999 rezultate për

spanje

Sadiku tregon arsyen e vetme pse refuzoi Spanjën dhe Turqinë Armando Sadiku u huazua për pjesën e mbetur të sezonit te skuadra e Luganos në Zvicër, aty ku më parë sulmuesi i kombëta
VAR krijon sërish polemika në Spanjë Ndeshja e polemikave në “Estadio dela Ceramica”, ku spektaklin e dhuruar në fushë nga dy skuadrat e theu Undiano Mallenc
Kaos në Spanjë, La Liga pezullon katalanasit Reus Deportiu, skuadër e kategorisë së dytë të futbollit spanjoll, e cila po kalon një moment të vështirë financiar që d
Ish-lojtari i Realit mund të transferohet te Valencia Valencia mendon të rikthejë në Spanjë Javier “Chicharito” Hernandez. Valencianët duket se kanë arritur një marrëveshje p
Flamuri shqiptar shkon deri në Spanjë, shikoni si duket Manaj me maskën e personalizuar (FOTO LAJM) Rei Manaj, pas dëmtimit të pësuar në fytyrë ndaj Granadas, për fatin e tij të mirë është rikthyer menjëherë në fushën pë
Askush si ai, Lionel Messi shkruan histori në Spanjë Futbollisti i Kombëtares së Argjentinës dhe ylli i Barcelonës, Lionel Mesi duket se nuk njeh limite, pavarësisht moshë
Plas skandali në Spanjë, 11 sportistë në pranga për trukimim e ndeshjeve (VIDEO) Nuk kanë të ndalur skandalet në truimet ku përfshihet bota e sportit, ku më parë ka pasur edhe shumë të arrestuar. Në
Federata e Spanjës reagon pas ankesave të Realit për arbitrin Montera Disfata e Real Madridit me rezultat 2-0 ndaj Real Sociedadit të dielën ka nxitur shumë diskutime, veçanërisht sa i përke
Sulmuesi i Chelsea drejt rikthimit në Spanjë Alvaro Morata ka gjasa të rikthehet përsëri në Spanjë, jo më te skuadra e Realit të Madridit ku u rrit si lojtar por te
Ka shpresë për Sadikun, Lugano kërkon rikthimin e bomberit Mediat zviceriane raportojnë se Lugano, ish- skuadra e Sadikut kërkon kthimin e bomberit. Pas një viti të vështirë në Sp
Alvaro Morata mund të rikthehet në Spanjë, e kërkon një klub i njohur Alvaro Morata është një nga synimet e skuadrës së Sevillas të cilët po kërkojnë të përforcojnë sulmin pas shitjes së Mur
Emigrantët futen në dyshekë për të shkuar në Spanjë Zyrtarët e Kufirit spanjoll, në kufirin e vendit me Marokun në Melilla gjetën dy emigrantë që u përpoqën të hynin në ven
Arrestohet në Spanjë shqiptari i super kërkuar, vrau bashkëkombësin për prostituta Policia e Katalonjës "Mossos de esquadra" në bashkëpunim me autoritetet italiane kanë arrestuar shqiptarin e shumë kërku
Kalinic dështon edhe në Spanjë, klubi i madh turk kërkon ta afrojë Nikola Kalinic me sa duket edhe aventura tek skuadra e Atletico Madrid nuk po i hecën sic duhet. Kroati këtë sezon ësht
Pique zbulon se kur do të pensionohet nga futbolli Mbrojtësi i Barcelonës Gerard Pique thotë se do t’i jap fund karrierës së tij atëherë kur nuk do e shijojë më lojën e fu
Andre Gomez: Jam i lumtur që u largova nga Barcelona, familja ime vuante në Spanje Andre Gomez ndihet i lumtur te skuadra e Evertonit në kampionatin anglez. Portugezi është shrehu gjithashtu se familja e
Manaj protagonist në Spanjë, shënon gol pas 3 muajsh (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj, është rikthyer protagonist me skuadrën e Albasetes në Ligën e Dytë spanjolle, teksa ka
Donnarumma transferohet në Spanjë ? Diego Simeone ka identifikuar zëvendësuesin e Jan Obalk. Atletico Madrid po bëhet gati t’i hap derë largimit të porti
Çudirat nuk kanë fund, finlandezët “braktisin” Spanjën për Sarandën Një komunitet finlandez prej disa dhjetëra personash është vendosur vitet e fundit në Sarandë, përmes blerjes së apartam
Pas futbollistëve Spanja u "përvishet" këngëtarëve, nuk fal as Shakirën Këngëtarja e famshme kolumbiane, Shakira, pritet të akuzohet brenda disa ditësh për 13 milionë paund evazion fiskal.