Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit ka zbuluar një numër jo të vogël ish-bashkëpunëtorës
NYT: Kina ka vrarë 20 spiunë të CIA-s Gazeta prestigjoze, "New York Times" ka shkruar sot se Kina ka vrarë apo burgosur 18 deri në 20 burime të CIA-s që nga v
Sulmi i kibernetik goditi 99 shtete, u bë me "armën" që iu grabit spiunëve amerikanë Ka qenë një grup i hacker-ësh që ka lidhje me Rusinë, "motori" në zanafillë të sulmit spektakolar të ditës së premte, që
"Institucionet e Kosovës të pastrohen nga spiunët serb" Njohësi i çështjeve politike në vend, Skënder Zogaj, gjatë një interviste për "Bota sot", ka thënë se ndërhyrjet e Serbi
Mbytet në Detin e Zi anija spiune ruse Një anije ushtarake ruse është përplasur gjatë mesditës së sotme me një anije mallrash 40 kilometra larg ngushticës së B
Spiunet seksi të Rusisë rrezikojnë ushtarët danezë (FOTO LAJM) Tensionet janë shtuar shumë në një kohë kur marrëdhëniet mes SHBA-së, Rusisë dhe Koresë së Veriut janë në kulmin e tyre.
Urdhri i dytë: Si u zhdukën në dimrin e '90 dosjet e spiunëve Kastriot Dërvishi ka qenë drejtor i arkivës në Ministrinë e Brendshme duke u përballur me një serë informacionesh që kan
"Bomba" e gazetarit: "Spiunët turq në operacione sekrete, puç ndaj Greqisë" “Agjentë sekretë turq po rrisin operacionet e tyre klandestine në Greqi”. Alarmin e ka lëshuar ish-kryeredaktori i gazet
500 milion llogari "Yahoo" të vjedhura, SHBA akuzon dy spiunë rusë Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka akuzuar dy spiunë rusë për vjedhjen e llogarive të përdoruesve të “Yahoo”, shkruan
Tifozët vërshëllyen Hysajn, "spiunët" e Mourinhos e ndoqën në stadium Elseid Hysaj duket gjithmonë e më larg Napolit, pasi dje ndaj Atalantës doli nga fusha në minutat e fundit mes vërshëlli