999 rezultate për

spanje

Trajneri i Spanjës "thumbon" Gjermaninë: Do i doja në grup Shorti i eliminatoreve të EURO 2020 e ka vënë Spanjën në një grup me Suedinë, Norvegjinë, Rumaninë, Ishujt Faroe dhe Mal
Lopetegui harron futbollin, i futet boksit (VIDEO) Julen Lopetegui që pas shkarkimit nga Real Madrit një muaj më parë duket se ka gjetur qetësi në një sport tjetër. 52
Bayern Munich “peshkon” në Spanjë, kërkon dy talente Bayer Munich e ka nisur mjaft dobët këtë sezon kampionatin gjerman teksa rënditet në vëndin e dytë me 7 pikë pas Borusia
Shikoni ku do të zhvillohet Kupa e Botës e vitit 2030 Kupa e Botës është një nga evenimentet më të bukura, pasi zhvillohet 1 herë në 4 vjet. Sot është raportuar se në cil
Bale i vendosur, udhëton 4,052 për të luajtur kundër Shqipërisë Gareth Bale është rikthyer në një pikë diskutimi në Spanjë pasi lojtari ka vendosur të marrë pjesë në miqësoren e Përfaq
Gazeta më e madhe spanjolle tregon pse duhet të njihet pavarësia e Kosovës Qeveritë e njëpasnjëshme spanjolle, pavarësisht përkatësisë së tyre politike, e kanë trajtuar çështjen e Kosovës nga pri
Falcao kërkon rikthimin në Spanjë, i vetëofrohet Realit Monaco këtë sezon po përjeton një ferr të vërtetë. Klubi nga principata ndodhet në fund të tabelës në kampionatin fran
Dëmtohet Ramos, ‘’braktis’’ Spanjën Kombëtarja Spanjolle nuk do të ketë Serio Ramos në ndeshjen e së Dielës ndaj Bosnjës. Kapiteni pësoi një dëmtim muskulor
Daliç: Ishim gati të futeshim në fushë ndaj Spanjës Trajneri i kombëtares së Kroacisë, Zlatko Daliç ka theksuar se minutat e fundit ishin dramatike. Ndër të tjera ai tha
Enrique flet pas humbjes, meritonim të fitonim ndeshjen Humbja 3-2 në transfertë e Spanjës kundër Kroacisë, ka zbehur disi pritshmëritë e trajnerit Luis Enrique. Megjithatë
Përfundon spektakli, Kroacia fiton në frymën e fundit ndaj Spanjës (VIDEO) Kroacia ka arritur të marrë një fitore në frymën e fundit ndaj Spanjës me rezultatin 3-2 në "Stadion Maksimit", e vlefsh
Kroacia nuk ndal, kalon përsëri në avantazh ndaj Spanjës (VIDEO) Kroacia ka kaluar përsëri në avantazh ndaj Spanjës në "Stadiun Maksimir". Ai që ka shënuar është Jedvaj në minutën e
Zhbllokohet ndeshja, Kroacia kalon në avantazh ndaj Spanjës (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avantazh ndaj Spanjës në "Stadion Maksimir". Ai që ka shënuar golin është futbollisti Kramaric
Formacionet zyrtare: Kroaci - Spanjë Kroacia dhe Spanja do të përballen sonte me njëra-tjetrën, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kroacia kërkon ha
Përdori patinë elektrike, gjobitet Ronaldo Fenomeni Ronaldo Nazaro da Lima duket se e ka harruar premtimin e tij. Ish-futbollisti brazilian tashmë president i skuadrës së V
Intervista nudo e Iniestes bën bujë në Spanjë (FOTO LAJM) Programi televiziv spanjoll “Planeta Kaleja” e ka hapur sezonin e ri me futbollistin spanjoll Andres Iniesta. Ish-lo
Plas në Spanjë, arrestohen 20 tifozë të Milanit Sonte në mbrëmje do të luhet takimi mes Betisit dhe skuadrës së Milanit. Disa orë para fillimit të sfidës, ka ndodhur nj
Milan kërkon fitoren europiane në Spanjë Skuadra e Milanit do të luajë sonte në mbrëmje përballë Betisit në transfertë, ndeshje e vlefshme për grupin F në Europë
Turp, Spanja bën edhe një gjest të shëmtuar ndaj Kosovës Në Madrid të Spanjës po mbahet Kampionati Botëror në karate. Kosova po përfaqësohet në këtë kampionat me 13 sportistë
Dua Lipa dhe Bebe Rexha ja marrin valles shqipe në mes të Spanjës (VIDEO) Mbrëmjen e kaluar u mbajt në Bilbao të Spanjës ceremonia e MTV Europe Music Awards, ku morën pjesë edhe dy shqiptaret me