999 rezultate për

specialja

Specialja po heton dyshimet për krim të një kompanie të Mijallkovit? Marrëveshje, anekse, urdhërpagesa, raporte, dokumente financiare, ofertat e ofertuesve, planin për prokurime publike si
Specialja informon për procedura avokatët që do të mbrojnë të akuzuarit Në kuadër të bashkëpunimit në mes të Odës së Avokatëve të Kosovës dhe Dhomave të Specializuara të Kosovës (Gjykatën Spec
MSA-ja, Specialja dhe dialogu janë perspektiva evropiane e Kosovës Strategjia e zgjerimit të BE-së që u publikua më herët për vendet e Ballkanit Perëndimor ka përcaktuar disa kushte kryes
Kurti thotë se UÇK është në rrezik nga Specialja Albin Kurti deputet në Kuvendin e Kosovës tha se dhomat e Specializuara nuk patën ardhur në Kuvend për shqyrtim por vetë
Deri në këtë datë mund të dërgohen për votim Specialja dhe Demarkacioni Deputetët e Kuvendit të Kosovës, sipas një vendimi të Kryesisë së këtij institucioni, nuk mund të lëshojnë vendin për ud
A janë Specialja dhe Demarkacioni shkak i pezullimit të vizitave jashtë vendit? Kryesia e Kuvendit ka vendosur që të pezullojë të gjitha vizitat e deputetëve jashtë vendit deri më 20 shkurt të këtij v
Veliu: Po e rrezikojnë Kosovën duke tentuar të shpëtojnë lëkurën nga Specialja Iniciativat e udhëheqësve të shtetit të Kosovës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, i ka akuzuar Nënkryetari i LDK-së A
Ndryshohet ligji, Specialja nuk shfuqizohet Gjykata Speciale duhet t’i akuzojë edhe serbët, andaj po synohet plotësim – ndryshimi i Ligjit për Dhomat e Specializuar
OVL-UÇK: Nëse nuk shfuqizohet Specialja këto masa do të marrim Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së kanë paralajmëruar veprime konkrete nëse nuk shfuqizohet ligji për Gjykatën Specia
Kurti u thotë ambasadorëve se Specialja zhbëhet përmes nismës së Kryeministrit Albin Kurti u ka thënë ambasadorëve të Britanisë dhe Francës se Gjykata Speciale do të shfuqizohet përmes një projektlig
Në media akuzohet se do të hetohet nga Specialja, reagon Haradinaj Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka folur rreth raportimeve të mediave lidhur me kundërshtim
Haradinaj: Arrestimet e para nga Specialja do ta riaktualizojnë UÇK Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se iniciativa për shfuqizimin e Gjykatës Speciale javën e kaluar nuk ka qenë
Analisti në hall se mos shfuqizohet Specialja gjatë festave Krerët e shtetit nuk do të zmbrapsen nga synimi për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pas dështimit që këtë ta bëjnë fund
Specialja tremb PDK-në Deklarata e kryetares së Gjykatës Speciale të Kosovës, Ekaterina Trendafilova, se aktakuzat e para për krime lufte do të
Specialja s’e mohon bashkëpunimin me Serbinë Në Gjykatën Speciale nuk e kanë mohuar bashkëpunimin reciprok me Serbinë, për të cilin presidenti Hashim Thaçi ka folur
Gashi tregon personin që i di emrat se kush do të akuzohet nga Specialja Muaji tetor ishte përfolur gjatë si muaji kur do të ngritën aktakuzat e para nga Gjykata Speciale. Por një gjë e tillë s
Specialja mund të mbetet me një prokuror më pak!? Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, por mirë të informuar, prokur
Specialja javën tjetër e gatshme për aktakuza Dhomat e Specializuara mund të jenë të gatshme edhe ligjërisht që t’i pranojnë akuzat e para brenda shtatë ditëve nëse G
Specialja nuk do të hapë rastin "Monstra" Kanë mbetur edhe 10 ditë që Prokuroria Publike Speciale të ngrejw aktakuza kundër të dyshuarve për lëndët që dalin nga m
Mijallkov ja mbath nga gazetarët pas daljes nga Specialja (VIDEO) Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, ka qenë sot në Prokurorinë Speciale ku për rreth dy orë e gjysmë ka dhënë