999 rezultate për

specialja

Specialja sërish në Kuvend Shteti i Kosovës ende nuk i ka kryer të gjitha obligimet ndërkombëtare për funksionalizimin e Gjykatës Speciale. Kjo pa
Salihaj: Specialja nuk do t'i hetojë vrasjet e pasluftës Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Adem Salihaj ka pohuar dhe njëherë se votën e tij për president të Koso
Thaçi: Specialja do të pastrojë "njollat" që i janë hedhur Kosovës Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një intervistë për gazetën austriake "Tiroler Tageszeitung", duke fo
A do të jetë Prizreni rajoni ku do të bëhen arrestimet e para nga Specialja Menjëherë pas themelimit të Gjykatës Speciale janë shtuar zërat se cilët do të jenë dhe personat që do të përballen me k
Sqarimi i gazetarit: "Die Welt" nuk tha që Thaçi do të gjykohet nga Specialja Gazetari Enver Robelli ka reaguar ndaj një artikulli që ka dalë në mediat vendore dhe ato të Shqipërisë, të cilin ai e k
Janjiç: 100 çështje të gatshme për tu gjykuar nga Specialja Analisti politik Dushan Janjiç është shprehur se 100 lëndë janë gati për tu gjykuar në Gjykatën Speciale, për siç ka thë
Çeku: Është sekret se kush do të gjykohet nga Specialja Ish-komandanti i UÇK-së, Agim Çeku, themelimin e Gjykatws Speciale e ka vlerësuar si politike. Sipas tij, ky institucion
A mund të dështojë Specialja? Ja çfarë thotë Server Analisti politiki për Ballkanin, Daniel Server ka vlerësuar se Gjykata Speciale u themelua pasi në Kosovë dështoi EULEX-
Zeka: Nuk kam shpifur, ja 13 emrat që do të gjykohen nga Specialja (FOTO LAJM) Gazetari dhe analisti Milaim Zeka shprehet se listën me emrat e personave që do të akuzohen nga Gjykata Speciale e ka pa
"Specialja nuk do ti prekë Haradinajn dhe Limajn" Pavarësisht lakimit të emrave të tyre, sipas njohësve të fushës së drejtësisë, Gjykata Speciale nuk mund t’i prekë ish-k
Ramadani ironizon: Ja 15 emrat që do të gjykohen nga Specialja (FOTO LAJM) Ish-deputeti i AAK-së, Burim Ramadani ka ironizuar me listën e publikuar nga gazetari Milazim Zeka, ku përmenden disa em
NYT: Specialja kusht për paqen në Ballkan Mediat evropiane, por edhe ata botërore kanë raportuar lidhur me aprovimin e amandamenteve nga parlamenti i Kosovës, të
Ja 12 politikanët që do të akuzohen nga Specialja (FOTO LAJM) Gazetari Milaim Zeka, ka vazhduar edhe sot me publikimin e emrave të personave që, sipas tij, do të dalin para Gjykatës
Ja 4 emrat e parë që do të gjykohen nga Specialja (FOTO LAJM) Menjëherë pasi Kuvendi i Kosovës ka votuar ndryshimet kushtetuese, Milaim Zeka përmes një postimi në Facebook, ka publik
Thaçi-deputetëve: Shkojmë në zgjedhje nëse nuk votohet Specialja Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, në takimin e fundit të mbajtur këtë javë me grupin parlamentar
PDK bën numrat, Specialja votohet javën e ardhshme Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, ka arritur ta zvogëlojë numrin e deputetëve kundërshtues të Gjykatë
Specialja rikthehet në Kuvend javën e ardhshme Pavarësisht votave kundër të deputetëve të opozitës dhe disa të PDK-së që votuan kundër formimit të Gjykatës Speciale, v
Thaçi: Specialja do të themelohet Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook se ekipi nga Kosova e ka siguruar Angela Merkelin se shteti i K
Specialja do të krijohet, ose nga Kuvendi ose nga OKB-ja Çështja më e nxehtë që nga formimi i koalicionit, pas bllokadës gjashtëmuajshe, duket se është miratimi i Gjykatës Speci
Limaj: S'votojmë cënimin e sovranitetin të Kosovës, Specialja të shkojë në OKB Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka përsëritur apelin e tij se, duhet gjetur një zgjidhje për themelimin e Gj