999 rezultate për

spanje

Me kë ka shkuar Olta Gixhari në Spanjë? (FOTO LAJM) Olta Gixhari shquhet për natyrën e saj rebele, të sinqertë dhe provokuese. Këtë herë Olta ka zgjedhur të arratiset në
Nga marka me emrin e saj te filmat erotikë, jeta e Aurela Hoxhës në Spanjë (FOTO LAJM) Rreth më pak se një vit më parë, në maj të viti 2018, Aurela Hoxha arriti të lançojë biznesin e saj personal, linjë ling
Ministri i Spanjës gjatë takimit me Daçiçin: Kosova nuk është Katalonjë Madridi zyrtar shpreson së dialogu është zgjidhja e vetme për një epilog përfundimtar ndërmjet Republikës së Kosovës dhe
I hapi biznes në mes të Spanjës, kush është i dashuri miliarder i Aurela Hoxhës Prej disa kohësh, modelja Aurela Hoxha është larguar nga Shqipëria dhe ka nisur një jetë të re në Spanjë. Megjithëse kth
GVG pozicionohet duke u zgjeruar me selinë e re europiane Global Voice Group (GVG) - një ofrues i zgjidhjeve të TI-së për qeveritë dhe autoritetet rregullatore - javën e kaluar n
Osmani nesër vizitë në Spanjë Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Mbretërinë e Sp
Fundjava hapet me supegolin më të shpejtë në Spanjë (VIDEO) Kampionati spanjoll sot hapet me ndeshjen Espanyol-Valladolid, e vlefshme për javën e 26-të të La Liga-s. Kanë mjaftu
Ky është arbitri që do të vendos drejtësinë në El Clasico Federata Spanjolle e Futbollit, ka njoftuar se do të ndërrohet arbitri kryesor, që do të gjykojë ndeshjen mes Realit dhe
Superkupa e Spanjës me risi, do të organizohet një "final-four" si në basketboll Pritet revolucion sa i përket organizimit të Superkupës së Spanjës, duke nisur që nga edicioni e vitit 2019. Federata Sp
Rrëfehet Iniesta: Futbolli në Japoni është shumë ndryshe se në Spanjë Sa herë përmendim emrin e Andres Iniestës, në mendjen tona vijnë menjëherë pamjet e një asisti të mrekullueshëm të dhuru
Adopto një ulli, nisma e çuditshme në Spanjë Këto pemë të lashta janë vetëm disa nga 7 mijë ullinjtë që Sira dhe miqtë e saj kanë rikthyer në jetë në Oliete, një fsh
Drejt Irlandës me kamion, kapen 4 shqiptarë në Spanjë (FOTO LAJM) Rruga drejt Mbretërisë së Bashkuar apo Irlandës duket se është shumë e lehtë për shqiptarët, duke qënë se plotë raste ra
Zyrtare: Sevilla prezanton futbollistin kroat Marko Rog do të luajë deri në fund të këtij sezoni te skuadra e Sevillas. Lajmi është bërë i ditur nga të dyja klubet pë
Jo vetëm në Shqipëri, edhe në Spanjë arbitrin e marrin me shqelma (VIDEO) Kemi para plotë raste në Shqipëri ku arbitrat të sulmohen nga tifozët por edhe nga vetë lojtarët. Por mesa duket kjo
Mirupafshim Napoli, Rog pranë transferimit në Spanjë (VIDEO) Marco Rog ka udhëtuar drejt Andaluzisë në Spanjë, për të kryer vizitat mjekësore me Sevillan, pasi klubi spanjoll ka gje
U dënua në Spanjë, Portugalia mund t’i heqë dekoratat Ronaldos Portugalia do të analizojë vendimin e drejtësisë spanjolle për rastin e Cristriano Ronaldos (arriti një marrëveshje për
Ylli i Ajaxit pëlqen vetëm Barcelonën Barcelona po bëhet mbretëresha e merkatos, sepse nuk i mjafton një ekip fantastik, që po dominon në Spanjë dhe kërkon të
Para dy vitesh bënte tifo për Realin, mediat në spanjë shpërfillin Boatengun (VIDEO) Kevin Prince Boateng do të luajë te Barcelona deri në fundin e sezonit aktual me mundësinë për të veshur fanellën katala
Zbulohet super laboratori i kokainës në Spanjë, mes të arrestuarve ka shqiptarë (VIDEO) Policia spanjolle ka mundur që të zbulojë një super laborator të madh kokaine në Valencia të El Puig. Sipas asaj që
Arbeloa shpërthen kundër VAR-it në Spanjë Ambasadori i Real Madridit, Alvaro Arbeloa ka shprehur pakënaqësinë e tij për golin e dytë të Barcelonës në fitoren 3-1