999 rezultate për

spanje

Formacioni i javës në Spanjë, nuk mungon befasia (FOTO LAJM) Ndeshjet e La Ligas këtë javë kanë sjellë shumë surpriza, ku ajo që vijon të bëjë bujë është fitorja e Barcelonës kundër
Neymar gjithmonë e më pranë rikthimit në Spanjë, Reali favorit E ardhmja e sulmuesit të Paris Saint Germain, Neymar duket se është gjithnjë e më pranë rikthimit në Spanjë. Dy gjigandë
Barça këmbëngul për Firminon Skuadra e Barcelonës duket se e ka humbur besimin te Luis Suarez i cili po kalon një moment shumë negativ sa i përket sh
Goditet një grup i frikshëm prostitucioni në Spanjë, bashkëpunonin me shqiptarë Policia spanjolle ka shkatërruar një rrjet kriminal që operonte në fushën e prostitucionit, duke arrestuar 15 persona.
Enrique lëshon kritika të ashpra ndaj Spanjës Kombëtarja e Spanjës u mposht mbrëmjen e kaluar nga Anglia me shifrat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për eleminatoret e Nati
Përfundon spektakli, Anglia fiton ndaj Spanjës (VIDEO) Anglia ka fituar minimalisht ndaj Spanjës me rezultatin 2-3 në "Estadio Benito Villamarín", e vlefshme për Ligën e Kombe
Anglia deklason Spanjën (VIDEO) Anglia po shkatërron Spanjën në "Estadio Benito Villamarín". Është përsëri Raheem Sterling në minutën e 38' që shëno
Anglia e pandalshme, shënon edhe golin e dytë ndaj Spanjës (VIDEO) Anglia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Spanjës në " Estadio Benito Villamarín". Këtë herë është Marcus Rashford që
Zhbllokohet ndeshja, Anglia kalon në avantazh ndaj Spanjës (VIDEO) Anglia ka kaluar në avantazh ndaj Spanjës në "Estadio Benito Villamarín". Ai që ka shënuar është sulmuesi i Cityt, R
Fromacionet zyrtare: Spanjë - Angli Spanja dhe Anglia do të luajnë sonte xhiron e tretë në Grupin 4 të Ligës A, e vlefshme për Ligën e Kombeve. La Roja k
Goditi me tërë forcën Portugalinë, pamjet e shkatërrimit që la pas uragani Leslie Uragani ”Leslie”, ishte më i fuqishmi ka goditur Portugalinë që nga viti 1842, përpara se të orientohet drejt Spanjës fq
Enrique kthehet në hero për Spanjën Trajneri i kombëtares së Spanjës, Luis Enrique po merr lëvdata pas arritjesh positive me iberikët. Në tre takimet ku ai
Mbyllet ndeshja Angli-Kroaci, asnjë gol Kroacia dhe Anglia i kanë ndarë pikët në ndeshjen e zhvilluar të premten në stadiumin Rijeka të Kroacisë në kuadër të Li
Bushi: E vendosëm Spanjën në vështirësi, por ishim të pafat Kombëtarja e Shpresave u mposhjt nga Spanja me shifrat minimale 1-0 në sfidën e zhvilluar në “Selman Stërmasi”. Trajneri
“Ndiej neveri për kombëtaren e Spanjës” Ish-lojtari i Barcelonës, Oleguer Presas ka dhënë një intervistë interesante për “Panenka” ku ka bërë publike ndjenjat e
Bare: Fitojmë me Spanjën dhe kthehem në kombëtaren A Kapiteni i kombëtares së shpresave, Keidi Bare doli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Spanjën. Bare tha se
Shqipëri-Spanjë, Bushi tregon formulën fituese Kombëtarja e shpresavë do të luajë këtë të enjtë ndeshjen ndaj Spanjës së “Selman Stërmasi”. Trajneri i Shqipërisë U-21,
Tafa i bindur për rezultat pozitiv me Spanjën Në konferencë për shtyp u shfaq edhe mbrojtësi që luan në Serinë C në Itali, Shaqir Tafa. Në fjalën e tij ai tha se Shqi
Zbulohet kufoma e shqiptarit në Spanjë, detaji i errët për bashkëjetuesen e tij Një shtetas shqiptar është gjetur i varrosur nga autoritetet spanjolle. Kufoma u gjet në një depo industriale të brak
Kombëtarja e "vogël" gati për Spanjën, këto janë lojtarët e grumbulluar Përfaqësuesja shqiptare U21 po përgatitet për dy ndeshjet e fundit të mbetura për eliminatoret e kampionatit europian që