999 rezultate për

spanje

E ekzekutuan për gjak? Ky është shqiptari i vrarë në mënyrë mafioze në Spanjë Publikohet identiteti i shqiptarit të ekzekutuar me armë në Spanjë në orët e para të mëngjesit të së mërkurës. Sipas
Ekzekutohet me armë zjarri një shqiptar në Spanjë Një ngjarje e rënbë ka ndodhur në Spanjë. Burime nga mediat vendase bëjnë me dije se një shqiptar është ekzekutuar p
Spanjë-Shqipëri, kjo është lista e lojtarëve për Europianin U-21 Me datën 6 shtatorë në orën 20:00, përfaqësuesja e Shqipërisë U-21, do të përballet me Spanjën në "Nuevo Arcangle" Kj
Japonia mund bindshëm Spanjën dhe fiton Botërorin U20 Atë që nuk e bëri dotë Kobëtarja e Japonisë në "Russia 2018", e kanë bërë përfaqësuesja e femrave U20. Finalja e Bot
Parandalohet një sulm në stacionin e policisë në Spanjë Një burrë është vrarë në një stacion policor në Cornellà de Llobregat, në jug të Barcelonës, pasi ishte i pajisur me thi
Bale i zë vendin Ronaldos te Reali Uellsiani Gareth Bale, duket se do të jetë ai që do të mbushë boshllëkun që la Cristiano Ronaldo te Real Madrid. Bale
Flet zëdhënësi: Schumacher nuk do shkojë në Spanjë Ditën e djeshme në media ka qarkulluar një lajm se legjenda e Formula 1, Michael Schumacher dhe familja e tij do të tran
Legjenda e Formula 1, Schumacher lë Zvicrën për Spanjën Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher do të zhvendoset në Majorka. Lajmin e bën të ditur rev
Largohet nga Zvicra, Michael Schumacher do ta vazhdojë rehabilitimin në Spanjë Michael Schumacher nuk do të qëndrojë më në Zvicër. Është ky lajm më i fundit në lidhje me legjendën e Formula 1. 49
Goli i sezonit, UEFA publikon kandidaturat (VIDEO) Qeveria Europiane e Futbollit tashmë ka bërë syrtare kanditadurat që luftojnë për çmimin “Goli i sezonit”. Kështu kj
Pas Iniestas dhe Pique, një tjetër ‘senator’ largohet nga Spanja David Silva është pensionuar nga Kombëtarja e Spanjës. Mesfushori i Manchester Cityt, përmes një letre të hapur ka bërë
Enrique flet për vendimin e Piques për tu larguar nga kombëtarja e Spanjës Trajneri i SPanjës Luis Enrique pranon se vendimi i mbrojtësit të Barcelonës Gerard Pique për të dalë në "pension" nga k
Barcelona fiton me përmbysje ndaj Sevillas dhe fiton Superkupën e Spanjës (VIDEO) Barcelona ka fituar me përmbysje ndaj Sevillas në "Stade Ibn Batouta", ndehsje e vlefshme për Superkupën e Spanjës.
Merkel takon kryeministrin spanjoll Sanchez për emigrantët Kancelarja Angela Merkel e përshëndeti marrëveshjen me Spanjën për pranimin e refugjatëve që dëbohen nga Gjermania apo A
Zyrtare: Gerard Pique jep dorëheqjen nga kombëtarja e Spanjës Mbrojtësi Gerrard Pique ka dhënë dorëheqejen nga kombëtarja e Spanjës. Pique luajti 102 ndeshje me "La Rojan" duke s
Zyrtare: Sulmuesi i Chelsea transferohet në Spanjë Michy Batshuayi është zyrtarisht lojtar i Valencias, këtë lajm e ka konfirmuar klubi dhe lojtari në Twitter. Lojtari
Sulmuesi i Chelseat pranë transferimit në Spanjë Sulmuesi i Chelseat, Michy Batshuayi është shumë pranë transferimit në spanjë pasi janë tri klubë që interesohen për të
Skuadra spanjolle kërkon mbrojtësin shqiptar Malaga kërkon lojtarin shqiptar Ivan Balliu i cili luan në krahun e djathtë të mbrojtjes te ekipi i Metz në Francë. 2
Barcelona i "rrëmben" Interit Vidal, lojtari niset për në Spanjë (VIDEO) Zyrtarizimi i Arturo Vidalit si një lojtar i Barcelonës përbën vetëm një çështje orësh. Vidal, i cili ndodhej prej j
Vidal udhëton për në Spanjë? Shikoni kur ndodhet kiliani (FOTO LAJM) Barcelona dhe Interi janë duke zhvilluar një “luftë” në merkato për të nënshkruar me Arturo Vidal që do të largohet nga