999 rezultate për

specialja

Sot një komandant intervistohet nga Specialja Gjykata Speciale po vazhdon të dërgoje ftesa për intervistim për disa ish-luftëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇ
Në qershor Specialja mund të sjellë aktakuzat e para Muaji qershor mund t’i sjellë aktakuzat e para nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, teksa vlerësohet se edhe liderët s
Shteti nuk tregon faturat e kripura që po paguan për të akuzuarit nga Specialja Mbi 400 mijë euro janë shpenzuar nga fondi 1.5 milionësh që shteti ka ndarë për mbrojtjen e të akuzuarve nga Gjykata Spe
Kryetari i OVL të UÇK-së tregon numrin e luftëtarëve të thirrur nga Specialja Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjy
Gjyqet dhe udhëtimet e njerëzve që janë akuzuar nga Specialja do të paguhen nga qytetarët Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se këtë javë do të procedohen për aprovim në Qeveri, dy projekt-udhëzimet për mbështe
U ftua nga Specialja por dikur ky ushtar fliste për marrëdhënie me gomarica (FOTO LAJM) I ftuari nga Gjykata Speciale ishte bërë hit në internet 1 vit më parë – fliste për marrëdhënie seksuale me gomarica.
Specialja nuk ndalet, edhe një ushtar i UÇK-së kërkohet për intervistë Sabahajdin Cena, ish-luftëtar i UÇK-së në Zonën e Pashtrikut, është ftuar për datën14 janar 2019 që të intervistohet nga
Specialja nuk ndalet, edhe shtatë komandantë janë të dyshuar Vetëm në valën e parë të ftesave nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në kuadër të Gjykatës Speciale, janë përfshirë t
Avokati: Këta janë të dyshuar nga Specialja Avokati Besnik Berisha në Rubikon të KTV-së kundërshtoi kryetarin e OVL të UCK-së, Hysni Gucati, i cili u bëri thirrje i
Opinionisti me informacion top-sekret, ja kur ngriten aktakuzat nga Specialja Ligji për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, parashikon mbrojtjen e viktimave dhe të dëshmit
Një dëshmitar kërkon nga Specialja që ky emër të merret në pyetje për vrasje Sefedin Krasniqi, bashkëpunëtor i kolonel Ahmet Krasniqit dhe njohës i zhvillimeve politike në Kosovë e më gjerë, përmes
Drithërima për politikën shqiptare, Specialja po heton vrasjen e kolonelit Gjykata Speciale është duke u marrë me zbardhjen e vrasje së Ahmet Krasniqit, ish-Ministër i Forcave të Armatosura të Qe
Bëni kujdes! Kjo është Klea, specialja e njësisë "Shqiponja" (VIDEO) Vajza në videon e bashkëngjitur lajmit quhet Klea. Ajo është pjesë e njësisë speciale "Shqiponja" në Tiranë. "Para di
Zbardhet lista e dyte e avokatëve të akredituar nga Specialja (FOTO LAJM) Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë shtuar në lista emrat e avokatëve mbrojtës, krahas atyre që ishin pranuar më parë
Specialja gjen 38 mijë bomba për rastin Monstra, surpriza po afrohet Pasi që Prokuroria Speciale Publike (PSP) e mori në duar të veta rastin “Monstrum”, është e qartë se gjendet gjithnjë e
Specialja po heton Ahmetin dhe Gruevskin, zbardhet dosja Për herë të parë që nga themelimi Prokuroria Speciale ka hapur hetime për udhëheqësinë e BDI-së, madje personalisht për
Detaje të reja rreth akreditimit të avokatëve nga Gjykata Speciale Përderisa të gjithë janë në pritje se kur do të ngriten aktakuzat e para nga Gjykata Speciale në Kosovë, një gjë e tillë
Specialja po heton vrasjen e Ivanoviçit Prokuroria Speciale është duke u marrë me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit, ka deklaruar Kryeprokurori i Prokuroris
Specialja qëndron ende në fazën e hetimeve Ndonëse janë diskutuar shumë data të mundshme të funksionalizimit të Gjykatës Speciale në Kosovë, ende nuk dihet se kur
Nëse Specialja trazon situatën në Kosovë, KFOR-i në gatishmëri KFOR-i ka trupa në Kosovë, por edhe të tjerë rezervë në të cilët do të mund të mbështetej nëse situata në Kosovë trazohe